EHKÄISY EI OLE SYNTIÄ

Eikö se ole jokaisen oma asia jos rajoittaa
syntyvyyttä. Myös televisio on ihan ok:
2538
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eikö se ole jokaisen oma asia, jos pitää ehkäisyä syntinä? Ei se pelastusta keneltäkään vie. TV on aika roskaa, vaikka sieltä joskus jotain hyvääkin tulee. Minäkin näin helmikuussa kaksi ihan hauskaa mainosta.

T: Tiinaliina

Äänestä
  • näin juuri!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Jacobia kirjoitti:

Eikö se ole jokaisen oma asia jos rajoittaa
syntyvyyttä. Myös televisio on ihan ok:

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu