onko laatu ja kestävyys niin huono?
Miksi peugeot menee suomess huonosti kaupaksi?
19
192
Vastaukset
- Anonyymi
Brändäys ongelma ja Suomessa Pösö on aina kärsinyt ikivanhasta taakastaan.
Pösö on autona paljon parempi kuin Toyota ja Euroopassa Pösö myy paljon paremmin, joten suomalaisuus ja meidän tyhmyys autoissa on kuuluisaa tyhmyyttä.
Pösö on parantanut oikeasti suosiotaan meillä ja tulee sen tekemään tulevaisuudessa.- Anonyymi
isse on nähnyt vain muutaman läskin ajavan pösöllä
syy-yhteys? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
isse on nähnyt vain muutaman läskin ajavan pösöllä
syy-yhteys?Kuka on isse ?
- Anonyymi
Valitettavasi näkyy jo käytettyjen hinnassa . Ennen sai hyvin edullisesti 3 vuotta vanhan vähän ajetun . Ei enään .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
isse on nähnyt vain muutaman läskin ajavan pösöllä
syy-yhteys?Heikko provo, nolopoika.
- Anonyymi
1 miljoonasta ostaa pösön suomessa
- Anonyymi
Heheh. Pösössä pysyy pyöränpultit kiinni toisin kuin tojossa. Hihihihihih
- Anonyymi
Käytettyjen Peugeottien hinnat ovat nykyisin kovin korkealla.
Vielä 10 vuotta sitten pystyin ostamaan useita hienoja pösöjä suorastaan naurettavan halvalla. Se aika on nyt valitettavasti ohi. Harmi!- Anonyymi
vaan 5 vuotta vanhasta diesel 508 ei saa vaihdossa kuin lämmintä kättä
pörhön tarjoukset kiitos näkemiin - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
vaan 5 vuotta vanhasta diesel 508 ei saa vaihdossa kuin lämmintä kättä
pörhön tarjoukset kiitos näkemiinpörhö vihtuilee omille asiakkaille juu
- Anonyymi
Syynä varmaan surullisen kuuluisa Puretech moottorit joissa oli ainkain aluksi lastentauteja. Voi olla että uusissa ongelmat korjattu mutta vanhoissa "muretech" koneissa jakohihna mureni ja tukki öljysuodattimet.
https://peugeot-foorumi.com/index.php?topic=83528.0- Anonyymi
Kuinka läskipösökuski tuumaa?
Vw kestää ja skoda
- Anonyymi
jos auto on korjaamolla kokoajan niin kyllä ne puheet liikkuu myös
- Anonyymi
Tero. Mun pösössä pysyy pyöränpultit kiinni. Hähähää
- Anonyymi
Pösöllä on ollut menneisyydessä huonoja ja epäonnistuneita malleja, mutta viimeiset parikymmentä vuotta ja varsinkin kymmenen vuotta Pösöt on luokassaan loistavia ja luotettavia autoja suunta on ylöspäin.
Pösö ei ole hoitanut 70-80 luvulla asioitaan kovin hyvin ja sieltä se huono maine kantaa suomalaisten mielissä, mutta se on vain suomalaisen omaa tyhmyyttä. - Anonyymi
Suomessa autonkorjaus on törkeän kallista vs Etelä-Euroopan maat, joissa pösö on halpa-auto ja korjaamoita joka nurkalla. Pösö on tehty kestämään n. 100 tkm. Sen jälkeen ainakin laturi ja käynnistinmoottori ovat valmiita vaihdettavaksi. Monilla muilla merkeillä laturi ja tartti kestävät 200-300 tkm. Pösön puolustukseksi on todettava että varaosien hinnat ovat vain 1/3 erään muun merkin hinnoista. Kyllä uudet poösöt myyvät Suomessakin, kunhan hinta on kohdallaan. Stockmannin hullujen päivien tarjouksesta sähköpösöt vietiin käsistä jo ennen tarjouksen alkamista. Pösö on naisten ja vähän ajavien automerkki, jossa on kummalliset mittarit. Pösön omistajien merkkiuskollisuus on heikkoa. Huonot kokemukset eivät kannusta jatkamaan saman merkin parissa.
- Anonyymi
Älä nyt keksi vikoja joita ei noin nopeasti tule, samoja ne laturit startit on kuin muillakin merkeillä. Tyhmähän sinä olet kun tuollaisia keksit päästäsi.
- Anonyymi
Pösöllä ajetaan oikeasti paljon ja tekniikka kestää keskivertoa paremmin, se on faktaa.
- Anonyymi
huono auto lienee
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta643235Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433087- 422447
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa992190- 311903
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271800- 481616
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851405- 391290
- 811132