Rauramo oli Uniperin "hinkuja" ja kuselle meni. Mies ehdittiin jo palkita lähes 500 000 eeron bonoksella, ihan vaan palkan lisukkeeksi, Ei noin. Nyt Markukselta bonukset pois huonosti tehdyn työn vuoksi. Markus Rauramolle on annettava myös potkut ja heti ! Valtion omistamien yhtiöiden omaisuutta ei voi noin vain haaskata ilman seuraamuksia. Älkää hyvät sdp ainakaan häntä kehuko.
Fortumin Markus Rauramolle on annettava pikaiset potkut
Anonyymi
13235
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Jos sdp hyväksyy kokoomukselaisen isojen riskien miljardikaupat, niin sitten Rauramolle pitää myöntää valkoisen sukkanauha-ritarikunnan kunniaristin joulukuussa. Kehystettynä.
Kerros nyt, mitä miljardikauppoja Kokoomus on puolueena tehnyt? Vaikka kehystettynä!
Onko samoja Rauramoita kuin Jaakko, joka oli sdp-sanomassa
Tämä on Tytti Tuppuraisen (SDP.) vastuulla. Taitaa jäädä potkut saamatta sillä mies sai vast'ikään 423 000 euron bonukset hyvin hoidetusta työstä Uniperin kanssa. Itse en kutsuisi 12 miljardin tappioita hyvin hoidetuksi, mutta Tytti on erimieltä?
Ei noin. Rauramoa on palkittava uusilla bonuksilla. Nyt hänen pitäisi ottaa vastaan ostamansa Uniperin osakkeita miljardin euron arvosta ja vastattava niihin Saksan asettamista vastuista.
ehei... Demujen ikioma bilettävä pääministeri työajalla juhlimiseltaan ja krapuloiltaan ehdi potkuja antamaan--- sinne vilahti 12 miljardia...siis otetaan taas jauhojengin kaa..
Hoitaako Tytti homman vai palkitseeko miehen uudella puolen miljoonan euron bonuksella "hyvin tehdystä työstä"?
EU tähän on syylinen niitten pakotteiden kassa ei siitä voi ketään muuta syyttää
Tytti on niin pehmeä se on enemmän muitte maiden puolella kun oman maan vois lähettää saksaan ei osaa pitää suomen puolta
Fottumin oli pitännyt laittaa tytäryhtiö nurin eikä rahoittaa olisi päässyt pienemmällä tappiolla
Riittääkö Tytin rohkeus tähän? (juonipaljastu: ei todellakaan riitä)
Eeron lounaskamu
Ketä auttaa?