Kepupisnes

Fortumin tytäryhtiö Uniper tekee parhaillaan tappiota yli kymmenen miljoonan euron päivävauhtia.
855
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Toisten rahoja kun käyttävät, niin vastuuttomasti tekevät järjettömiä päätöksiä, aivan kuin kostaisivat veronmaksajille ja sähkökäyttäjille.

Äänestä
  • Viha on syvä maanomistajilla, ei sammua saata.

    Äänestä

Kepulaisia on hyödytöntä syyttää raha- asioitten hoitamisesta, koska heillä ei ole käsitystä sellaisesta. He haluavat ostaa maanviljelijöitten äänet jakamalla velkaraa maaseudun "hyvonvointiin". Velanmaksajaksi ei löydy niiltä alueilta halukkaita.

Äänestä

Kepu tuhoaa muut korjaavat. Näin se on aina mennyt.

Äänestä

Sipilän kommentia kaivataan.

Äänestä
  • Sipilä on painunut maan alla, tai ehkä ex- puoluesihteeri Korhosen tapaan perunakuoppaan. Sellainen on puolueen tapa. Lisäksi Kepu on luonut käsitteen "maan tapa".

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sipilä on painunut maan alla, tai ehkä ex- puoluesihteeri Korhosen tapaan perunakuoppaan. Sellainen on puolueen tapa. Lisäksi Kepu on luonut käsitteen "maan tapa".

    Joutuuko nahkurin orsille Juhantalon tapaan. Koplauksen mestari.

    Äänestä

Ja nyt vauhti on jo 30 miljoonaa euroa päivässä. Se tekee yli miljoonan joka tunti, yötä päivää. Eikö siellä Kepussa ole koskaan ymmärretty rahan päälle?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Fortumin tytäryhtiö Uniper tekee parhaillaan tappiota yli kymmenen miljoonan euron päivävauhtia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu