Minkä Kiuru lupasi sen Linden torppasi

On tämän hallituksen touhu ihmeellistä, kun saman puolueen samaa ministerinpestiä hoitavat henkilöt ovat täysin eri mieltä Savonlinnan keskussairaalan olemassaolosta. Tule apuun Krista, ettei tuo Aki-setä lyö lappua meidän sairaalan ovelle.
385
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ootte kyllä ihan mahottomia te kepulaiset. Hävetkää ja katsokaa peiliin. Savonlinnalaiset eivät ole hölmöjä.

Äänestä

Kuu kiurusta kesään.

Äänestä
  • Uskon että Kiuru tulee lupauksensa pitämään. Hoiti jo Savonlinnan päivystyksen säilymisen. On topakka nainen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

On tämän hallituksen touhu ihmeellistä, kun saman puolueen samaa ministerinpestiä hoitavat henkilöt ovat täysin eri mieltä Savonlinnan keskussairaalan olemassaolosta. Tule apuun Krista, ettei tuo Aki-setä lyö lappua meidän sairaalan ovelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu