Käytiin eilen ja pettymys paikkaan tai oikeastaan paikka on kaunis, mutta pieni ja osa ihmisistä käyttäytyy huonosti.
Murteesta päätellen paikallisia ja pariskunnan mies ja yksinäinen mies keskellä rantaa toljottavat ihmisiä ja tämä yksinäine mies hiplaa pippeliään.
Ensi kesän asuntoautomatkoilla jätetään paikka kyllä väliin.
Ruissalon leirintäalue kyllä kaunis ja palvelutkin todella hyvät.
Murteesta päätellen paikallisia ja pariskunnan mies ja yksinäinen mies keskellä rantaa toljottavat ihmisiä ja tämä yksinäine mies hiplaa pippeliään.
Ensi kesän asuntoautomatkoilla jätetään paikka kyllä väliin.
Ruissalon leirintäalue kyllä kaunis ja palvelutkin todella hyvät.
Vastaukset 58
Vanhimmat
Näinhän se on että muutamat Urpot pilaa koko rannan, yksi ukko istuu aina samassa paikassa, tuijottaa, kyttää kaikkia ihmisiä. Jos käyt metsässä kusella, äijän pää pyörii joka suuntaan. Ihme että tuolla on jokunen nainen, joskus useampia, muutamat äijät on sitä mieltä että nämä naiset on siellä vapaata riistaa heille.
Ne on ne muutamat tyypit kun pilaa koko rannan tunnelman. Yxs on aina siellä tepastelee ympäriinsä ja luulee olevansa koko paikan kapteeni.
Paneskelevat ja kommentoivat toisia.
Siis oikeasti harrastaako joku muka seksiä tuolla rannalla?
Ei rannalla, mutta metsikössä touhutaan. Samoin näköala paikalla. Sikäli huono juttu että tuolla on myös lapsi perheitä liikkeellä jotka voi törmätä sessioihin.
Kyllä tuolla rannalla harrastetaan seksiä ihan estoitta, olen ollut läsnä, joskaan en osallistujana. Vakkarimies (siis rannalla kävijä) oli saanut tekstiilirannalta houkuteltua naisen mukaansa ja lämmitellyt tätä aikansa, käyneet joitakin päiviä, kunnes nainen sitten alkoi päivittäin harrastaa rannalla seksiä tämän miehen kanssa. Kertoi tämän minulle, kun tuli juttelemaan minulle siellä ensi kertaa käydessäni. Olisi halunnut minunkin kanssasi seksiä siinä rannalla, mutta ei kyllä kiinnostanut. Paljaalla panivat. Ei tainnut olla tämän miehen ainoa kumppani. Kävi myös silloin vielä Yyterissä olleella nakurannallakin säännöllisesti. Todennäköisesti oli joku tuttu panoporukka siellä.
Naturismi ilman pippeli räplääjiä tuntuu olevan mahdotonta suomessa ja senpä takia noille paikoille on käynyt niin kuin on.
Huono paikka. Sauna oli kylmä. No saatiin kyllä rahat takaisin.
Perversiosedät saunan taakse niin elämä jatkuu.
Samanmoisia kokemuksia mulla. Viime kesänä kävin ja joka kerta sama äijä yrittämässä päästä pukille ja saman parin mies ehdottelemassa kolmenkimppaa tai kyselemässä tuutko Turun johki limaiseen pornoluolaan. En oo tänä kesänä enää mennyt kun texstiikirantsulla saa olla sentään rauhassa.
No eihän siellä käy kuin homo poikia katkarapujaan venyttelemässä. Tulkaa tolpontielle tai maskuntien luolalle. Siellä tosimiehet ja pariskunnat käy.
Ollut ihana huomata et parit löytäneet myös Turun pervomestat ja toi maskuntienpaikka on kiva.
Maskuntien paikka muistuttaa luvatonta kaatopaikkaa...lasinsiruja ja rikottuja huonekaluja maastossa...palanut hallinrötiskö ja muutakin törkyä joka paikassa,ei todellakaan tuollaiseen paikkaan 👎
Missä toi maskuntien paikka on tarkalleen?
Kustavintieltä käännytään Petäsmäen kohdalta Maskuntielle ja noin 1km ja oikealla näkyy tunneli.
Miksi jaat uuden nakupaikan koordinaatit tänne?
Haluatko nuo hinttarit sinne.
Nuoriso siellä yleensä rellestää ja tuhoaa paikkoja,näkeehän sen graffittien määrästä ja muustakin...mikään nakupaikka ole,kaukana siitä,lähinnä kaatis...
Nakuranta on tien toisella puolella. Se tunnelin puoli on hinttareiden kokoontumispaikka.
Tien toisella puolella tunnelia vastapäätä aukeaa peltomaisema...tarkista lääkitys jos noin pahoja harhanäkyjä...
Tarkista itse. Pellon oikealla puolella on pienehkö lampi. Jonka ympäristössä on naturistejä. Jotkut ottavat jopa aurinkoa. Suurinosahan noissa paikoissa paneskelevat muiden runkatessa vieressä.
