Taisinpa taannoin sanoa tämänkin ettei siellä tulla ajamaan myöskään MM-motocrossia.
Kuten sanoin ettei ikinä ajeta motogp- kisojakaan
Kuten sanoin ettei ikinä ajeta motogp- kisojakaan
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Iltalehti kirjoittaa
Motocrossin MXGP-tapahtuma siirretään Kymiringiltä Hyvinkään Vauhtipuistoon, tiedottaa Lahti Events.
Lahti Events päätti siirtää motocrossin MM-osakilpailun yhdessä kansainväliset motocrossin MM-kilpailu- ja markkinointioikeudet omistavan Infront Moto Racingin sekä Suomen Moottoriliiton kanssa.
MXGP-tapahtuma oli tarkoitus järjestää Kymiringillä elokuussa 13.–14. päivä.
https://www.iltalehti.fi/muutlajit/a/d6c6eab1-cca7-4ac0-9437-7c331afd3d01
Voi vittu mitä idiootteja tyrimässä kymmenien miljoonien hankkeita!
Toisten rahoilla on kiva pelata. Kun omaa rahaa ei ole laittaa eikä laitettuna niin mitä väliä lopputuloksella? Tyhmät maksaa.
Todellakin, idiootit pilasivat hankkeen! Miksi ei olisi voitu järjestää MXGP:tä kaikesta huolimatta? Sehän olisi tuonut rahaa ratayhtiölle!
Ja miksi näiden konkurssiin hakijoiden piti tehdä se juuri nyt kun olisi tullut rahaa kisojen myötä. Hirvittävän typerää!!
Ja kun rahaa on upotettu näin paljon kaiken kaikkiaan ja saatu valmistakin, niin olisi sulaa hulluutta jättää hanke kesken!!!
Ehkäpä ei ollut koskaan tarkoituskaan järjestää mitään
Seuraavaksi perutaan Nitro Rallycross-kilpailu elokuun lopulla ja syyskuun Historic Race.
25 miljoonaa on velkaa. Kun katsoo mitä sillä on saatu aikaan niin voi vain todeta että onpas Suomessa rakentaminen kallista kun 25 000 000 eurolla saa keskeneräisen betonisen parakin ja hieman asfalttia .
Kuka teki kunnon tilin?
Rahat on mulla. T Riku
Tyhjästä alotti ja nyt on jo 25 miljoonaa velkaa.
Stä ei epäile edes potkukelkkapoliisi. Noin tyhmän näköinen heppu ei ole saanut mitään.
Olisko rahat pimppa tohjolalla?
Nyt peruutettiin Nitrorallycross.
https://www.iltalehti.fi/muutlajit/a/342bd786-9a54-4424-801a-0d653b211605