sua🐻enempi kuin kuu tähtiä.
Mukavaa päivää parhaalle. Äläkä unohda mua :)
t. ⭐💡
Mukavaa päivää parhaalle. Äläkä unohda mua :)
t. ⭐💡
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 115
Vanhimmat
Ootko jonkin sortin tähtilamppu? 💘
Jii Karjakko on
Hän on sellainen aivan uniikki lamppu, jonka hehku johdattaa tätä nallea :)
Ei niin,tää on välistä
Kerro mies, joka aloituksen kirjoitit lisää tästä illustraatiostasi, vaikka menisi kuinks astraalitasoille tai kietäville radoille, kyllä autuaat löytää aina jotain ammennettavaa. Mikäli olen oikein ymmärtänyt, niin juuri tämä nalle-hehkulamppukombo on juuri nyt hitti palstafundamentalistien tai ihan vaan mentalistien keskuudessa ja kestoilonaihe ja majakka pimeydessä aloituksesta toiseen.
Tähtikuviotaipaleel. Lampun sytkä vähän myöhässä. Valaisee Karhu
Telepatiaa tähtilampun alla. Herätit varmaan mummonkin. :)
Karhuillahan on mainio muisti :) Ja vaikka mulle tulisi dementia niin en sua unohda. Mukavaa ja ihanaa päivää, toivottavasti se on sulle yhtä ihana ja kiva ku uni jonka sinusta näin :) Nallen tassuilla ei oo paras kirjoittaa ja joku toinen kertois kai kauniimmin.. Rakastan :)
Kiitos samoin. Toit hymyn päivääni. Kukaan ei kertos sua paremmin :) Oot vaan niin paras.
Hyvä, anna koko maailman nähdä kaunis hymysi ♥️
https://youtu.be/s-_Y5WhMpR8
Ihanat sanat, pitää taas kuunnella useamman kerran. kiitos. Mä oon sun sä oot mun :)
Tossa oli jotain niin osuvaa :) ihana oot.
Niin sinäki. Joo, kun muistin ton biisin ni heti tuli tunne et tää! Tää on just se mitä oon ettin :)
Satuin huomaa, että tääl on kaikenlaisii alotuksia missä puhutaan, et joku on mielessä vaikka haluis unohtaa. Älä vaa lue sellasii, tiedät, etten haluu unohtaa :)
Se sopi ihanasti meille senkin rakkauteni :)
En lue äläkä sinäkään. Kun en halua unohtaa. Oon niin rakastunut.
En luekaan. Nauran kylläkin näille, ketkä tääl koittaa jotaa sabotoida :) Niin oon minäki niin rakastun ja toivottavasti löydän yhtä hyvän biisin illaksi ku sä eilen :)
Antaa muiden yrittää sabotoida. Ne ei tunne eikä tiedä meitä eikä tule koskaan tuntemaan. Sä vaan oot rakkaus :)
Ei tiedäkää ja siks naurankin vaan. Heitä tuntuu kovasti harmittavan ja kiusaavan ku toiset löytän onnen ♥️
Sä oot mun onni. Alkaa tuntua että naama on vääntynyt sellaseen ikihymyyn kun hymyilen sulle niin paljon täältä ruudun takaa :) ja hymyilen yksin kadulla kävellessäkin kun mietin sua.
Näkisitpä kuin paljo hymyilen nyt. Ainakin yhtä paljo ku tää pallopää 😁 :)
Mulla on sulle pieni lahja, jonka saat vasta jos suudellaan oikeasti :) Tai ei jos vaan kun :)
Hankin se vahingossa, vai oliko taas kohtalolla sormet pelissä, varmaan.
Taidan koht itkeä :) oot liian ihana enkä osaa sanoo mitään. Senkin hehkulamppu mitä oon tehny et ansaitsen sut :) Suudellaan jo ♥️
Mulla kävis vaikka heti nyt se suudelma sun kanssas :)
Mul on välil ollut vähän vaikeeta eikä kukaa oo ajatellu mua noin ♥️ lähetän tuhat miljoonaa suukkoa suudelmaa ainaki nyt sulle :) ja laulun kuhan löydän sun arvoisen
Miten niin kukaan ei ole ajatellut sua noin? Enkö mä sitten olekaan sulle kukaan? :(
Eih hassu, ymmärsit väärin. Kukaan muu, ennen tätä :) Sinä et oo "ei kukaan", vaan sinä oot mun kaikki, kirkkain tähti taivaalla ja mun oma tähtisilmä. Olen taas pilannu kaiken ku en osaa kirjottaa mitä tarkotan. Nyt kyl itken ku en tarkottan ku hyvää tolla et kukaa ei oo aatellu noin😭
Et oo pilannut mitään. Hassu jos niin kuvittelet. Minä ymmärsin vaan väärin, sä kirjoitit oikein. Et saa itkeä. Rakastan sua. Siitä lähtien kun suhun rakastuin en oo muuta halunnut kuin suudella sua. Tai toki muutakin :)
Mä lähetän sulle loputtomasti suukkoja nyt ja joskus sitten oikeastikin.
Anteeks 😥 oot niin ihana ja oon ite ihan tyhmä. Yritän tarkotta hyvää mut mokaan aina. Silti hyvää yötä ku meet, hehkulampulle joka valaisee mun makuuhuoneen :)
https://youtu.be/Ajm9XNZ27C4
Oot ihanin etkä ollenkaan tyhmä. Mä tässä olin se tyhmempi, anteeksi siitä. Et mokannut yhtään. Kiitos unikappaleesta (ja kyllä vaan totta se on) ja perään lähtikin itsestään soimaan toinen sun laittama. Sinä sinussa sinusta sinuun.. muuta en halua. Hyvää yötä rakkaimmalle kun meet.
Etkö otakaan tänään saman peiton alle?
Jos enää haluat?
Haluan ja oon niin rakastunut että odottelin tässä että vastaat. Ota vaan rakas. Mulla ei tule uni ilman sua :(
Peiton alta et valaise sitä makuuhuonetta. Tiedäthän sä että oot mulle maailman tärkein? Mitä hyvää mä oon tehnyt elämässä, että sä olet siinä..
en valaise, tuli kirjoitusvirhe tuohon..
Tietysti otan sut viereen, siinä on aina paikka sulle. Ja saat tulla siihen, ei, vaan sun pitää tulla siihen kyselemättä :) Minä vaa taas olin hölmönä ku luulit ettet ois mulle kukaan vaikka oot maailman tärkein :) Tuun noin vartin päästä petiin, mut voisitko antaa suukon, koska mulla alko taas särkee päätä ku niin herkistyin.
Voi ei, taas sulla särkee. Anteeksi jos sitä aiheutin. Minä pahoittelen että kirjoitin niin ja aiheutin sulle pahaa mieltä. Tuun kyselemättä noin vartin päästä ja nyt suukotan niin että särky paranee. Silitän myös sitä otsaa ihan varovasti, se vois auttaa. Hyvää yötä tärkein.
Ei se sinusta johdu :) kohta jo oottelen pedis enkä silmiäni susta irti saa ;)
Laita silmät vaan kiinni ja näe kauniita unia rakkaani :)
Musta tuntuu, ettet säkään vielä nuku. Koska oon täs pitkälläni ja tunnen jotain erikoista otsalla :) Halusin vielä sanoa, että taidat olla mun ikioma tähdenlento, koska oot kaikki mitä oon ikinä toivonu ♥️ älä välitä törkyviesteistä
En nukkunut, mutta en enää tänne kurkkinut. Makasin siellä sängyssä ja mietin sua. Kuten joka ikinen ilta ja yö. En halua olla sun tähdenlento vaan pysyvä tähtesi. Enkä välitä törkyviesteistä. Saatan vilkaista ja ohitan huomatessani että ai toi on joku muu :)
Mietin ku kirjotin tota, et tähdenlento ei oo hyvä sana, mutta arvelin et ymmärät kyl mitä tarkotan :)
Ymmärrän. Tätä lausetta vieläkin luen kun en sitä ihan ymmärrä.. "Mul on välil ollut vähän vaikeeta eikä kukaa oo ajatellu mua noin". Kun siis ei muakaan ole tietääkseni kukaan noin ajatellut eikä se ole mitenkään vaikeeta ollut.. en ymmärrä mitä halusit sanoo :)
Siis ne vaikeat jutut ja se, että ajattelet mua on on kaks ihan eri asiaa :) Tarkotan vaa, että tässä ei oo mitään vaikeeta! Raskastan et ajattelet mua ja mä rakastan sua ♥️
Ok anteeksi että oon hankala tänään ja tivaan tollasia. Mun oot enkä irti päästä. Rakastan.
