Demarit hoitaa terveyden huoltoa

Demarit laittoi HUSin vähän sivuraiteelle, kai tovereille jakaneet rahat, ei jäänyt niin sairaalan ylläpitoon, kun kalliisti kierrelty maailmalla. Kun eletään Rinteen opein
" nyt ei pihistellä" raha loppuu toisesta päästä.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/85c44448-bea2-4b29-815e-271f88ae1ffb

Demareiden terveydenhuolto toimii
Niin kuin kuvasta näkyy:

https://www.iltalehti.fi/villeranta/a/c2841ecb-8b7e-420f-a31c-5bf82258a7b6
11160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kiurulle pikku hommia tälläiset tunnissa hoitaa kuntoon -sano.

Äänestä

Järkyttävä MOT uudesta lastensairaalasta
Teho-osastolla niin vähän hoitajia että lasten turvallisuus vaarantuu. Johtajat siirtävät vastuuta toisilleen ja Krista Kiuru ei halunnut kommentoida.
Inho kehitysapua ja mamujen hyysäämistä kohtaan kasvaa.

Äänestä
  • Sehän on HUS:in johdon ongelma. Kiuru on yhä äitiyslomalla, pöljä.

    Äänestä

Milla-Magian tulisi hoitaa paremmin 15000 € kuukausipalkallaan, ei kiihottaa hoitajia turhaan.

Tämä hoitajien edunvalvoja, Milla-Magia, on tehnyt enemmän hallaa hoitajille kuin saanut edistettyä heidän asemaansa.

Alan arvostus on tippunut kun tämä Mllla huutaa koko ajan miten surkea hoitoala on, ja miten suurin osa alan työntekijöistä tahtoo pois, siis vaihtaa muihin hommiin. Tuollaisen hoitoalan mustamaalauksen jälkeen ammatinvalintaa pohtiva nuori hakeutuu tosiaankin muualle, ja vain ne, jotka ei muualle pääse, lähtevät hoitoalalle. Näin alan osaajien taso laskee, ja arvostus menee samaa rataa. Huono arvostus taas merkitsee huonoa palkkaa.

Muut ammattiliittojohtajat sentään pitävät oman alansa puolia, eivätkä sorru moiseen mustamaalaukseen ja aliarviointiin. Miten ihmeessä nämä tehyläiset sietävät tuollaista ay-pomoa etujensa valvojana - tai siis etujenssa heikentäjänä.

Mustamaalaamisen sijaa ihmisille pitäisi tehdä tunnetuksi kuinka hyvää työtä hoitoalan ihmiset tekevät, ja kuinka he ovat osaavia, motivoituneita ja halukkaita tekemään työtään - kunnon korvauksella luonnollisesti. Kun alan arvostus nousisi, myös palkka alkaisi nousta vastaavasti.

Äänestä
  • Sinä se olet, joka asialla trollaa.

    Äänestä

Demarit hoitaa Suomen suhon. Umpipölvästejä.

Äänestä

Jopas on noinkin korkeasti koulutetulla onnettoman huono äidinkielentaito. Onko kenties sitä täällä paljon puhuttua pankkolängvitsiä kenties? Hakkaraisen Yliopistostako olet valmistunut?

Äänestä
  • Tuo hokee tuota samaa, Pankkolängvitsi. Sosialistien kirjaimientarkistaja, nyt yksi kirjain puuttui, se oli hänelle katastrooffista.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tuo hokee tuota samaa, Pankkolängvitsi. Sosialistien kirjaimientarkistaja, nyt yksi kirjain puuttui, se oli hänelle katastrooffista.

    Ei näytä yhtään paremmalta tuo sohlaamisesi.

    Äänestä

Persupravdan tapaan, aina joku muu on syyllinen, ja aloittaja "lääketieteen tohtori"!

Äänestä
  • Pyydä anteeksi:

    Tuli kopiointivirhe , piti olla:

    "Lääketieteen-tohtori".

    Khihihi buaaaah!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lääketieteen-tohtori kirjoitti:

Demarit laittoi HUSin vähän sivuraiteelle, kai tovereille jakaneet rahat, ei jäänyt niin sairaalan ylläpitoon, kun kalliisti kierrelty maailmalla. Kun eletään Rinteen opein
" nyt ei pihistellä" raha loppuu toisesta päästä.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/85c44448-bea2-4b29-815e-271f88ae1ffb

Demareiden terveydenhuolto toimii
Niin kuin kuvasta näkyy:

https://www.iltalehti.fi/villeranta/a/c2841ecb-8b7e-420f-a31c-5bf82258a7b6

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu