Aikanaan tällä huume- palstalla esiintyi Mikke-niminen henkilö, joka kehui kannabista ja kertoi sen avulla tulleen maailman parhaimmaksi esim. rumpujensoitossa. Muistaakohan kukaan tapauksen?
Hän kertoi mm. että hänen päässään kasvaa sarvet. Joskus 10 v sitten hän täällä esiintyi, mutta yhtäkkiä lakkasi olemasta täällä. Muistaako kukaan? Kuolikohan hän, lopetti huumeet vai tuliko järkiinsä ? Hänellä oli melko levottomat jutut ja moni epäili häntä mytomaaniksi. Hän väitti kaikenlaisia itsestään, muttei lainkaan pystynyt todistamaan väitteitääm..
Muistatteko??
Anonyymi
3
160
Vastaukset
- Anonyymi
Muusikoiden netissä nykyään hilluu. Raihoittanut menoa, liekö tullut vanhaksi ja siis hän esiintyy yhä eri nikimerkein. Viimeisin siellä oli pkettula, mutta niillä videoillaan, joissa aitä järkyttävää rumpujensoittoa, niillä hän on Sera. Enää hän ei siis esiinny Mikke- tai Misse- nimisenä. Sarvistkaan ei enää puhu. Elossa hän siis on yhä. Hieman yli 50 vuotias , lähes 55 on hän. Rumpujensoittajana ei lainkaan kehittynyt, mutta yhä hän uskoo olevansa maailman paras.
- Anonyymi
Muistan hänet! On varmasti vieläkin aika huono soittamaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1864239"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?942785Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1442290Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p8522516 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark332171- 192041
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.302017Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1371851- 851849
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201836