Olen jo 34 -v mies, ihan hyvän näkönen mielestäni ja kaikki asiat ok. Se yksi vaan puuttuu eli nainen.
Homma menee aina siihen asti hyvin kun olen sopinut treffit vaikka johonki ruokapaikkaan. Olen pystynyt siihen asti puhumaan ihan normaalisti puhelimessa ja sitten olen ehdottanu, tai joskus nainen, että tavattasiin jossakin.
Sillon iskee sitte se hemmetin paniikki. Muutun täysin mykäksi ja kömpelöksi, hikoilen ja änkytän ja viimestään ennen jälkiruokaa on nainen keksinyt jo että hällä on kiire johonki.
Googlaamalla löysin semmosen sivun, missä sais keskusteluapua, löysin fasebookkistakin on semmonen kun Neilikka Auttaa,, ja varasin hälle ajan. Seki autto kun sai tota asiaa purkaa kun en ole kelleen kehdannu, nolottaa sen verran.
Sain "kotitehtävää" mitä olen ny treenannu ja soitan vielä uudestaan, on edes hiukka toivoo että pääsisin tästä jännityksestä. Surkeinta on kun tuntuu että koko suku odottaa että koska ja koska tuon sitten jonkun näytille. Muilla tämmöstä ongelmaa?
Pelkään treffeillä
4
138
Vastaukset
- Anonyymi
Mulloli vähän vastaavaa. Tuttu tilanne. Onneks oon nykysin hyväs parisuhtees mutta seurustelun alkuvaihees oli vähän sama tilanne.
- Anonyymi
Joo tosi raivostuttavaa kun suku utelemaan että koska kihlat, koska häät ja koska lapsia ja jos
syntyi tyttöjä niin koska yrität poikaa saada arhg! Että on sitä paineita ollut silloinkin kun vasta orastava suhde ollut alkamaisillaan. Älä huoli ap, kyl naisiakin jännittää ja jos kohdalle osuu sopiva niin ei hän säiky vaan ymmärtää ja pysyy rinnallasi. - Anonyymi
Kiitos ketjun aloittajalle, meinaan olen kanssa jo pitkään miettiny että kene puoleen voisin kääntyä, kun samanlaista probleemaa... Laitoin jo viestiä tuonne Neilikalle että jos saisin aikaa. Vaikuttaa sillain rennolta kun en halua mihinkään kallonkutistajille mennä.
Juuri viikonloppuna mentii tyttöystävän kanssa käymää hänen ystävän luona, jota en ollu ennen tavannut, ja menin jotenkin ihan lukkoon. Oikein tunsin miten mun naama meni ihan punaseksi kun se kysy multa jotain. Korvissa soi, kädet hikosi ja pelkäsin että pyörryn siihen paikkaan.
Onneks siihen tuli sitten jotain muitakin ja ne alko jutella keskenään mutta olin kyllä ihan nolo kun tyttöystävä kysy kun lähdettiin että mikä mulle oikeen tuli. Kaikki sosiaaliset tilanteet on aina tuntunu vaan jotenki tosi vaikeilta. - Anonyymi
Mäkin olin punasteleva änkyttäjä siipan sukulaisten seurassa joskus nuorena mutta ikä toi varmuutta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 934059
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.613349Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1603042Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,672999SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.772486Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52316Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a282014Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.1832008Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s641969- 951393