Kuulemma entisen tokmannin kohilla havaittu iltaisin ja öisin outoja ääniä ja näkyjä ovatkohan kummituksia? Mitä ootte mieltä ja oletteko havaintoja tehneet?
Kummituksia Juuassa
15
928
Vastaukset
- Anonyymi
Joo siel on kummituksia havaittu ja hieman siitä tiheään metsikköön joka taitaa olla osittain hautausmaalla. Havaintoja on keskiviikkoisi ja lauantaisin yöllä
- Anonyymi
Hautausmaalla on kovin rauhallista, onneksi.
- Anonyymi
On huhuttu kummitusten lepäilleen veistospuistossa ja siirtyneen hämärissä hautuumaantaustoille.
- Anonyymi
Skeptikot voisi pitää syynä että paikallinen pano jannu on heilunu pihalla oman runkku lakanan kanssa.
- Anonyymi
Kerran kävin Erosen grillillä syömässä makkaran ja Tokmannin kohdalla alkoi peräreiästä kuulumaan outoja. Mahdoton humina ja vihellys. Olisiko ollut kummitus asialla.
- Anonyymi
Muistiko pyyhkiä edes perseesi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Muistiko pyyhkiä edes perseesi.
Ei oo tapana. Annan kikkareiden kuivua ja varista itsestään pois.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei oo tapana. Annan kikkareiden kuivua ja varista itsestään pois.
Yleensä tulee mustarastas ja nokkii kikkareita loput voi varista.
- Anonyymi
nykyisen vai entisen tokmannin?
- Anonyymi
Juuassa tosiaan kummittelee. Sen verran erikoista että ei kummituksen valkoinen kaapu heilunut tuulessa. Hieman kun tarkastella asiaa kauempaa ja seurasi kyseisen kummituksen touhuja niin oli sen verran umpeen mällätty lakanna ja kuivunut kappuraksi.
- Anonyymi
juuan kummitukset käyttää nykyisin heijastinliivejä.. kun ovat fiksuja kummituksia..
- Anonyymi
Valkeinen, Taivaanpankko, Nieminen seudulla kummittelee.
- Anonyymi
Taivaanpankolla valkoinen kummitus. Sanoi "huhuuuuhuuu huhuhuuu" ja juoksi tai leijui metsään. Rasautti koffin tölkin siel puskassa ja röyhtäsi. Epäilen että oli kummitus.
- Anonyymi
Kyll siel joku kummitus lakana päällä juoksenteli.
- Anonyymi00015
On juuka on täynnä kummituksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka343504- 113038
- 1372651
Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032625Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv742595- 411418
Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t61228Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli3961135Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos501033Kaikkea hyvää kaikki
Kaikkea hyvää kaikki ja positiivisia ja hyviä asioita. Kylmää on kovia pakkasia. Pikku hiljaa kevättä kohti taas. Voimaa6870