Lupasinko nainen sinulle mitään?

Virkistätkö muistiani vai kuvittelinkohan vain?
811184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 81

Vanhimmat

Kyllähän joskus lupasit, mutta rikoit ne kaikki tärkeimmät lupaukset jo kauan sitten. Sovitaan vaikka, että en ollut niiden arvoinen. Hänelle.

Äänestä

Lupailit sinä. Älä yritä livistää.

Äänestä
  • Mittee?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mittee?

    Muistelepa nyt itse. Kun en viiti tässä julkisesti muistuttaa. Älä unohda sitä.

    Äänestä

en enää muista, dementia ovella

Äänestä
  • tämä kommentti ei ole multa, vaikka osuu :)

    Äänestä

Luultavasti olet pienesä sieväsä menny jotain lupaan mitä et kuitenkaan pystyny pitään

Äänestä

Paljon puheissasi. Ja mikään ei toteutunut.

Äänestä

Et ole luvannut mitään.

Äänestä

Noista on sitten hyvä itse valita se mielekkäin. Mitäpä tyhjistä lupauksista. Kaikki eivät pode muistinmenetystä.

Äänestä

Ei sen väliä Ehkäpä vielä löytyy mies joka muistaa lupauksensa ja pitääkin vielä ne.

Äänestä

Kyllä. Tulit takaisin mun luokse kun olit valmistunut. Siitä on aikaa.

Äänestä
  • Niin tulin. Mut jotenkin me mokattiin. Harmi.

    Äänestä

Kyllä mutta ei tehdä mitään mikä voisi estää meidän rakkauden koska se on kuitenkin kaikkein tärkeintä 🥰

Äänestä

😆😆😆

Jaa tää on näitä miehiä! Lupaukset pidetään siististi ja huolella tekemättä🤞

V.tuttaako kun ei irronnutkaan sulle? Luulit varmaan et tekisin iiiihaaaaan mitä vaan haluisit? Ikävää sun kannalta, etten ole idiootti.

Mee vaan ihan rauhassa painaan niitä "ystäviäsi" jotka niin tekee.

Löydän vielä sen miehen joka uskaltaa rakastaa ja sehän et ollut siis sinä. Haluat vaan määräillä ihmidiä kuim palvelijoitasi, et naisella mitään sen parempaa tee.

Jätä kunnon ihmiset rauhaan tempuiltasi ja kiitos vaan huomiosta:))

Äänestä
  • Mistä tollanen käsitys on tullu

    Äänestä

  • Haluatko keskustella täällä?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Haluatko keskustella täällä?

    Älä nyt sekoa. Kunhan tässä reflektoin huvikseni.

    En tunne ketään palstalta, joten voit taas hengittää. Toivottavasti hiuksesi eivät muuttuneet valkoisiksi kauhusta...

    Kiitos ystävällisestä tarjouksesta, mutta en nyt halua keskustella, vaan haluan mennä nukkumaan:)

    Kauniita unia😁

    Äänestä

  • Tahalteen

    Äänestä

  • En kuvittelet että se KOSKAAN mihinkään johtaisi missään vaiheessa. Tollanen ei edes käyny mielessä

    Äänestä

  • Noita tunteita EI TULE JAKAA NE PIDETÄÄN OMANA TIETONA MIKÄLI KYSEESSÄ VARATTU

    Äänestä

  • Kaikki olis ku ennen, jos en olis silloin kerran riehunut. Heinäkuussa lähin noihin palstahömpötyksiin kuitenkin mukaan joka taas sekoitti pään

    Äänestä

  • Voidaan käydä jossain keskustelu tarkemmin mikäli haluat

    Äänestä

  • Tiedän että toi käytös oli kamalaa

    Äänestä

  • Kerro yskikin syy miksi haluaisin viedä toisen onnen ja varastaa

    Äänestä

  • Jäin yhteen juttuun koukkuun jota en kehtaa tänne myöntää, se lisäsi noita tunteita ja en pystynyt lopettamaan sitä

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jäin yhteen juttuun koukkuun jota en kehtaa tänne myöntää, se lisäsi noita tunteita ja en pystynyt lopettamaan sitä

    Sairasta touhua

    Äänestä

  • Se on toinen on muutenkin parempi sulle

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Se on toinen on muutenkin parempi sulle

    Purin nyt sitte tänne

    Äänestä

  • Olet ollut rakastunut. Mitä silloin voi tehdä tai käydä, kun jää yksin omine ajatuksineen ja kokee tunnepuutetta ja seksuaalista turhautumista😪

    Joihinkin ihmisiin ei tunteet muutu, vaikka mitä tekisi. Heitä kohtaan tuntemamme rakkaus on aina sydämissämme. Onko se sitten paha asia?