In täällä nytkin yksi lihavahko pari panemassa ja 3 miestä runkkaamassa. Tervetuloa mukaan
Harhat vaan pahenee...siinä oikealla puolella jonkun vanha 70-lukulainan omakotitalo...seuraava lampi tai lätäkkö lähellä Golf-kenttää...jotkut ne jaksaa sekoilla omiaan...se tunneli on Seulatiellä,käykääpä tsekkaamassa googlemaps ilmakuva otettu 2022...
Siis onko maskussa nyt pervoille oma ale ?
Minua pantiin siellä isolla.
Ruissalon ranta olisi tosi kiva mut ne muutamat ihan kamalia tyyppejä. Olin rannalla ja sellainen hoikka vaalee jo liikaakin auringossa ollut äijä jutteli aluksi tuhmia ja sit rupes runkkaamaan ihan mun katseen alla. Oksettavaa!
Eikö nämä käy töissä ollenkaan😗 tuntuu että ovat tuolla 24/7 ihosyöpäkin luulisi tulevan tälläisellä määrällä uuveeta
Elu joka kerta kun menet sinne siellä on samat ihmiset? Oletko miettinyt asiaa toisinpäin. Aina kun he ovat siellä sinäkin olet 🙈🙈 Pitäisikö sinun jo pitää taukoa ennenkun saat ihosyövän 😂 Taidat olla se kuikuilija joka ei koskaan puhu kellekkään 😂😂
Nettisedät taas vauhdissa 😂 Käykää joskus paikanpäällä
Kävin joitakin vuosia sitten Ruissalon nakurannalla. Aina siis aina, siellä päivysti se Timo Soinin kaksoisolento ja se lyhytkasvuinen eläkeläispappa. Käyttäytyvät kuin paikan omistajat. Vieläkö ovat siellä
Ei, nyt on vahtivuorolla yks pariskunta ja se hoikka pitkä yli viiskymppinen äijä. Se runkkailee aina kun sillä ei ole naistaan mukana. Ainakaan naisena tuolla ei saa hetkeäkään rauhaa
Vahtivuoro on kyllä hyvin sanottu, noin 10 kertaa kävin kesällä ja aina joku vahti oli paikalla. Mulle on ihan sama vaikka olisivat siellä koko kesän vaikka yötä myöden. Mutta se vahti koirana olo on kyllä ihan sairasta. Myös se kun käyt kusella metsässä niin voi törmätä sekstaaviin pariskuntiin, eikö ihmisille muuta paikkaa ole, outoja kiksejä nämä ihmiset saavat kun julkisesti panevat.
Aika usein näkee parien panevan siin huvilan näköalatasanteella. Multa otti lihava muija siin suihin kun sen mies oli kait hakemassa jostain jotain.
Itse en ole siellä missään nähnyt runkkailua tai panemista. Voi tokkiinsa johtua siitä etten kyttää muiden tekemisiä. Kuten näköjään täällä monet tekevät. Tietävät kuinka usein joku käy. Mitä tekee. Missö tekee. Mitä puhuu 🙈🙈 Keskittyisitte auringonottoon ettekä toisten kyttäämiseen.
Ps. Mielellään n kyllä katsoisin kun joku panee. Mutta en jaksa juosta missään metsässä tai näköalatasanteilla kyttäämässä olisiko siellä joku panemassa 😂
Hieno paikka. Mukavia ihmisiä. Viime kesänä kövin ensimmäisenkerran ja tulen jatkossakin käymään aina kun työkiireiltä kerkeän 😁
Tänään 6 miestä nussi mummoikäänehtinyttä naista keskellä rantaa.
Juup juu. Olet nähnyt unta.
Kyllä nämä panijat oikeen haluavat että niitä katsellaan. Käynyt tuolla jo useamman kesän ja päässyt myös kimpoille usein.
Ne 4 lesboa pilaa rannan. Nuoleskelevat toistensa pilluja päivittäin rannalla. Ja entä se lihava nuorimies joka paskantaa ripulipaskaa ihmisten päälle yök.
Lesboseksiä en ole nähnyt. Homo ja eläinseksiä sitäkin enemmän. Savottamiehet tuonkin paikan perustivat.
Idiootti. Ota lääkkeesi.
Homot tuon rannan pilaa. Onneksi paikassa käy myös pareja ja naisia. Heidän läheisyydessä saa olla rauhassa. Auta armias kun menee jommallekummalle reunalle tai metsikönreunaan pissalle niin nämä homot tulee lähietäisyyteen runkkaamaan ja ehdottelemaan 🥵
Parikertaa olen rannalla ollut kun siellä ollut pelkkiä miehiä. 15 minuuttia on näillä kerroilla ollut maksimiaika. Tullaan viereen kyselemään henkilökohtaisia asioita samalla munaa runkaten 🤮
Pääsääntöisesti käyn pihlajansaaressa. Siellä homomiehet käytäytyvät normaalisti. Mikä teitä turkulaisia homoja vaivaa?????
