Vattenfall ja Elenia vainoavat uskovaisia ihmisiä

He viestittävät paikallisille rikollisille ihmisille, että tehdä haittaa laitteilla uskovaisille ihmisille.
152059
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Verkkoyhtiö Elenia perii ylihintaa sähkönsiirrosta uskovaisilta ja Elenian vastustajilta.

Äänestä
  • Kerrotko miten Elenia tietää kuka uskoo mihinkin tai on uskomatta?

    Äänestä

Kokkolan Energia vainoaa myös uskovaisia.

Äänestä

On tainnut taas jäädä joiltakin lääkkeet ottamatta.?

Äänestä
  • Valitettavan paljon tällä palstalla sellaisia tuntuu olevan.

    Varmaan pitäis terveydenhuollon (etenkin mielenterveyspalvelujen) rahoitusta nostaa perhossa.

    Äänestä

Elenia laittaa aina sähkölaskuunsa ns. lahkolaislisän, ja nimenomaan Perhossa on tämä lisä melkein kaikissa sähkölaskuissa, lukuunottamatta muutamaa kristittyä.

Äänestä

Totta,sähköt katkeavat aina jumalan palveluksen aikana

Äänestä

Taitaa iso ratas olla jumissa. Länsimafiajutut ja nyt tällaista sontaa. Pahoja harhoja, jopa hieman surullista settiä.

Äänestä

Elenia tekee ylijännitepiikkejä ukkosen varjolla. Ja perii liikaa siirtomaksuja.

Äänestä

Elenia ja Google tekevät yhdessä tuhotöitä.

Äänestä

Voisiko tuo olla toisinpäin? Eikö nämä u..vaiset kauppaa ylihintaisia aurinkovoumaloita 🤔🤔🤔

Äänestä
  • Nyt foliohatut vaan päähän niin sähkölaskukin pienenee.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Nyt foliohatut vaan päähän niin sähkölaskukin pienenee.

    Missä lähialueen kunnassa on halvin sähkö, tuskin ainakaan täällä Perhossa?

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Missä lähialueen kunnassa on halvin sähkö, tuskin ainakaan täällä Perhossa?

    Tokkopa sähkön hinta näiden pikkukuntien rajoja noudattelee.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Tokkopa sähkön hinta näiden pikkukuntien rajoja noudattelee.

    Taittaa halvin sähkö olla Alajärvellä, joku tiesi että siellä on myös vesivoimalaitos ollut jo kymmeniä vuosia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

He viestittävät paikallisille rikollisille ihmisille, että tehdä haittaa laitteilla uskovaisille ihmisille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu