Peniksen koko: kun keskivertoa isompi tuntuu itsestä pieneltä

Anonyymi

Olen pitänyt itseäni aina pienimunaisena. Olen vertaillut itseäni muihin niin pitkään kuin muistan ja häpeillyt omaa vehjettäni, sillä se on omasta mielestäni näyttänyt aina niin vaatimattomalta verrattuna about kaikkiin muihin. Yhä yli 40 vuoden iässä tunnen alemmuutta pukuhuoneissa perustuen ihan siihen mitä näen toisten miesten jalkojen välissä.

Olen kuitenkin nähnyt vertailuja penisten keskivertokoosta (velttona 7-10 cm, kovana 11-16 cm) ja todennut että oma ”pieni” kaluni on jopa keskivertoa isompi niin velttona kuin kovanakin, ja nyt ihmettelen, miksi olen käyttänyt ihan reilusti aikaa tästä asiasta huolehtimiseen.

Huvittavaa on, että kenenkään muun mielestä asiassa ei ole ongelmaa, ja vaimoni on joskus jopa sanonut, että olen liian iso. Tämäkään ei ole vakuuttanut itseäni, vaan silti pidän itseäni jotenkin pienempänä kuin muut.

Nyt jo keski-ikää lähestyvässä iässä voin uskoa ongelman olevan omien korvieni, ei haarojeni välissä, ja haluaisin kuulla, onko siellä muita miehiä, joilla on keskivertoa isommat vehkeet mutta pienimunaisen identiteetti. Tämä kuulostaa varmasti todella oudolta, mutta siksi haluaisin kuulla asiasta kokemuksia.

Ja vain asiallista kommentointia kiitos.

6

987

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kikkelis kokkelis vaan mitäs läksit!

    • Anonyymi

      Mä en ole sen ihmeemmin verrannut itseäni muihin miehiin peniksen koon suhteen. Ei mua edes ole kiinnostanut muiden vehkeiden koko. Mulla on varmaan sitten jo aika iso (20,5 cm pitkä ja 4.5-5 cm leveä, velttona noin 13-14 cm) , mutta ei se nyt ole maailman tärkein asia. Toki taas tulee kommentteja, että mittaan väärin tai valehtelen tai jotain muuta. Ei mun tarvi elvistellä.

    • Anonyymi

      Mitä sitä kommentoimaan,kun 25 viestiä poistettu.

    • Anonyymi

      Nyt on ylijäämää kikkeleista, kun muuttavat sukupuolta, niistä eikun valitsemaan sopivaa.

    • Anonyymi

      sama vika ,mutta ei täällä asiallisista keskustelua millään harmi.

    • Anonyymi

      Asiallisesti sanoen kyllä korviesi välissä on vikaa!
      Aivan kuten olet itsekin päätellyt!
      Jos seksisuhteesi vaimoon on ollut tällä pohjalla, ja koet pippelisi on pienempi kuin muiden, olet elänyt harhassa!

      Jos sua kiinnostaa enemmän miesten kullit kuin oma suhde vaimoon jne. Sekin on huolestuttavaa!

      Mutta oletko ( tai kaltaisesi muut kullin mittaajat) miettinyt aivojenne kokoa ja siten älykkyyttänne, jos se on koko asian ydin lopulta?
      Aivot kun ovat peniksen "jatke" seksuaalisuus asuu aivoissa ei munissanne eli kiveksissä!

      Joko mittasit tänään?! 🤔

    Ketjusta on poistettu 44 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 150
      3825
    2. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      87
      3249
    3. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      86
      2655
    4. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      7
      2436
    5. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      247
      2393
    6. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      39
      2236
    7. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      84
      1843
    8. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      42
      989
    9. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      978
    10. Mä tiedän

      Että sä tiedät, että mä tiedän, että sä tiedät. Me molemmat tiedetään. Onko näin?
      Ikävä
      53
      869
    Aihe