    Sitten on vielä kaksoisliekkikokemus..tiedän kyllä siitä myös kaikenlaista ja jos itse epäilet ja tunnet yhteyttä joka muokkaa maailmaasi rajusti ja tuskallisesti toiseen peilaten, niin voi olla se rakkaus päällä. Jos näin, niin luota tunteeseen, et voi muuta.

    Toiset liekkiparit ja heidän kokemuksensa auttavat jaksamaan ja ymmärtämään❤

    Nyt on nykyaika eivätkä ihmiset ole enää niin moraalisesti jäykkiä, varsinkaan nuoremmat..ihmisillä on erilaisia ihmissuhdekuvioita kuin normi mitä ei pysty muut ennalta arvaamaankaan. Minunkin paras ystäväni on mies ja aina kaikki luulevat, että hän on mieheni. Emme ole enää niin nuoriakaan.

    Minua loukkaa se, että kun annan huomiota jollekkin, niin heti pidetään pettäjänä ja pelurina tai varattuna huomionkerjääjänä. Kun on itse ihastunut, niin se tuntuu tosi pahalta sydämessä tulla näin väärin tuomituksi. Yleensä jätän sellaiset ihmiset ilolla taakseni jotka vaan heti haluavat ajatella pahaa minusta.

    Mutta mten jotain sellaista voi välittää pelkän katseen kautta ilman väärinkäsityksien mahdollisuuksia? Varsinkin jos toinen on luuloissaan torjuva ja tyly.

    Pitäisi vain uskaltaa luottaa, että toisen antama huomio ei ole pettämistä ..tai yritys hyväksikäyttää..

    Tälläinen oma kokemus ja hukkasin liekkiparini enkä yhtään tiedä että miksi voin vain arvailla. Ehkä niin oli tarkoituskin.

    Äänestä

  • Sait naiselta siis pakit vai et saanut miten on?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sait naiselta siis pakit vai et saanut miten on?

    Tää on tämän aloittajamiehen monologeja, joissa se vastailee itselleen sekavanlaisia ja käy omassa mielikuvituksessaan jotain ihmeellisiä draamoja läpi, voi tosin uskoa myös oikeasti tavoittavansa ihmisiä YouTubesta tai jonkun kanavien pitäjien olevan itselleen lähinnä naamatuttuja henkilöitä, vaikkei tää naama edes olisi sama siellä tubessa🤣

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sairasta touhua

    No on kyllä pipiä touhua nuohota jotain provodialogeja aamusta iltaan vuodesta toiseen ja jopa yötä myöten ja etsiskellä näistä huuhasjutuista mihin tarttua ja mukamas tunnistella tuttuja henkilöitä tuollaisten takaa. Aamulla kun simmut aukeaa niin taas sama alkaa sama souvi. Etenkin tää provovuoropuheluissa roikkuminen sekä niiden tekonäpsäkkä kommentointi on niin vanulappujen touhua sori ny vaan🤭

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No on kyllä pipiä touhua nuohota jotain provodialogeja aamusta iltaan vuodesta toiseen ja jopa yötä myöten ja etsiskellä näistä huuhasjutuista mihin tarttua ja mukamas tunnistella tuttuja henkilöitä tuollaisten takaa. Aamulla kun simmut aukeaa niin taas sama alkaa sama souvi. Etenkin tää provovuoropuheluissa roikkuminen sekä niiden tekonäpsäkkä kommentointi on niin vanulappujen touhua sori ny vaan🤭

    Sukupuolesta riippumatta, ei tee miehillekään kunniaa

    Äänestä

Et luvannut mitään. Siinäpä se muistin tueksi.

