Me täällä punakaartissa vaadimme Ramin takaisin!
Erkkaa vain lapaan!!!!
Erkkaa vain lapaan!!!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Eihän Summanen halua enää valmentaa - hän on Bluesin general manager, joksi hän olisi halunnut maajoukkueessakin (eli Kurrin paikalle).
Meillä on hyviä valmentajia tyyliin Rautakorpi, Heikkilä, Jalonen, Westerlund...
Jos valmentajan hyvyyttä mitataan sillä,ettei saa joukkueesta irti mitään niin sitten hän on hyvä..
Nimittäin toi, että Westerlund muka hyvä valmentaja!?!?!? Hah. Täysin saamaton, munaton hiirulainen, joka olisi omalla paikallaan ehkä jossain koomapotilaiden joukossa. Voi ziisus, mistä Suomi aina löytääkin näitä tällaisia luusereita...... Ja sen kerran kun meillä olis valmentaja, joka ei kumartele ketään ja sanoo niinku asia on, niin mitä tekee jääkiekkoliitto??? Antaa fudut. Hyvä Suomi! Toivottavasti Latvia voittaa tänään!!!
Summanen kun oli koutsina, niin tulos oli pääasia. No Kummolahan sitten totesi, että ei tulosta voi kaiken yläpuolelle asettaa, kyllä ammattikiekkoilijalla pitää olla kivaa kans, vaikka huonosti pelaisi.
Voi V, Kummola vaihtoon, ja Summanen takaisin päävalmentajaksi. Kaikella kunnioituksella Erkkaa kohtaan, Summanen oli se luovuus ja mielikuvitus. Latviaa vastaan Suomi junnasi samalla taktiikalla, samoilla kentillä. Ei olisi tapahtunut Ramin komennossa.