Erikoinen lilja

Anonyymi

Laitoin sipuleista kasvamaan parvekkeella. Yhdessä varressa 4 kukkaa ja jokaisessa eri määrä terälehtiä, 1. 5, 2. 6, 3. ja 4. aukesi yhtä aikaa, niissä 3 ja 4 terälehteä.

Oriental hybrid mix, kaikissa tähän asti eriväriset ja erinäköiset kukat, nuo ovat vaaleanpunaiset ja tumman punaiset pilkut, tosi voimakas tuoksu.

2

169

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Uskomaton ilmiö !

      • Anonyymi

        Ihmettelin ensimmäistä kukkaa että oudon näköinen, sitten tajusin että yleensä liljoissa on 6 terälehtiä kuten seuraavassa, mutta viimeisissä oli vielä vähemmän. Ensimmäisessä sipulissa oli kaksi kukkaa ja molemmissa 6 terälehteä, valkoiset kukat, kolme sipulia ei kukkinut olenkaan, toivottavasti ensi kesänä kukkii nekin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Leo Järvinen kävi Zyskowiczin kimppuun

      Kyllähän me olemme olleet jo pitkään tietoisia, että suurimmat antisemitistit, myös maahanmuuttajien itsensä mukaan löytyvät Vasemmistosta ja eniten N
      Politiikka
      18
      1833
    2. Persu Niikko vei ruokajonon ruuat!!!

      Persu vei vähävaraisille tarkoitetut ruuat omaan vaalitilaisuuteen!!! Persujen köyhien kyykytys on jo alkanut!!! https://www.is.fi/politiikka/art-200
      Maailman menoa
      281
      1599
    3. Millainen on täydellinen vartaloinen nainen

      Laittakaa kuvia millainen on mielestäsi täydellisen vartaloinen nainen
      Sinkut
      150
      1573
    4. Kuka poltti metsäkoneensa

      Eikö taksa miellyttänyt.
      Kuhmo
      18
      758
    5. Ben Zyskowiczin kimppuun hyökkäsi Puotilassa asuva vasemmistolaisaktivisti LJ

      Tuo Ben Zyskowicziin Itäkeskuksessa kohdistuneen hyökkäyksen takana oleva LJ tunnetaan Li Anderssonin kannattajana ja hänen tiedetään vastustavan Isra
      Perussuomalaiset
      218
      700
    6. Martina Muuttaa

      Mutta minne? Kertokaa landelle missä sijaitsee tämä upea erkkerillinen asunto.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      96
      690
    7. Olet tainnut kadota.

      Ainakin siltä vaikuttaa.
      Ikävä
      28
      673
    8. Random ehkä onnistuu

      siinä mitä yrittää.
      Ikävä
      130
      662
    9. Milloin sun

      rakkautesi viettää syntymäpäiväänsä?
      Ikävä
      39
      596
    Aihe