En ymmärrä miks tää sattu näin kovaa
Suhun kompastuin, kai mä rakastuin
Taas hiton syvällä mä uin
Ei oo näkyvis rantaa tai rengasta
Ei kai kukaan mua pelasta
Enkä anna kenenkään pelastaa
Jaksa taistella enää vastaan
🙏
Suhun kompastuin, kai mä rakastuin
Taas hiton syvällä mä uin
Ei oo näkyvis rantaa tai rengasta
Ei kai kukaan mua pelasta
Enkä anna kenenkään pelastaa
Jaksa taistella enää vastaan
🙏
Vastaukset 24
Vanhimmat
Sun pitää varmaan olla itse nyt ankkuri.
Itseen ei voi luottaa. Ankkuri pitää olla ihmisvoimaa suurempi.
Hengellinen ankkuri? En lähtis luottamaan sellasee mitä ei nää. Mieluummin näkyviä köysiä ku jotakin kuviteltuja.
Kääntäkää vielä enemmän veistä haavassa. Kaikki on ihan hirveetä. En jaksa enää.
Rauhotus nyt siellä hyvä ihminen. Se mitä onkaan tapahtunu ni vetää ilmeisesti mielen maahan just tällä hetkellä kovastikin. Vaan hetki hetkeltä se helpottaa, mikään olotila ei oo pysyvä. Katse eteenpäin ja hymyä huuleen. Yksikään meistä ei oo niin vahva, etteikö joskus itkis ja suris. Laulussakin sanotaan, että myrskyn jäljeen on poutasää. Se poutasää tulee vielä sullekin, ihan kuten muillekin. Koitahan jaksaa.
Hieno runo, aidoista tunteista. Etkö millään voi ottaa yhteyttä kaivattuusi?
Vaikea hymyillä. On petetty aika pahasti luottamusta ja pimitetään asioita. Tungetaan kaikki huono minulle koska vaan voidaan. Pitäisi olla jokin tunteeton kone mikä vain suorittaa. On minullakin tunteet ja en kaikkea jaksa. Sekin kun on aikasemminkin ollut pelkkää epäonnea kaikessa syö aika paljon ihmistä. Ei ole kyse vain yhdestä hetkestä vaan se vetää kaikki muutkin asiat mieleen samaan aikaan. Kiitos kuitenkin sinulle sanoistasi.
Aloitus on hieno runo. Minun vain oli pakko päästä purkamaan tätä huonoa oloani johonkin. Ei minulla ole kaivattua on vain kuvitelmia.
Tunteet on joskus harmiks asti krinnaamassa vastaan. Tuntuu olevan sitkeitä tapauksia nuo pirulaiset. Kyllä ne aikanaan järkeä alkaa uskoa. Usko sinäkin ja ole hyvä vaan :)
Jos aina kohdellaan epäreilusti ihan sama missä on niin kyllä sitä vähitellen alkaa tuntemaan pirulaisia tunteita. En jaksa aina hymyillä kun saa vastaan pelkkää huonosti kohtelua. En tiedä onko minussa vika vai luonteessa vai missä kun tuntuu seuraavan tuo joka paikkaan minne meneekään. Olen yrittänyt kaikkeni jaksanut hymyillyt vaikka tuntuu pahalta ja ei näy loppua tuolle.
Sua ei täällä jaksa kukaan, joten mene!
Kyllä nuo aiemmat kommentoijat jaksoi.
Sääliä etsinä piru saa, älä yritä, oikeudessa tavataan!
En minä sääliä haluakaan. Mistä sinä minut oikeuteen veisit? En ole tehnyt mitään väärää kenellekään.
Ikävä juttu, toivottavasti vielä elämä hymyileekin ja hymyileehän se lopulta.
En tiedä mitä olen tehnyt väärin että olen ansainnut tämän kaiken. Olen yrittänyt ja taistellut kaiken kanssa ja kaikesta selvinyt. Silti saan vihaa ja huonosti kohtelua takaisin.
Ei tunteita vastaan kannata taistella. Jos ne on, ne on. Jos rakastaa, rakastaa vaikka se olisi yksipuolista ja vaikka kuinka järki sanoisi anna jo olla. Sinänsä kuitenkin on lohdullista, että rakkaus, jota ei ruokita, joskus loppuu. Se voi viedä viikkoja, kuukausia tai vuosia, mutta se silti loppuu joskus, ja ajallaan.
Veikkaan, että yksipuolinen rakkaus loppuu aiemmin kun sitä ei yritä työntää maton alle, vaan elää sen reilusti silti ymmärtäen ettei toivoa ole.
Et ole yhtään huono tai kelpaamaton, vaikka toinen ei tunne samoin. Aina tunteet ei vaan osu molemminpuolin.
Nylon Beat lauloi joskus hei heitä pelastustengas
Kyllä tää tästä 🙏
T. aloIttaja
No jou jou
Mä oon teroterotin
Vaiko joulupukki
Hou hou
Doupist
Ylihintaa verotin
Nou nou
Tuskin
Fuking lilliputti
Älä itke, älä itke jne..söörien kappale
Miksi tuo ylä läpsy vai meinaatko kertoa hälle.
Eiks se merkitse rukoiluu
Hieno aloitus. Kaunis runo hänelle.
Liikutti minua.
Minulla on harvinaisen raskas elämäntilanne.
Jota en avaa tänne sen enempää.
Tuli vain mieleeni, että rakkaus, ystävyys ja yhteys toiseen ihmiseen ovat äärettömän tärkeitä asioita. Jakamisen ja kohtaamisen hetket ovat parasta ihmisen elämän aikana.
Niin kauan kuin on oikeesti elämää.
Levollista yötä.
🧸