Kertokaa kokemuksianne jos olette Jodelin seksinhakukanavan käyttäjiä?

Anonyymi

Mulle ihan uusi jo vuosia toiminut seuranhaku "pikakanava" älypuhelin verkossa!
Helsingin Sanomat kirjoitti aiheesta laajan jutun torstaina 21.7.-22, palvelua käyttävän naisen haastattelulla mm.
Palveluun ilmeisesti kirjaudutaan, ja siellä voi myös keskustella *chat tyyliin, ja seurata tarjontaa - miehiä ja naisia olettaisin. Näitä sitten seuraillaan ja valitaan ja sovitaan ehdokas tapaamiseen?

💐🐝 🌸🐝 🏵️🐝 💮🐝 🦂🕸️🕷️

10

22738

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tätä kaikkea on Jodelin ( Kotilieden artikkelissa 2021). Lainaus. Ei oöekaan pelkkä seksinhaku kuten HS kirjoittaa! 💮🐝
      _"ILMIÖT
      Seksifantasioita, treffiseuraa ja tunnustuksia: Näin toimii Jodel, jossa keskusteluita käydään täysin anonyymeinä
      Jodel on anonyymi, hyperpaikallinen sosiaalisen median kanava, joka on saavuttanut suuren suosien nuorten aikuisten keskuudessa viime vuosien aikana.
      Kokosimme yhteen käyttöohjeet: näin Jodel toimii!
      Jodel-sovelluksen kanavilla keskustelu rönsyilee maan ja taivaan välillä: Uskaltaako mies käydä sokeroinnissa? Mitä naiset ajattelee semmosesta? Moniko käyttää melatoniinia? Alkaako teitäki nukuttaa lähes heti kun ootte ottanut sen? Onko jossain irtokarkit alessa?

      Muun muassa tällaisia asioita pohditaan sosiaalisen median palvelu Jodelissa, jossa mikään kysymys tai puheenaihe ei ole kielletty. Kokosimme yhteen käyttöohjeet ja vinkit, joiden avulla Jodelin käyttö on helppo aloittaa!


      Lue myös: Kannattaako Tinderiin mennä? Kokenut 42-vuotias käyttäjä kertoo parhaat vinkit Tinderiin

      Mikä on Jodel?
      Jodel on sosiaalisen median sovellus, joka on muutaman viime vuoden aikana noussut suursuosioon. Sovellusta käyttivät aluksi lähinnä korkeakouluopiskelijat, mutta nykyään myös nuoret ja aikuiset viestittelevät siellä ahkerasti. .../ Jne.

      Lue lisää

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Äppi sivusto toimii vaan android puhelimilla!
      Omilla sp- tiedoilla ilmoittaudutaan joka tulee avautua puhelimella joten ettei se ihan "anonyymi ole" kuitenkaan!

    • Anonyymi

      Mikäs se uus jodel nude on videl, vidal joku tällenen?

      • Anonyymi

        Vilke on ainakin yksi


    • Anonyymi

      Moi

      • Anonyymi

        Moi!...seksiä??


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Moi!...seksiä??

        Seksiä ihanat mukavat rentut, he ovat parhaita


    • Anonyymi

      Kolme naista tavannut sen kautta ja yhden kanssa oli pitempi seksisuhde koska hän oli varattu 19 vuotias.

      • Anonyymi

        Älä valehtele, että varatun kanssa seksisuhde🤣🤣🤣🤣🤮🤮


    Ketjusta on poistettu 37 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      85
      3582
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      29
      2363
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      140
      2016
    4. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      33
      851
    5. En unohda sua

      En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on
      Ikävä
      30
      770
    6. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      43
      765
    7. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      59
      698
    8. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      3
      696
    9. Kyllä nainenkin voi ottaa yhteyttä

      Ja on ihan kiva jos ottaa yhteyttä mieheen. Minä ainakin olisin onnessani jos nainen ottaisi yhteyttä. mies
      Ikävä
      87
      666
    10. Kullan kemiallinen merkki on au

      Ei välttämättä. Mikä sun kullan merkki on?
      Ikävä
      40
      662
    Aihe