pitääkö mun mies madella sun edessä, ryömiä, anella? Tuutko sitten ja suudellaan? :)
Rakkaus on rankkaa
Anonyymi
73874
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 73
Vanhimmat
Ei sinusta aloittajasta prinssiä saa suutelemalla. Miksi muuten kirjoitat aina naisena tuohon sävyyn, onko itsetuntosi todella noin huono, että projektoit naiset ns matelemaan? Ja hyväntuulista hymiöö perään🤦♀️
Te kiusaajat nolaatte vaan itsenne. Tosi elämän luusereita.
Kirjoitan noin, että te tosielämän nobodyt saatte loistaa ja nostaa itseänne jalustalla suomi24:n ikäväpalstalla :) hah. Minä loistan ihan muualla ja te täällä.
Etkö saa huomiota tarpeeksi jos kirjoittelet miehenä kuten olet, siitäkö tässä on kyse? Eli tavallaan haluat kaikkien katseet vaikka kirjoitteletkin lähinnä itseksesi? Vai uskotko aidosti näihin sivuidentiteetteihisi tai persooniisi?
Hah hah.. ihanaa. Nyt kuuli naapuri nämä naurut. Olet suoraan kummelista :)
Eli vastaus on jyrkkä ehkä?😉
Ei tarvitse ryömiä, madella eikä anella. Viesti riittää.
Ei hyvää päivää
Riittääkö? ootko varma?
Omalla kohdallani riittäisi.
Tuuppa anelee niin saat suun täydeltä makiaa 😛🍀😀
Oletko syönyt ananasta? Sivusta.
Minä syön joka päivä. -Vielä sivummasta
Kannattaa syödä, tekee hyvää.
Niin tekee, monessa mielessä.
Tiedän, tiedän paljosta paljon. Myön ananaksen hyödyistä, saat maistaa joskus.
Mulla koskee mahaan nyt. Söin rahkaa ja alko koskee. En tuu.
Minä muuten söin tänään ananasta. Laitoin sitä ruokaan mitä tein. En laita ensi kerralla siihen ruokaan. Ap
Vaikuuttaa kuulemma suotuisasti "siemenmehun" makuun.
Se on sitä. Eikös tuon kaiken kuvailemasi pitäisi minun kanssani olla suorastaan itsestäänselvyys? Kaippa mä siitä edestä jo ehkä pusun voisin muiskauttaa otsallesi. :)
Vai otsalle.. suutelet suulle tai alan itkee :)
Miksi pitää olla ilkeä siinä? Mikä ihme sua vaivaa. Mene pois niin ei edo. Mua etoo tuollaiset narsistit..
No hyvä on! Suulle sitten, ettet ala itkee. :)
No siinä tapauksessa vois madella, ryömiä ja mitä te olikaan loput..
Eli osui ja upposi jokelluksesi kommentointi.
Ei kun tuo kommentti oli multa aloittajalta. Ei siltä ketä haukuit. Olen luonnostani kiusatun puolella ja kiusaajia vastaan. Taidan olla niitä harvoja jotka jaksaa teihin uskovaisiin palstakiusaajiin enää reagoida. Harvoin jaksan enää minäkään.
Jep taas trollaava mies hakee kiusaamisuhripositiota. Miten uskovaisuus muuten liittyy aiheeseen? Sitä jotain uskovaista naista olet vuosia vuosia kyllä herjannut, muuta en saanut tästä irti
Hyvä on kummelimummo. Täällä palstalla on yksi mies ja sinä. Ketään muuta täällä ei ole koskaan ollut eikä tule olemaan. Tämä on nyt sovittu eikä sinun tarvitse enää vaivata sillä päätäsi. Kukaan muu ei käy suomi24 tunteet palstoilla kuin sinä ja tuo mies. Asia selvä. Lähetän sut kummeliporukalle aiheeksi :)
Uskovaisuus liittyy aiheeseen siten, että palstan kiusaajat ja maalittajat olette te uskovaiset lahkolaiset. Oikeutatte kiusaamisen sillä, että minä ja muut tunteilijat muka ollaan joku mies. Mikä on valetta. On pakko olla uskovainen, kun pitää kaikenlaista avointa kirjoitteluna vain miehille sopivana. Teillä lahkolaisilla on tasa-arvokäsitys pikkuisen hukassa.
Annat halin niin sitten voidaan.
Annan enkä enää irti päästä.
Suudellaan heti ja jotain muutakin....
Kyllä vaan ja heti tänne.
Hän ei ryömi eikä anele. Se on osa viehätystä.
Tinkimättömyys on hyve.
En ole vielä sitä tehnyt minäkään, mutta se mies kiduttaa mua ihanuudellaan.
Kehut kyllä itseäsi erittäin ontuvasti
Niin vaatimaton kun olen. En tosiaan livessä ole vielä madellut hänen edessään.
Tarkoitin sinun miehen retoriikkaa ooh olen niin ihana saan kaktuksetkin kitumaan
Et tarkoittanut, koska olen nainen. Sinä erehdyit taas. Yllättikö se sinut itsesi? Naurattaa taas oikeasti. Sinä olet aito kummeli koko mummo.
Sinulla mies, kuten trollaamiseesi uskovilla on yleensä käytössä korkeintaan kaksi erillistä hokemaa tai inttämää millä menette eteenpäin tässä palstatodellisuudessanne. Oikeasti nämä inttäjät kokee suurta häpeää ja siksi jatkaa. Sillä menetelmällä ei kyllä siitä pääse yhtään mitenkään eteenpäin, jos oma hölmöys hävettää, niin ehkä kannattaa vain vaieta ja vaihtaa aihetta, eikä kokea samaa hyökyaaltoa joka päivä uudelleen kun puna nousee poskille ja veret päähän kun aina kuitenkin tulee ne faktat pöytään monessakin mielessä
No, jos et muuten voi tulla, kuin ryömimällä ja matelemalla, niin tule sitten sillä tyylillä. Autokin vois olla ihan kätevä kyllä. Ei kuitenkaan ihan vierekkäin asuta...
Ei asutakaan. Kyllä sinne autolla pitäs tulla tai julkisilla.
Onko kuitenkin kivenheiton päässä?
No ei ole kiven heiton päässä.
Ei olekaan, tiedän missä asut.
No missä?
Sen voisikin varmaan kirjoittaa tänne niin saat kaikki palstalaiset kylääsi 🤣🤣
-sivu
Onko sinulla muuta elämää kun skipata kaikki kirjoitukset paradoksaalisesti nimenomaan samojen aloitusten sisältä mitkä ei tue fantasioitasi jostain naisoletetusta ja tarrautua kuin hyttynen kärpäspaperin kaikkeen trollaukseen mikä tukee tyhmyyttäsi? 😉🤭
Kaikenlainen miehen itsekehu ja oman vajavaisuuden projisointi täällä nouseekin trendaaviin, mutta toivossa on hyvä elää sanoi lapamato…en osaa sanoin kuvailla mitä ajattelen tällaisesta..
Ketään kiinnosta harhakommenttisi mustasukkainen palstakuningatar jo 10 vuotta.
Sinä olet leikkinyt naista netissä huomattavasti kauemmin, ilmeisesti jo kaksikymmentä vuotta muiden kirjoituksista päätellen. Tietoa saa kun osaa hakea.
Niin niin, joku ehkä on mutta epäilen että onko kukaan. Pidä pakkomielteistäsi kiinni. Nehän tekee sun elämästä elämisen arvoisen. Ei se olutpullo siinä edessäsi pöydällä.
Muistatko ”risto” sen lagerpäiväkirjasi aikoinaan? Anneee oon juonut neljä oluttaaa
Katopas kun olen nainen enkä tunne ketään ristoja enkä anneja. Hyvää yötä sinullekin pieni kummelimummo.
Eli olet mies palannut ns mummoteoriaan, olisiko sinulla äitisuhteessa jotain häikkää jos koet, että vastapuolesi on lähtökohtaisesti autoritäärinen vanhempi naishenkilö tai siis jotain autoritäärisyysdilemmaa selvästi koet.
Tule juttelee. Kaikki muu vain vaikeuttaa kanssakäymistä, uskon näin 🙏
Onhan me juteltu jo monesti.
Minusta olet sitten paljon paremmassa tilanteessa kuin monet muut. Jos mies on arka ja varovainen liikkeissään niin aika ehkä voi muuttaa asian paremmaksi. Ole kiva, ystävällinen toiselle niin uskon, et mies lämpenee sinuun ennen pitkää, jos on sinusta kiinnostunut 🙏
Miehiä on paljon. Pitkiä, lyhyitä, vaaleita, paksuja, laihoja, tummia ja niitten väleistä.
Miehiä on mutta vain yksi on hän.
no niin on vain yksi häntäkin,se oot sie hännätön.
Hännätönnä (=ilman häntä) oon täällä yksin.
En aina ymmärrä sua. Ei tarvii ryömiä ei. Olen arka ja varovainen, en halua menettää sua. Toisaalta olen kyllä päättäväinen. Ole oma itsesi, se riittää. Ei sun tarvi olla mun kanssa, jos et halua. En halua pakottaa. Rakastan sua.
Voisithan sä näyttää sen mulle (tai hänelle), että haluat.
No joka tapauksessa tykkäsin kommentistasi. Kun se päättyi noin. Olit hän tai et niin tykkäsin. Aloitus oli enempi epätoivoista liioittelua, en ole oikeasti matelemassa enkä ryömimässä.
tykkään sinusta ,se on miulle se tärkein.
Tarvitset ilmeisesti mies jokaiseen provo-aloitukseesi vähintään kymmenen eri feikki keskustelunpätkää, että illuusiosi pysyy voimissaan. Tämä on psykologiselta kannalta erittäin kiinnostavaa seurattavaa. Toki myöskin se, että arvailee millaiset ihmisrassut ottaa näitä pätkiä edelleen tosissaan tai oikeammin haluaa uskoa näihin. Vitsi koko sakki.
Jos ihte kokee että tarvittee madella miehen takia parempi unohtaa koko mies mu jos erehdyit vaatimaan mieheltä jotain ni si on syytä miettiä omaa että miehen käytöstä ja niin edelleen kaikki alkaa siitä että saatte rehellisen keskustelu yhteyden puolin ja toisin loppuhan riippuu teistä itsestä
Ei tosiaan tarvi madella, on tiiäkkö naisten markkinat.
Jopa mulle, vanhalle läskille ja rumalle tulee kaikenlaista aloitetta ihan vaan kauppareissulla.
Sivusta ja pidä hyvä ihminen itsesi naisena. Miehiä tulee samalla tavalla kuin busseja eli säännöllisesti. Et tasan anele yhtään mitään. Oottelet vaan
mikä bussi,50 vai 15.
Itse asiassa huomasin että kun laihduin ja vaikka vain vähän niin miehiltä tulee ihan toisenlaista katsetta tuolla baanoilla.
Tuo sinun naisen esittäminen täällä nk autobaanalla on niin pateettista, että ei sitä kukaan voi uskoa🤣