Rydmanilla on 6000-7000 uskollista äänestäjää ja jos kokoomus tekee sellaisen virheen että potkii miehen pois puolueesta niin kelpuuttaisiko Liike Nyt Rydmanin jäsenekseen ja vaaliehdokkaakseen?
Vastaukset 5
- Anonyymi
Ei Rydman nosta LiikeNytin kannatusta, joten ei ne häntä ehdokkaakseen ota.
- Anonyymi
Perussuomalaisiin Rydman sopisi paljon paremmin kuin Liike Nytiin. Hän on profiloitunut maahanmuuton vastustajana, minkä lisäksi tyypillistä perussuomalaista äänestäjää ei haittaa tällaiset naisten ahdistelukohut. Sen sijaan Liike Nyt saa ääniä myös korkeastikoulutetuilta naisilta, jotka saattaisivat siirtyä esim Kokoomusta äänestämään, jos Wille loikkaisi Kokoomuksesta Liike Nytiin. Eli perussuomalaisten suosio ei siitä laskisi, että Rydman tulisi heidän listoilleen vaan päinvastoin he saisivat luultavasti paljon enemmän ääniä Willen ansiosta.
Mutta kuinka paljon oikeasti tällaisille yksityiselämän sotkuille kannattaa panna painoa? Monet erittäin menestyneet poliitikot ovat olleet aikamoisia sikoja yksityiselämässä. Täältä löytyy muutama hyvä esimerkki: https://politiikkaajarjella.blogspot.com/2022/07/poliitikkojen-yksityiselaman-kauheudet.html - Anonyymi
Luulen että liki 10 000 varmaa ääntä pääkaupunkiseudulta kelpaisivat kyllä mille tahansa puolueelle. Eli Rydman on kyllä hyvässä asemassa kunhan vain pelaa pelinsä taktisesti hyvin niin selviää voittajana.
- Anonyymi
Rydman puolusti tänään twitterissään Harkimoa ja perusti tällä viikolla oman eduskuntaryhmän "käytännön syistä" siitä on enää lyhyt loikka LiikeNYTn riveihin.
- Anonyymi
Muista eduskuntavaaliehdokkaista (huhhuh!) päätellen olisi kelvannut, mutta Ville valitsi itse onneksi toisin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901338
- 45697
- 20649
- 53608
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit47582- 46569
- 76566
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132548- 41512
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan183504