Kun toinen käyttää mielialalääkkeitä. Muuttuu yht'äkkiä ihmisenä, käyttäytyy odottamattomasti, estottomammin on vilkas, puheias. On huonompi muisti. Toiseen ei voikaan luottaa. Suhde ei ole ennallaan. Toinen tuntuu vieraalta. Kumpikaan ei ole kunnossa. Mikä tästä tulee. Molemmat lääkkeille ja terapiaan? Eikö riitä pelkkä terapia. Kaikkien elämä sekoaa.
Vastaukset 17
- Anonyymi
" Kaikkien elämä sekoaa."
Yleistä tänne kirjoittelevien lähipiireissä... - Anonyymi
Molempien
- Anonyymi
Onko pakko olla yhdessä ja sekoittaa molempien elämät?
- Anonyymi
Ei ero ole mikään ratkaisu. Siitä tulee muita ongelmia.
- Anonyymi
Anteeksi, nyt taas käsityskykyni rajoja koetellaan.
Yleinen konsensus on, että maseentuneet vaan makaa sohvalla. Sekö on se luotettava ihminen, jota kaipaat, vai tarkoitatko ihmistä ennen masennusta?
Masikseen ei varsinaisesti ole myöskään pakkohoitoa, joten pitkässä juoksussa lääkkeiden kanssa saa tehdä ihan niin kuin itse parhaaksi näkee ja kokee.
Mitä terapiaan tulee, niin kyllä. Suosittelen sitä teille molemmille, niin yhdessä kuin erikseenkin. Tahtomattaan lähimmäiset ovat osa ongelmaa, mutta myös osa ratkaisua. - Anonyymi
Kun toinen muuttuu lääkkeiden myötä, no ei tiedä enää että mimmonen ihmisen pitäisi ihmisenä olla, terveenä, sairaana, lääkkeiden vaikutuksen alla. Mikä oli se oikea tila. Tunnenko enää koko ihmistä. Tai itseäni.
- Anonyymi
Mielialalääkkeet ovat suoraan keskushermostoa sekoittavia hermomyrkkyjä.
On hyvin vaarallista alkaa käyttämään sellaisia itsetuhoa aiheuttavia kemikaaleja, jotka tekevät agressiiviseksi, sekavaksi, itsetuhoiseksi ja riidanhaluiseksi.
Ihmiset viiltelevät itseään maanisena niitä syödessään, toiset hyppii talon katoilta alas, toiset juoksee junan alle.
Tämä kaikki on todistettua tosiasiaa, omaisten ja puolisoiden surullisia todistuksia on netti täynnä kaikkialta maailmasta.
Silti näitä piruja ei saa pysäyttää, vaikka edes lääkärikunta ei heitä hyväksy.
Psykiatria ei ole lääketiedettä, eikä kannata uskoa vaikka he sellaisena esiintyvät.
Kyseessä on oletustieteen haara, jota hyväksikäyttämällä psykiatrian kautta lääketeollisuus pääsee testaamaan eri lääkeaineita ilman lupaa asiasta tietämättömiin ihmisiin. Kyseessä raaka huiputus kokeellisuuden nimessä. Asiaa ei edes virallisesti tutkita, mutta epävirallisia tutkimuksia on tehty lukuisia ja vahvat näytöt asiasta on.
Poliittisesta kikkailusta on kyse.
Kaikki tietävät murhaajan, mutta jos tapausta ei viranomaisten hyväksymä ja nimeämä tuomari suostu ottamaan käsittelyyn, silloin murhaa ei ole tapahtunut, vaikka olisi ruumis, motiivi, silminnäkijät sekä tunnustus.
Murhaa ei ole, jos ei tuomari sitä nimeä. Ja hän ei sitä nimeä, jos se vahingoittaa vapaamuurariveljien imagoa tai heidän välistään yhteistyökykyä.
Tällaiselle löytyy nimi, se on korruptio.- Anonyymi
Hyvä pointti että ne mömmöt testataan lopuksi käyttäjillä ja varmasti ei monikaan sitä tiedä kun lääkekokeilunsa alottaa. Ja vielä maksaa siitä.
- Anonyymi
Eikö tollasen ostoslistan tilalle olis jo helpompaa kirjottaa se että mitkä ongelmat ei ole mielialalääkkeiden aiheuttamia?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikö tollasen ostoslistan tilalle olis jo helpompaa kirjottaa se että mitkä ongelmat ei ole mielialalääkkeiden aiheuttamia?
Jokainen tiedostaa kohdallaan mitä tapahtui sen jälkeen kun alkoi leikkimään hengellään näiden aineiden kanssa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvä pointti että ne mömmöt testataan lopuksi käyttäjillä ja varmasti ei monikaan sitä tiedä kun lääkekokeilunsa alottaa. Ja vielä maksaa siitä.
Huono pointti on se että pakottavat terveet ihmiset sairastumaan pakottamalla heihin kemikaaleja.
- Anonyymi
Itsemurhat ovat vähentyneet, kun lääkkeiden käyttö on lisääntynyt. Mihin tästä voi valittaa?
- Anonyymi
Psykoprofeille lisää rahaa. Ja systeemille.
Niissä ei ole rakkautta, joten tehokkain tapa tappaa se muualtakin.- Anonyymi
Rakkaus on "ammatillisesti" poistettu. Ja sen kyllä huomaa. Huomataan koko ajan lisää.
Koko psykosektori pitäisi purkaa. Pikemmin parempi. Kuka hyväosainen poliitikkojeesus ottaa asiakseen eliitin verenimennän lopettamisen tällä kentällä?
- Anonyymi
Ketään ei todellakaan nämä aiheet kiinnosta, mutta ei voi kuin toivoa ikuista rakkaudettomuutta järjestelmistä hyötyville lääkäreille, bisneksentekijöille ja päättäjille.
Minun listallani olette ensimmäisinä ikuisessa kadotuksessa. Okei, Hitler voi ajaa Vipillä edelle. Onnea kuitenkin. - Anonyymi
Mit vaikuttaa lähes päivittäinen kaljanjuonti mielialalääkkeiden kanssa
- Anonyymi
Mieliala-/masennuslääkkeet voivat aiheuttaa maniaa, eli tulee ns. liikaa vauhtia.
Silloin pitäisi miettiä, onko kyseessä vääränlainen lääkitys tai liian suuri annostus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1161477
- 50960
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r146754Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50746- 70676
- 67626
- 53617
- 59596
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.118550Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e118533Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20500- 5488
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32488- 55478
- 34477
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118466- 49457
Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 42420
- 4419