Äänestä
  • Eli ei hätää sen lähestymisen suhteen. Et sitä luvannut. Enkä minä voi sitä vaatia.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eli ei hätää sen lähestymisen suhteen. Et sitä luvannut. Enkä minä voi sitä vaatia.

    Mies jos lupaa jotain, niin en usko enää. Ihan huuhaata.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mies jos lupaa jotain, niin en usko enää. Ihan huuhaata.

    Jos on luvannut niin asia erikseen!

    Äänestä

Lupauksia ei pidä rikkoa.

Äänestä
  • Ei pidä, turhaa enää jossitella mutta ilman yhtä juttua mitään ei olisi tapahtunut

    Äänestä

  • Vähintään 3 rikettä

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei pidä, turhaa enää jossitella mutta ilman yhtä juttua mitään ei olisi tapahtunut

    Kerro se rikkeesi hänelle itselleen suorasti sitten. Kukaan ei täällä tiedä kuka olet.

    Äänestä

Kaikki paha tulee sinulle vain takaisin mitä teitte. Jo tässä elämässä.

Äänestä

aivan sama ,

Äänestä

Lupasit. Ja laitoin sulle siitä kuvakaappauksen ja kysyin et vieläkö uskot et tää onnistuu loman aijana lupasit taascet joo.. loma meni...ei onnistunu lupaus. 🤔 onko se jotain pelaamista?
En mä siitä jaksanu ottaa nii nokkiini silti aattelin että sulla on ehkä omat tunteet nii sekasin että tarvit rauhaa. Silti edelleen toivon et se lupaus täyttyy. Viel joskus

Äänestä

Kaikennäköistä tuli lupailtu puolin ja toisin. Ei ehkä enää merkitystä, kun ei ole enää välejäkään.

Äänestä

Jos olet paremman löytänyt niin senkun menet nyt eikä sitten jos olisitte yhdessä.

Äänestä

Lupasit omien sanojesi mukan et.

Äänestä

Ei ole kysymys mistään lupauksista (jos olisit hän), vaan minun rakastuneen hölmön ylireagoinnista, kun minulle selvisi, että haluat nyt pullauttaa minut pois. Että en tulisi enää.
Olen herkkä romantikko ja kuvittelin sinulla olevan tunteita minua kohtaan, Jos olisi, et olisi voinut toimia niinkuin toimit.
Nyt muutaman viikon kuluttua, ymmärrän asian täydellisesti ja lupaan pysyä poissa.

Äänestä

Lupaili jotain syksystä, mutta et kyllä mitään vuotta maininnut😆😆

Äänestä

Taisit luvata ainakin työtä.

Äänestä

Tuo on nyt lapsellista höpötystä, yrittää selittää itselleen oikeuden jättää toinen roikkumaan. Mene hyvä ihminen minne haluat ja kenen kanssa tahdot, mutta jätä tuollaiset tympeät selitykset pois.

Äänestä
  • Näin. Ja toki ihmisellä itsellään on tietty vastuu omista tunteistaan, mutta en voi ymmärtää ihmisiä jotka pelaavat toisten tunteilla. Miten on heidän moraalinsa laita?
    - sivusta

    Äänestä

Sanoit, että jatketaan ja lupasit, että tehdään joskus jotain yhdessä.
Minä lupasin, etten aio olla vaikea.
Tämä to ke iltana

Äänestä
  • Mitä jatkatte? Ette ole yhdessä joten mitä voi jatkaa

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mitä jatkatte? Ette ole yhdessä joten mitä voi jatkaa

    Tapailua

    Äänestä

No,ethän sä mitään luvannu....

Äänestä

Et ainakaan ruusutarhaa!

Äänestä

Sinä tuskin lupasit mitään, mutta sen miehen silmät on luvanneet mulle yhtä sun toista. Kaiholla muistan edelleen erästä taksimatkaa…

Äänestä

Saatoit luvata ja unohdit sen samantien. Itse en luvannut mitään

Äänestä

Ihan alussa lupasit yhden asian, et varmasti sitä enää muista. Ja niin lupasin minäkin jotain muuta. Oman lupaukseni rikoin ja koen sinunkin rikkoneen omasi, kun vaikenit.

Äänestä

Lupasit ettet koskaan satuttaisi minua - niin teit kuitenkin..

