Kumman puolella olet, EU vai Venäjä?

Tiesittehän rakkaat persut, että vastustamalla Euroopan Unionia, vastustatte eurooppalaisia arvoja kuten vapautta, itsemääräämisoikeutta ja demokratiaa. Kun vastustaa Euroopan Unionia, pelaa Venäjän pussiin.

Muistaakseni Perussuomalaiset ovat vastustaneet Euroopan Unionia aina.

7

105

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hieman historiaa...

      USA laajeni kansanmurhaamalla alkuperäisasukkaita. USA lopetti sodan Japania vastaan murhaamalla ydinaseilla siviilejä, ei edes yrittänyt osua sotilaisiin. USA (ja NATO) sieppasi ihmisiä mm. Irakista ja Afganistanista ja kuljetti heidät salaisiin kidutuskeskuksiin (mm. EU:ssa) kidutettavaksi. Osa lähetettiin edelleen USA:n ylläpitämälle keskitysleirille Guantanamoon kidutettavaksi lisää.

      Noin toimii "rehellinen ja ihailtava" valtio: kansanmurha, siviilien tappaminen ja ihmisten kiduttaminen. Siinä on länsimaiset arvot.

      • Anonyymi

        Entä EU tai Venäjä?

        Tiedän että Hitler tappoi ja paljon.


    • Anonyymi

      Kulttuurisesti omaperäiset kansallisvaltiot on voimavara ja rikkaus . Ne Tuovat väriä maailmaan.

      EU on ylikansallinen organisaatio, joka pyrkii tuhoamaan kansalliset erityispiirteet. Käytännössä EU:n kannattaminen on omaperäisten kansalliskulttuurien tuhoamisen kannattamista.

      • Anonyymi

        Mutta enemmänkin Putlerin pussiin pelaamista.


    • Anonyymi

      Vastustan kumpaakin. Kannatan Suomea. Valitettavasti meillä ei ole politiikkoja jotka kykenisivät tuollaisen kuvion toteuttamaan.
      Suomesta ja suomalaisista on tullut pelkkiä nössöjä, jotka ovat menettämässä oikeutuksensa itsenäiseen valtioon, jopa elonoikeudet alkavat olla kyseenalaisia. Suomalaisten tyhmyysmäärällä, luonnonvalinta luultavasti tulee jättämään suomalaiset paitsioon.

    • Anonyymi

      Jyrki Katainen sanoi että vastakkain asettelun aika on ohi.

    • Anonyymi

      Käsien hierojien 🤣🤣🤣

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      48
      1281
    2. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      158
      1097
    3. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      61
      977
    4. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      8
      762
    5. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      180
      761
    6. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      27
      756
    7. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      51
      741
    8. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      11
      739
    9. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      346
      718
    10. Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla

      Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      78
      675
    Aihe