Eurooppa odottaa jo kauhun vallassa tulevaa talvea. Talven opetus tulee olemaan niin raju, että vihreä ajattelu menettää vuosikymmenien aikana ankaralla kampanjoinnilla saavuttamansa hegemonian, sanoo ex-demari Mikko Paunio.
Vihreät on käyneet sotaa energiaa vastaan jo puolivuosisataa, ja sodan loppunäytelmä on edessä tulevana talvena.
Vihreät on käyneet sotaa energiaa vastaan jo puolivuosisataa, ja sodan loppunäytelmä on edessä tulevana talvena.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Virheet on fanaattisia hulluja.
Sisko ja sen veli. Sisareni oli aikoinaan tulipunainen kommunisti. Neuvostoliiton kaaduttua hänestä tuli kiihkeä vihreä. Kuluvan kesän aikana meillä on sukset menneet lopullisesti ristiin.
Jopas sattu.
Esimerkiksi Yhdysvaltain valtiovarainministeri Janet Yellen ja EU:n komission puheenjohtaja Ursula von der Leyen ovat geopoliittista syistä vaatineet länttä panostamaan nyt aivan erityisesti tuuli- ja aurinkoenergiaan.
– Energiataloutta vähänkään ymmärtävät, että näissä vaatimuksissa ei ole järjen hiventäkään, Paunio kirjoittaa.
Virheet pitää täysin murskata.
Saattaa tosin vihreilläkin hymy hyytyä, kun lattekoneet Punavuoressa ja Kalliossa sähkön puutteessa yskii.
No, vihreillä on ajatus tämän pallon pitämisessä asuttuna. Eivät saa kovin paljon tukea kerskakuluttajilta.
Venäjän politiikkaan vihreillä ei ole kovin paljon vaikutusta.
Vihreät itse kuitenkin kuluttaa paljon.
Vihreät ituhipit ovat aina olleet todellisuuden tajuttomia haihattelijoita.
Näin on.
Vihreille käy kuin Saksan natseille keväällä 1945. Tulee Noutaja! 👍
Saa luvan heittää mädillä kananmunilla ja mädillä tomaateilla vihreitä.
Kaikki Suomen eduskuntapuolueet ovast sitoutuneet ilmastotoimiin. Persut tosin suurin varauksin. Onhan tietenkin Valta Kuuluu Kremlille, mutta se on pellepuolue, jota ei enää seuraavassa eduskunnassa ole.
Vihreät ovat suomen syöpä.