Mikä on epätoivoisinta...

Mikä on epätoivoisinta mitä olet tehnyt ihastumisen/,rakastumisen takia?
31806
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

Kun kävin illanvietoissa nähdäkseni hänet joka on tuttu, mutta enää en kaipaa häntä. Mennyt on mennyttä. Ihan uusia kasvoja katsellaan.

Äänestä
  • Eihän tos oo mitään pahaa, niin menisin minäkin..

    Äänestä

  • Minäkin kävin, vain nähdäkseni hänet. Tuli juotua paljon, enkä aina häneen törmännyt, en edes kovin usein.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Minäkin kävin, vain nähdäkseni hänet. Tuli juotua paljon, enkä aina häneen törmännyt, en edes kovin usein.

    Sama täällä. Enkä siltikään nähnyt enää 😔 kaikki taitaa olla vain yksipuolista haaveilua. sivusta n.

    Äänestä

Olen tällä tyhmällä palstalla. Voisin ottaa yhteyttä, mutta en ota. Yritän selvitä voittajana pääni sisäisestä taistelusta, jota sydän yrittää viedä.

Äänestä
  • Tällä palstalla on vaikeampaa ottaa selkoa

    Äänestä

  • Miksi et ota yhteyttä?

    Äänestä

Tämä palstailu on omassa mittakaavassa erittäin epätoivoista 😔

Äänestä

Sortunut päihteisiin

Äänestä

Nähnyt sek.sin merkeissä, vaikka mitään muuta hän ei halunnut. Suostuin siihen kun en kunnioittanut itseäni mitenkään kovin paljoa

Äänestä

Juurihan olet nähnyt.
Toinen asia roikkua täällä.

Äänestä

Tää on kaikki niin epätoivoista mutta tunteet vaan on ja pysyy.

Äänestä

Lopettanut pitkän ja syvän ystävyyden. En kestänyt sitä, miten joka päivä koin pieniä kuolemia kivusta ja sydänsuruista johtuen, sitä miten tulin tunteideni kanssa torjutuksi yhä uudelleen ja uudelleen. Kaipaan häntä aina. Hän oli mun rakkain ystävä.

Äänestä
  • Kauanko olet tuntenut hänet?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kauanko olet tuntenut hänet?

    Tarpeeksi kauan, jotta pystyn tuntemaan näitä tunteita mitä tunnen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tarpeeksi kauan, jotta pystyn tuntemaan näitä tunteita mitä tunnen.

    Vuosi?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vuosi?

    Tottakai jos kyseessä pitkä ystävyyssuhde

    Äänestä

Kastunut sateessa, kentunut raksalla

Äänestä

Käyn täällä, kirjoittanut tänne. Kirjoittanut lehteen.

Äänestä
  • Kaikkea muuta kuin suoraan hänelle?????? Jos jotain haluaa, niin pitää olla rohkea. Minäkin olin joskus miehelle. Hän ei sitä arvostanut.

    Äänestä

Ja nyt kaikki luulee, että olen " julkkiksien" perässä. Minä, joka välttelen kaikkia kameroita.

Äänestä

Kaikennäköistä tyhmää, jota en julkisesti edes kehtaa kertoa. Pidän tiedon itselläni, toinen osapuoli tietää myös. Tietääkö joku muukin, sitä en tiedä.

Äänestä
  • Toisesta kuvien ottaminen onko sekin vähän yli? Et varmaan ole hän mutta tuli mieleen ensimmäisenä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Toisesta kuvien ottaminen onko sekin vähän yli? Et varmaan ole hän mutta tuli mieleen ensimmäisenä.

    Mulla ei ole mitään tekemistä kyseisen tapauksen kanssa, vaikka toisen kerran jo joku minut siihen juttuun yhdistää. Opettele tunnistamaan ihmiset paremmin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mulla ei ole mitään tekemistä kyseisen tapauksen kanssa, vaikka toisen kerran jo joku minut siihen juttuun yhdistää. Opettele tunnistamaan ihmiset paremmin.

    Pahoittelen. En vain tiedä kuka täällä olisi hän.

    Äänestä

Hmm, mikähän nyt olis epätoivoisinta? Joidenkin mielestä mä olen epätoivoinen koko tyyppi, kun otan suhteeni aina niin tosissaan tai vakavissani. Ehkä pitäs oppia ottaa kepeesti kuin lastenleikki, ettei sen ny niin väliä tuon toisen ihmisen.

En mä tiedä. Mä oon tehny kaiken rakkaudesta tai välittämisestä, niin en osaa pitää epätoivoisena. Ehkä joku muu näkis sivusta paremmin mitä oon tehnyt epätoivoisena.

Äänestä

No joskus kauan kauan sitten soitin tuntemattomasta numerosta kuulakseni äänen. Mutta kun vastasi ei saanut sanaa suustani ja löin luurin korvaa .

Äänestä

En kutsuisi niitä ehkä epätoivoisiksi, ovat olleet epätasapainoisia tempauksia. Niin hulluja, ettei tänne edes voi kirjoittaa.

Äänestä

Myin itseni, puolittain.

Äänestä

Kaikki on epätoivoista minun kohdallani. Itken liian helposti ja ujostelen liikaa. Vai mitä nainen?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mikä on epätoivoisinta mitä olet tehnyt ihastumisen/,rakastumisen takia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu