Höyryveturilla Höljäkkään

Höyryjunamatka Höljäkkään ja takaisin sunnuntaina kiinnosti myös yleä, koska haastatteli matkustajia ja tallensi matkan, koskahan näkyy televisiosta.
6130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei kannattane höyryttä, jos aiheena on höyry!

Äänestä
  • Höyryillä mennään

    Äänestä

YLE on tehnyt tästä juttua aikaisemminkin.
https://yle.fi/uutiset/3-5676031

On kyllä aikamoinen harvinaisuus ja täällä Nurmeksessa majailee. Ei taida paikalliset arvostaa tarpeeksi. Tarvitaan ulkomailta turisteja kun kuitenkin Euroopassa ainoa lajiaan. Mainostamista tarvitaan ja englanniksi ainakin!

Äänestä

Varmaan paikallislehti voisi sen verran sponsoroida, että olisi lehdessä nämä veturikeikat ilmoitettu näkyvällä paikalla.

Äänestä

Meillä on jo mainio zuklaajuna, se riittää!

Äänestä
  • Onko matkalla Venäjälle, onneksi sieltä ei ole tälle porukalle paluuta, Putin pitää siitä huolen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Höyryjunamatka Höljäkkään ja takaisin sunnuntaina kiinnosti myös yleä, koska haastatteli matkustajia ja tallensi matkan, koskahan näkyy televisiosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu