Antti esimerkillinen

Anonyymi

Verottajalla on kovat odotukset suomalaisten elonpäivistä 😂 Selailin osakkeiden myyntiä koskevaa sivustoa ja tuli tuollainen vastaan ::

"Antti osti 1 000 kappaletta Yhtiö Oy:n osakkeita vuonna 1994. Osakkeiden ostohinta oli 4 markkaa osakkeelta eli yhteensä 4 000 markkaa. Antti maksoi osakkeiden ostosta välityspalkkiota 40 markkaa. Osakkeiden hankintahinta on siis 4 040 markkaa eli 679,47 euroa.

Antti myy kyseiset osakkeet vuonna 20201 Myyntihinta on 2,50 euroa osakkeelta eli yhteensä 2 500 euroa. Voiton hankkimiskuluiksi luettavat myyntikulut ovat 25 euroa."

Antti on ainakin 18 179 vuotta maksanut veronsa

0

159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mitä sanoisit

        juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
        Ikävä
        176
        1715
      2. Mitä hyvää

        Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
        Ikävä
        108
        977
      3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

        Missä meni pieleen?
        Ikävä
        87
        834
      4. Koillis motor

        Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
        Suomussalmi
        19
        663
      5. Mitä muistoja teillä on kaivatusta?

        😇
        Ikävä
        51
        655
      6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

        Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
        Haapavesi
        41
        557
      7. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

        Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
        Ikävä
        45
        508
      8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

        Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
        Suhteet
        164
        503
      9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

        Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
        Maailman menoa
        191
        453
      10. Missä näet kaivattuasi?

        Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
        Ikävä
        26
        439
      Aihe