Eläkeyhtiö Elon johtajat ovat vaatineet arvokasta työtä tehneen yhdistyksen konkurssiin . Päätös tuli tänään
Elo ei sietänyt yhdistyksen tärkeää auttamistyötä. Melkoista vahinkoa ja inhimillistä hätää aiheuttivat härskillä toiminnallaan . Miksi teitte näin ?
Ihme ja kumma ry Elon hanpaisiin
9
1332
Vastaukset
- Anonyymi
Lain mukaan ne eläkemaksut täytyy maksaa toki voi maksujärjestelyä pyytää, mutta jos rahat eivät riitä ja vakuutusmaksut maksamatta niin lopputulos on usein konkurssi. Yhtälailla Elo.n täytyy saada rahansa kuin monen muun. Mitään muuta vahinkoa kuin joku on ehkäpä mielensä pahoittanut ole tapahtunut.
- Anonyymi
Ostaako Elo lippuja hyväntekeväisyys käytäntöön !
Kiitos teatterilaisille. - Anonyymi
ihan oikein tehty
- Anonyymi
Viedä toimeentulo oli härskiä.
- Anonyymi
Kenen toimeentulo??
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kenen toimeentulo??
Niiden kahviloiden jotka eivät saaneet kaupungilta vammaistukea.
- Anonyymi
Tuskin vaikutti
Elo olisi voinut sponsoroida yhdistystä. Rahaa riittää turhiin mainoksiin - Anonyymi
Yhdistyksen saamilla tukirahoilla työllistettiin puheenjohtajan lähipiiriin kuuluva ihminen.
- Anonyymi
Munkin mielestä Ihme ja Kumma oli ihan hyvä projekti siihen saakka kun he rupesivat isännöimään Pekka Haaviston presidentinvaalitilaisuutta.Siitä on puoleettomuus kaukana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista857515- 965424
- 2624683
- 484582
- 643312
- 502728
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222378- 512372
Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292352- 412214