RUOTSI HÄVIÄÄ

Toivottavasti Ruotsi häviää (vaikka tahallaan) ottelunsa Latviaa vastaan. Eikö tuo Suomen kärsimysnäytelmä ole ollut jo riittävän pitkä näissä kisoissa? Seuraavassa ottelussa tulis kuitenki köniin, ni samahan se jos nyt jo pelit loppuis.

PS. Erkalle potkut kun on niin paska valmentaja. Ja Kummolalle potkut kun anto potkut Summaselle. Ja potkut niillekin jotka valitsi Kummolan tohon ylitirehtöörin hommaan.
4283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ruotsi erotti huonon World Cup menestyksensä jälkeen valmentajan ja hyvin tuntuu nyt menevän?! Jotain soisin tapahtuvan myös suomen pelille!

Tottakai mä katson jokaisen suomen pelin, mutta ihan rehellisesti sanottuna on ne olleet aika tuskaista katottavaa! Ymmärrän hyvin, jos joku ei suomalainen jääkiekkoa seuraava ihminen ei jaksa innostua suomen peleistä lainkaan.

Että siinä mielessä toi kärsimysnäytelmään rinnastaminen ei ole ihan tuulesta temmattu!;D

Äänestä
  • näkisittepä mut olohuoneessa..mulla on aina valmiina tyyny kourassa..:Daina kun tulee joku hyv paikka suomelleeikä sit tuukkaan maalia,mä oon heti heittelemässä ja repimäs sitä tyynyä..mä oon aivan seko,ja se on aika raskasta(ainakin mulle)kattella suomen pelejä,,koska pelkään koko ajan et vastustaja saa maalin..sit kun suomi on vaikka 3-1 voitolla, pystyn seuraan sitä hyvin mielin..tää on aina tämmöstä..joka vuosi..:(

    Äänestä

suomi menee jatkoon, nii mä kannustan ainakin loppuun asti. Enkä sano , et se kuitenki hävii heti seuraavan

Äänestä
  • toi on oikea asenne. Suomi ei voi voittaa yhtään peliä jos kaikki suomalaiset olis tyyliin "Suomi on ihan huono ainakin seuraavan pelin ne hävii..."

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Faktamestari kirjoitti:

Toivottavasti Ruotsi häviää (vaikka tahallaan) ottelunsa Latviaa vastaan. Eikö tuo Suomen kärsimysnäytelmä ole ollut jo riittävän pitkä näissä kisoissa? Seuraavassa ottelussa tulis kuitenki köniin, ni samahan se jos nyt jo pelit loppuis.

PS. Erkalle potkut kun on niin paska valmentaja. Ja Kummolalle potkut kun anto potkut Summaselle. Ja potkut niillekin jotka valitsi Kummolan tohon ylitirehtöörin hommaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu