Viime talvena. Ei pitänyt olla muuta myttyyn menevää kuin 12 vesivoimalaitosta Venäjällä. Niinpä niin. Mistä v - tusta tavan tallaaja tietää missä pörssiyhtiö on mukana.
Petyykit sijoitukseen tuli tehtyä, vain allekirjoitus ja tilisiirto hyväksynnälle puuttui.
Puuttuu ne vieläkin.
Samalla tavalla aikanaan kaupattiin Talvivaaraa. Silloin ostin muutamalla tonnilla. Minun puolestani Fortumi joutaa konkurssiin. Mitä nopeammin sen parempi.
Aleksandria kauppasi Fortumia
4
1285
Vastaukset
- Anonyymi
Itse en sekaantuisi alexandrian toimiin pitkällä kepilläkään.
Sieltä soitteli nuori kundi vuosia sitten ja sössötti luurissa että "nonii nyt varataa aika lounaalle nii tuut tänne, mihin aikaan varataa, tule nyt nii varataan aika että neuvotellaa sun raha-asiat kuntoo niin mihin aikaa varataa"
Oli ihan pikkasen painostava tyyppi, hänen ikänsä kyllä ei antanut mitään voimaa tuohon touhuun, ja suljin luurin ihan rauhallisena ja ajattelin että kyllä siihen joku haksahtaa.
Tuli sellainen fiilis että ottavat asiakkaidensa rahat "hoitoon", sijoittavat niitä sitten vapaalla kädellä ja voitot jaetaan, tappio jää asiakkaalle. - Anonyymi
Ei nämä ennustajia oo vaik palkkiot on tähtitiedettä.
- Anonyymi
Vieläkö Pekka Perä aurinkorannikolla ? Kiinnostaisikohan häntä Fortumin hyväpalkkainen johtaminen ?
- Anonyymi
En ymmärrä alkuunkaan Fortumin sekoilua Uniperiin, varsinkin kun sen siteet epätasapainoiseen Venäjään tiedettiin ja lisäksi tuon hankinnan myötä Fortumista tuli Euroopan saastuttavampia yhtiöitä.
Saksa pesee sotkusta kaiken lisäksi kätensä ja Suomi maksaa - siis kertakaikkiaan mahtavaa toimintaa.
Sonera, Nokia, Fortum.... jee....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 172463
- 441271
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70927Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää137882- 45851
- 59817
- 42796
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44775Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164742Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130704