https://www.suomenuutiset.fi/syyttaja-epailee-kunniamurhaa-veljekset-ajoivat-aitinsa-paalle-jalkakaytavalla-toinen-syytetyista-puhkesi-nauramaan-kuultuaan-oikeuden-paatoksen/
Siltähän tämä näin maallikostakin vaikuttaisi.
Siltähän tämä näin maallikostakin vaikuttaisi.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Mitäpä muutakaan se tekotavasta päätellen olisi?
Ei ollut muslimeja. Sulla on vajaat tiedot asiasta.
Muilla kuin muslimeilla ei ole tappavia kunniakulttuureja.
Onpas, kyseessä olivat luultavasti japanilaiset samurait, jotka ovat hyvin tarkkoja kunniastaan.
ihan normaalia kulttuuria toisille
Minä olen Mies sanoi jo PPP vitseissään-Herra 47
Jos se oli huutonaurua niin viittaa erääseen profiliin kovasti...
Pohjoismaisten kunniattiomien kulttuurien on vaikea ymmärtää kulttuureja, joissa kunnia vielä kukoistaa ja toisekseen onko Ruotsissa myynnissä autoja joita kaksi voi ajaa yhtäaikaa. Toivottavasti veljekset pääsevät mahdollisimman nopeasti vapaaksi.
Kaikki matut pois Suomesta.
Ensi ottavat, sitten toisten pitäisi. Poistaa heidät.
Perseen palvojia.
Usarin sensuuri on mahtavaa. En juurikaan lue blogeja. Uutisia en koskaan
https://puopolo.fi/sensuuri-iski-liian-anteliasta-sosiaaliturvaa-kritisoinut-teksti-lahti-uudesta-suomesta/
päivänä oli jonkinlaiset 2015 Suomeen saapuneiden siirtolaisten “kokoontumisajot”. Parkkipaikka on täynnänsä järeitä uusia mersuja ja audeja, oli tuliteriä porscheja, jaguaareja, bemareita ja eräs upouusi Range Rover’kin, jonka “omistaja” ilmaisi kansallisuutensa erikoisrekisterikilvellä ja maansa lipulla. Tarkastin auton hinnan. Se oli lähemmäs 200 000 euroa. Otin lopulta valokuvan normiteslasta. Pidin huolen, että kuvassa ei näkynyt auton rekisterinumeroa.
Japanissa ne varmaan tappaisi itsensä sen sijaan. Suomessa taas arvostetaan pidemmälle yksilön vapauksia ja oikeuksia, johon länsimaisuus perustuu, ja joka ei salli niitä muille ja vielä tappaa sen vuoksi, hänelle tulee suoda sama kohtalo, antamalla puukko ja omaa aikaa suorittaa harakiri, joka tuo muille kunniaa.
Kuoleman kultin toimintatapoja. Ei ole naisella arvoa, ei edes äidillä. Nulikkauskonto on narsistisen, äärimmäisen itsekkään, tuhovimmaisen, sadistisen, kehityskyvyttömän, seksuaalisesti alikehittyneen, tunne-elämältään raakalaisen, moraalittoman räkänokan märkien mielihalujen toteuttamisen mahdollistaja. Kuka nainen haluaisi olla kuolemankaapu?
Matala äo mahdollistaa kaikki nuo luetellut ominaisuudet.
Vihreä siirtymä tämäkin.
No mitä sinä tieät asiast. Anna ola. Se naine loukannu perhettä! Ei loukaa enää!