En ole homovastainen. Kaikki saavat olla mitä on. Mutta en todellakaan halua rannalla vierelleni homoa runkkaamaan ja ehdottelemaan suu tai anaaliseksiä.
Ei meitä ole homot ahdistelleet mutta viimeksi kun oltiin tuli vaalea ja hoikka mies runkulle hymyilemään noin 10 metrin päähän ja vatkasi siinä noin 20 minuuttia. Vaimon kanssa sitä siinä ihmeteltiin kunnes laitettiin vaatteet päälle ja lähdettiin.
Lyhyt tatuoitu isolla kalulla?
Pitkä hoikka vaalea ja todella ruskea?
Ei 20 min ole enää ihmettelemistä. Se on jo sairasta kyttäämistä. Häpeäisitte kyttääjät ja antaisitte toisen runkata rauhassa.
Kiitos naiset jotka vilkuilivat tänä kesänä isoa kulliani, se oli kiihottavaa. Ens kesänä taas uusiks.
Tänään naisia tai pareja katsomaan kun runkkaan isoa kaluani loppuunasti? Olen paikalla noin klo 13-17 Jos kiimasi käy sietämättömäksi kun katsot runkkailuani voin nussia sinua pilluun ja perseeseen.
Katseltiin rannalta viimeksi kun pari kiipesi sinne huvilan tasanteelle ja mies pani silikoonitissistä muijaansa takaapäin kaidetta vasten. Muijan pää heilui hassusti pensasaidan päällä ja varmasti halusivat että ihmiset näkevät touhun. Joku pariskunta alhaalta huutelikin niille jotain.
Oltiin samaan aikaan tuttöystäväni kanssa huvillan katolla savupiipunpäällä. 69 asenossa nuolemassa toistemme pilluja.
Terveisin. Tuula.
Oiskohan sama muija ku imi multa lastin siellä viime kesänä. Sillä tuli sit myöhemmin kais sen äijä sinne ja oli huvittava tilanne.
Tänään oli 3 naista nakuilemassa. Aluksi käyttäytyivät asiallisesti. Hetken oltuaan alkoivat hieromaan toistensa rintoja ja vittuja.
Päiväni meni pilalle. Keräsin rantatavarani ja lähdin pois. Lesboseksihurjastelijat eivät kuulu naturistirannoille. Kyllä näin on jämptti.
Vai olisiko niin, ettet kehtaa mennä nakurannalle, ja harmittelet kun ne jotka uskaltavat voivat nähdä siellä alastomia naisia?
Ei kaikki vakkarikävijät siellä huonosti käyttäydy.
Sekin vanhempi pariskunta kun on siellä tosi usein on tosi ihana ja mies höpöttää paljon ja ihan tavallisista jutuista.
Miten määritellään vakkarikävijät? Oletetaan että Herra/Rouva X on aina paikalla kun menen rannalle. Eikös me molemmat olla sitten vakkarikävijöitä kun olemme aina samaan aikaan paikalla.
Tuli vain mieleen kun joku negatiiviseensävyyn kirjoitti sen ja sen olevan aina siellä. Eikö tämä kirjoittaja osaa ajatella tämän paikalla olevan miettivän samaa. Taas tuo täällä 😁
Oli kyllä mahtava kesä. Kiitos siitä vakkareille/ei vakkareille ja kaikille siltä väliltä. Nyt kun viimein löysimme paikan tulemme tulevinakin kesinä siellä käymään. Samaa suosittelemme muillekkin. Aina ei kaikkea netissä lukemaansa kannata uskoa.
PS. Emme vielläkään nähneet yhtään runkkaria tai paneskelijoita. Vaikka olimme heinäkuussa useamman kerran paikalla. Pitääkö siis tulevana kesänä kävellä useamman kerran päivässä takana ja sivuilla oleviin puskiin etsimään?
Markku ja Tuula uus turkulaiset.
Jos X on paikalla aina kun Y on, se ei tarkoita että Y olisi paikalla aina kun X on. Jos Y näkee joka käynnillään X:n, X on mitä ilmeisimmin vakiokävijä, mutta se ei tarkoita että Y olisi vakiokävijä.
Paikkana kiva. Hajuhaitat johtuvat liiallisesta anaaliseksistä.
Tänään muita tulossa? Paksufiltti ja lämmintä kaakaota termariin mukaan.
Eilen imin kahden puolalaisen pilkkijämiehen kalut tyhjiksi.
Terveisin. Terttu 61v Naturistinainen.
Harmi kun tuollakaan ei naisia käy. Homoille kylläkin varmasti kivapaikka.
...ois homoille kivempi paikka jos siellä EI kävisi naisia :D
Olipa vesi kylmää.
huomenna torstaina kauden eka nakuilu reissu kolkanrannalle toivottavasti myös muita uskalikkoja siellä