Enkä ajatellut että minun ajattelemiset liittys siihen vaan jonkun muun ja siksi kysyin :)
Hankaluuteen ei liity kenenkään ajatukset :) Omat lähinnä :) Etkä sinä mitään tivaa. Yritän nyt vielä selittää mitä hain takaa. Hankalaa on ollut ku ennen tätä palstaa olen miettin, etten sua ikinä löytäs enää. Mietin, ettei kukaan musta vois tykätä edes kai. No sitten ootkin täällä ja yhtäkkiä joku ajatteleekin mua, lähettää lauluja ja kertoo lahjoista, ni mulle tuli vaa supertunteellinen olo :) Että mitä oon tehny et ansaitsen sut ♥️
Oletan että olen sulle olemassa jollain tapaa muuallakin kuin täällä palstalla. Enkö mielestäsi ole?
Arvasin etten taaskaa osaa kertoa. Oon surkea ja tyhmä mies. Aina pilaamassa kaiken ku en vaa osaa. Tää palsta on se pienin asia missä oot mulle olemas... Lähen pois
Oikeasti oon vaan hankala tänään ja ymmärrän kaiken jotenkin väärin. Anna anteeksi. Syön jotain niin ei enää kiukuta :) Rakastan sua ja sä tiedät että oon kiinnostunut..
Et lähde pois, anna anteeksi.. Sussa ei ollut vikaa, vika oli mussa, kiukuttelen. Et jätä mua tänne ihana. Et et et. Mun oot. Anna anteeksi oikeasti. Rakastan sua ja tiedät että oot sä. Anna anteeksi.
Laitoin sulle tämän mutta se poistui heti. Älä mee, älä jätä mua.
https://www.youtube.com/watch?v=4PEqdB9WIag
En minä jätä sua koskaan yksin :) Lupaan. Mun piti/pitää vaa tuulettaa ajatuksia hetki (ei sinuun liittyvii, sua rakastan♥️) Palaan illal :)
Huh. Ehdin jo säikähtää. Rakastan myös ja tuuletus tekee hyvää munkin päälle. Miksei kesäsadekin..
Taidan etsiä sulle jotain musiikkia illaksi. Voit pitää vapaapäivän sä rakas välillä :)
Mun miehet ostaa mulle kalliita lahjoja kuten tän uusimman äly puhelimen. Millä nyt kirjotan, vähä erinlaisia lahjoja kun laulut
Jaa, minä olen nainen ja ostan omat puhelimeni jatkossakin itse.
Hei rakas, älä lue enää tätä alotusta ;)
Kaunista, tunnisteita? Kuka on se onnekas 🤍
Nää on Aito-Riitan ja Pertin 60 v fantaasioita, ei kannata välittää
Joo, älkää välittäkö. Kohde löytyi jo.
Sä oot mies kyllä aina niin kovin kunnianhimoinen kun tvistaat näitä aloituksiasi joka suuntaan ja vasemman jalan kalossit yrittää pysyä perässä, mutta kun ei ole kauhalla annettu, niin ei ole kauhalla annettu, vaikka olisi kuinka ns erikoistunut...no itsensä narriksi tekemiseen jos ei muuta.
Joka kerta sama häpeän aalto ja presiis sama lopputulema, mutta kun keu keu keu
Minusta on ainakin tosi hauska lukea tällaisia. Ootte molemmat ihania
Mua lähinnä yököttää.
Se sun rakkaus ei näy missää
Mikä sua yököttää?
Nää ällösöpöstelyt mukatuntemisineen. Fakta on ettei voi tietää kuka siel vedättää, joten tää itsensähuijaamispska lähinnä yököttää
Kovasti sinua kuitenkin tuntuu kiinnostavan nimenomaan nämä provodialogit kuin itse huijaisit itseäsi kuvittelemalla, että täältä jotain tuttuja haukuttaviksi tai muuten eläisit pelko hanurissa, että jotkut ihmiset voisivat kirjoitella toisilleen oikeasti? Miten sellainen skenaario olisi sinun elämästä pois kun mielestäsi täältä ei voi löytää ketään tuttuja? Olet se sama kirjoittelija, joka vänkää mistä aiheesta tahansa koska luulee osoittavansa sanansa oikealle henkilölle ja olet täällä vain vihaamassa ja mustamaalaamassa
Se tehny jopa alotjksen ja myöntää kaiken
Sun kirjotuksest huokuu elämänkoulu,ootko se nössö räppäri jolt katkes kynä ja nyt yrität tero.ttaa sitä toisten kustannuksel 🤣
Kiitos. Multa aloittajalta ei ole tuossa sun alla mitään. Mä vaan rakastan. Tapelkaa te.
Mitä sun oikean elämän miehelle kuuluu? Tietääkö et oot tääl....
Tietäähän se kun trollaavat akkAnsa kanssa kilpaa 💘
Ei mulla ole miestä. Paitsi kohta on tuo nallukka :) Se on mun.
Miepä vien sen ennen siuta 😚
Ei se ole mahdollista kun sä et tiedä kuka hän on. Mä vaan tiedän :)
Nallen ja hehkulampun sydämet on kuule ommeltu yhteen tiukasti :) Mun maailmas on vain yksi tähti ♥️
Haista pska
Mul kuule laatumiehii riittä, joten ei ole mikää tappio
On, eikä se oo mikään kahdensuuntanen vetoketju, jota voi venkslata suuntaan ja toiseen. Se on ja pysyy.
Kyllä mies paljastaa yleensä melko selvästi jokaisessa aloituksessaan sen, että kirjoittelee itse itselleen, muttta elämänkoululaisilla on liian kiire lukea seuraavia (provo)kommentteja, jotta ehtisi sisäistää tällaisia yksityiskohtia
Voi mahoton paikka
Tämä ihan sivusta ja ei minua haittaa tämä teidän rakkaus palstalla. Rakkaus on aina ihana asia❤. Mutta mietin, että jos on näin kiinteä, rakastunut pari, niin miksi ei ole yhteystietoja toiselle. Että voisi yksityisesti viestitellä. Pohdin vaan.
Et ole lukenut meidän viestejä mistä toisemme tunnistettiin täällä kun noin kirjoitat. Älä vaivaa tällä päätäsi. Ihan sama mitä sinä tästä ajattelet tai mukaan muu. Vain hänellä on väliä.
Todellisuus on hävinnyt.
Sanoo ihmiset, jotka kirjoittelee sujuvasti "omalleen" toisessa viestiketjussa. Kaksnaamasta porukkaa ja aika kateellisia.
Taidat ite olla. Kestääkö tuo mieskää jos ku vaa leikit hänen kanssaan?
Tietää etten leiki. Tietää mut. Oo hiljaa siellä.
Taitaaki olla tuomo ja hanna palstan vakionimet tässä kysees.
Ei ole kyseessä. Ymmärtääkseni he ei käyttäny sanoja vaan tykitti niitä sydämiä. Itse käytän emojeita muutaman kerran elämässä :)
Eikä se muille kuulu ketä me ollaan. Anonyymeja vaan.
Ja anonyymisti kirjotat alotuksia jossa sit välillä haukut samaa miestä
Minä en hauku häntä ja häneltä on yhtälailla aloituksia. Kyllä nuo haukkujat on ihan muita sivullisia. Minä en tule tänne haukkumaan ihmisiä. Älä sotke minua noihin lapsellisiin kiusaajiin.
Eilen sulta oli alotuksii mis kerroit että olet varattu ja toisess luki että vihaat miestä. Näin muutaman mainitakseni. Osassa kerrot miehen olevan apukoulusta ja osassa kerrot kuinka paljon miehiä saat jos haluat. Tunnistan kyllä tyylisi.
Mitä sinä saat siitä itsellesi, että hyökkäilet meidän päälle ja koitat koko ajan mustamaalata meitä toisillemme? Et kai sinä oikeasti parista tuntemattomasta voi olla mustasukkainen? Hän tietää jo etten häntä hauku ja mä tiedän saman. Turhaan vaivaat meillä päätäsi.
Et sinä itsekään kovin kehittyneeltä vaikuta neiti tarjoilija.
Ei muuten ole tullut. Miksi valehtelisin olevani varattu. Multa tuli eilen tasan tarkkaan tää aloitus eikä mitään muuta. Etkä muuten tunnista. Olen aika monipuolinen kirjoittaja.
Hahah, mun ei tarvitse tarjoilla mitään päin vastoin miehet hoitaa raha puolen
Kirjogtan nyttenkin tosi kalliil puhelimel jonka sain miehelt lahjaksi!
Ei sinun asioitasi mies taida hoitaa edes edenvalvoja, mutta unelmia on toki jokaisen hyvä pitää yllä tiheän materiaalinsa suhteen, kuten palstapläytykset esimerkiksi. Suuri kunnioitus kaikille oman elämänsä hinkuttajillle.
Tämä on sivusta sitten..
No sitä nämä sinun yksinpuhelumonologit nimenomaan on, eikä muuten kovin suurta arvostusta muillekaan pehmeäpäisille, jotka pitää tällaisia aloituksia ja keskusteluja jotenkin eläväisinä esimerkkeinä elävästä elämästä, mitä dillempi niin sen elämänmakuisempi jos ja kun aivot on pelkkää hattaraa ja oman elämän sisältö onttoa. Näkemys on rajattu
Kyllä kannattaa satsata vähintään puoli elämää näiden huuhaa-aloitusten tulkkaamiseen jaohittaa sujuvasti se fakta, että sama jamppa joka näitä kirjoittaa riitelee itsensä kanssa lähinnä, sikäli kun joku itseään oikeinkin fiksuna pitävä ei pistäydy pätemään näihin monologeihin rutiinin- ja pakonomaisesti. Aika irvokas teatteri ulkoapäin katsoen ja klovnit täysin vapaaehtoisia jonglööraajia.
Mut ei kannata huolehtia, aina ilmestyy uusi emojientäyteinen provo missä lässyttää ja kaikki alkaa alusta kuin lapsella uusi päivä
Sittenhän sinun ei tarvitse näillä päätäsi vaivata kun tiedät jo kaiken omassa pikku kuplassasi.
Joo, uusia pitää tehdä. Tämä on jo liian pitkä, hankala lukea. Teen uusia hänelle kyllä.
Kylläkyllä ja uskolliset pikkuankat purjehtii perässäsi sinua emoaluksekseen luullen. Kyllä sinun mies olisi vaan pitänyt kultin johtajuutta harkita, vaan nyt on jo sillekkin liian myöhäistä jos palstan emojikerhoa ei lasketa...
Säälisällin hanskattava, Jälkkeensäjättäneet. Kylmäpuristetturavisteluputkikuonan Neitseellistä ihmettä. Purkkitynnyrikansaa
Enpähän enempiä
Juu.. en ole unohtanut
En ole unohtanut
Älä lue tätä rakkaus. Liian pitkä ja tyhjäpäitten kiusaamistekstejä täynnä.
Rakastan sua 🐻. t. ⭐💡
Huomenta ; )