Äänestä

Sanoit: I will marry you.
Että semmoista huttua.
Luulen, että puhut lämpimiksesi aikas paljon asian vierestä.

Äänestä

Omasta mielestäsi et?

Äänestä

Joo jo silloinkin huomasin että vähän yksinkertaisesti tyhmä..

Äänestä

Et luvannut, mutta annoit ymmärtää muutamia asioita.

Äänestä

Lupasit jättää rauhaan

Äänestä
  • Niin lupasin, koska häiriköin sopimattomaan aikaan.

    Äänestä

Joo lupasit viedät mut jätkille tai jotakin vastaavaa sen vikan kerran jälkeen mutta mun vuoksi se ei onnistunutkaan, i´m sorry ;) :(

No en mä oikeesti tiedä mutta kuulosti siltä niinku oisit suunnitellut jotakin mun varalle :D

Äänestä

Lupasit. Lupasit ettet ikinä satuta mua. Lupasit olla aina olemassa. Lupasit että voin aina soittaa ja pitää yhteyttä. Lupasit olla tukena. Lupasit ettet ikinä lakkaa rakastamasta. Lupasit vaikka sun mitä...

Äänestä
  • Eikös sulla oo hyvä muisti

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eikös sulla oo hyvä muisti

    On asioita jotka on kipeitä muisteilla että ne ikävä kyllä ei unohdu .

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    On asioita jotka on kipeitä muisteilla että ne ikävä kyllä ei unohdu .

    Kyllä noin juuri on erääseen tapaukseen liittyen. Lähelle tunkijoista ei pidetä!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    On asioita jotka on kipeitä muisteilla että ne ikävä kyllä ei unohdu .

    Ikäviä muistoissa ei pidä piehtaroida

    Mennyt on mennyt

    Elämä on nyt

    Huominen jo siintää silmissä

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kyllä noin juuri on erääseen tapaukseen liittyen. Lähelle tunkijoista ei pidetä!

    Vai niin no en ole tunkenut kenenkään lähelle. Yleensä julkisilla paikoilla menen mahdollisimman kauas muista jos seurani ei ehdi paikkoja valitsemaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ikäviä muistoissa ei pidä piehtaroida

    Mennyt on mennyt

    Elämä on nyt

    Huominen jo siintää silmissä

    Ei niin. Aktiivisesti ei tule muisteltua. Kyllähän sekin jo viitoittanut elämää. Ei kenenkään sanaan voi luottaa loppupeleissä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kyllä noin juuri on erääseen tapaukseen liittyen. Lähelle tunkijoista ei pidetä!

    Pitäiskö sinun muuten mennä sinne missä sinusta pidetään? Jos minusta et pidä ei ole syytä komentointiikaan. Pysy kaukana vaan . Älä kerjää minun huomioita jos et sitä ees halua.

    Äänestä

Et ole luvannut, enkä halua sinun lupaavankaan mitään. En halua olla missään tekemisissä kanssasi, jos olet oman lapseni ikäinen!

Äänestä

Luotan sinuun. Et ikinä jätä, petä tai häviä mihinkään. Ikuisesti. Joka päivä. Tänne ei ole silti hyvä kirjoittaa. Olisitpa jo täällä.

Äänestä

Vähän liian pitkä ketju omaan makuuni. Minä tulkitsin, että hän halusi yrittää raittiutta. Ei hän sitä minulle luvannut. Että sitten vähintään sen kaksi viikkoa avun kanssa. Aina itse tartun toivoon, ja alan näkemään että hän laittaa asioitansa kuntoon. Hänellä on itsemääräämisoikeus tehdä mitä haluaa. Hänellä on vapaus valita sen minkä haluaa. Ei se muille kuulu. Itse toivon, että hän valitsee vapaan ihmisen elämän. Vapautuu maallisista kahleistaan. Kuinka paljon helpompaa elämä on, kun vapautuu vahingollista addiktioista. Eniten toivon, että hän voisi hyvin <3

Äänestä
  • Ja en tätä sillä kirjoittanut, että itse olisin vailla ongelmia. Siitä huolimatta voin nähdä toisen, vaikkei omatkaan asiat aivan kunnossa ole. Hetki kerrallaan, se riittää.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Virkistätkö muistiani vai kuvittelinkohan vain?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu