Ajattelin alkaa myymään ottamiani kuvia printteinä. Mitä olette mieltä? Voisitteko kuvitella ostavanne seinälle julisteena, canvaksena tai muussa muodossa?
https://www.saal-digital.net/share/J82CzKI/
https://www.saal-digital.net/share/J82CzKI/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
En todellakaan. Teettäisin omista kuvista seinille julisteita ja muita jos tarvetta..
Ihan hyviä otoksia.
Homma hoituu, jos osaat markkinoida.
Muuan ruotsalainen tienasi n. 40000 kryhdellä kuvalla.
Se oli vain mustavalkoinen pöllö oksalla, mutta koko oli jotain metrin luokkaa.
Hän sanoi, että ei kannata myydä halvalla, koska halpaa ei ostajat arvosta.
Tienaaminen vaikeaa mutta taskurahoja voi saada. Tarjontaa on yllin kyllin joten ostajan löytäminen voi olla haastavaa. Aloittaisin lähipiiristä. Kun sana alkaa levitä niin ostajiakin saattaa löytyä. Itse lähtisin kysymään potentiaalisilta asiakkailta millaisen kuvan haluaisivat ja sitten ottaisin sellaisen. Yksilölliselle ja räätälöidylle kuvalle voi panna kovemman hinnan kuin jollekkin katalogikuvalle joka on kaikkien saatavilla.
Jokainen jolla on nykyaikainen älykännykkä kykenee itse tuottamaan tuollaisia. Helsingin asematunnelissa on liike jossa voi teettää omista kuvista vaikka seinän kokoisia kuvia.