Myönteistä julkisuutta on Marinille riittänyt ja kansa maksaa laskut.
Marin lobbasi 180 "politiikan toimittajaa" Kesärannassa saunaillassa
10
76
Vastaukset
- Anonyymi
Median manipulointi on helppoa Suomessa, sauna ja ilmaiset viinat riittää.
- Anonyymi
Kansa muistaa vaaliäivänä. Ei ääniä lahjoman antajalle ja hänen tukijoukoille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kansa muistaa vaaliäivänä. Ei ääniä lahjoman antajalle ja hänen tukijoukoille.
Kaikkein eniten nauratta Iltalehden kirjoitus 180 politiikan toimittajasta kun Suomessa ei ole enempää kuin korkeintaan 3 vakavasti otettavaa politiikan toimittajaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kansa muistaa vaaliäivänä. Ei ääniä lahjoman antajalle ja hänen tukijoukoille.
Toivottavasti kansa muistaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toivottavasti kansa muistaa.
Toimittajien kanssa bilettäminen puristi mehut Marinista, kun seuraavana päivänä ei päässyt töihin "koronan" takia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toimittajien kanssa bilettäminen puristi mehut Marinista, kun seuraavana päivänä ei päässyt töihin "koronan" takia.
180 yhtä vastaan.
- Anonyymi
Tämähän on niin paljon kokoluokaltaan suurempi juttu kuin Fortumin Uniper sekoilut, kokonaista 180 toimittajaa vai oliko niitä sitten vain kolme saunomassa Marinin kanssa´ja kansa maksaa. Fortumin tj:n bonukset/optiot ovat niin paljon pienemmät kuin saunaillan menot, vain n 400000 € eihän sillä saa kuin parit kaljat!!!
- Anonyymi
Fortum oli tuottoisa ennen Marinia.
- Anonyymi
Mistäs tiedät paljonko toimittajien juhliminen maksoi? Ei 180 ihmistä syötetä ja juoteta ilmaiseksi. Tietysti se Sannalle oli ilmaista mutta kansalaisille ei.
- Anonyymi
Pölvästi Marin tuottaa Suomelle vähintään 100 miljardin laskun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja16922175Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant669097Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va656222SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1795826Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3215340Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.205292Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot294846HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.804463Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm834253"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153760