Seurakuntamestarin toimi

Anonyymi

Missä tämä suntion paikka on auki kun ei löydy Polvijärven seurakunnan sivulta eikä työkkärin sivuilta? Kun hakuaika koko ajan kuluu ja ei pysty hakemaan. Lisäksi tarvitsisin numeron josta kysyä lisätietoja. Seurakunnan numerot ei vastaa.

28

1580

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tää paikka on varmasti pedattu jo ex-suntiolle.

    • Anonyymi

      Tämän seurakunnan kannattaisi ehkä tiedottaa jotain tähän kohuun liittyvää. Kertoa ihan rehellisesti kuinka asiat ovat.

    • Anonyymi

      Onneksi erosin tänään koko puljusta niin ei tartte edes ajatella tätäkään kohua.

    • Anonyymi

      Eikö näitä seurakuntia ihan oikeasti valvo kukaan?...

    • Anonyymi

      Ei varmaan toinna ottaa yhteyttä seurakuntaan kun omaisenne kuolee.Mylläyttäkää ojaan ja kuoppa valmis jo!

      • Anonyymi

        Eiköhän kaikki tule haudatuiksi tai tuhkatuiksi kun kuolevat. Ei täällä omiin heitetään ketään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eiköhän kaikki tule haudatuiksi tai tuhkatuiksi kun kuolevat. Ei täällä omiin heitetään ketään.

        Ojiin


    • Anonyymi

      Kyllä sitten itku herkässä ja Kunnialliset hautajaiset saatava..

      • Anonyymi

        Tämä paikallinen seurakunta on vain ns.paremmille ihmisille, ns.hyväveli-kerho


    • Anonyymi

      Seurakunta varmasti vastaa miten seurakuntamestarin paikkaa voi hakea kun se ei ole missään auki eikä kukaan ole puhelimitse tavoitettavissa. Nyt haiskahtaa ja pahalle. Hyh hyh.

    • Anonyymi

      Eiköhän tää seurakuntamestari oo jo valittu.
      Sanotaan vaan Hups kun ei ollut hakijoita.

    • Anonyymi

      Seurakunta arvelee että ei kukaan tajua seurata ettei koko suntion paikkaa ilmoitettukaan missään avoimeksi.

      • Anonyymi

        Pitävät porukkaa tyhmänä.


    • Anonyymi

      Herää kysymys mistä on kysymys. Onko tämä suntion duuni oikeasti haussa vai onko kyseessä joku muu juttu...?

    • Anonyymi

      Mistä sä tiedät että hakuaika kuluu ? Huhuja vai mistä ? Jos työpaikka ei ole vielä julkisessa haussa niin miksi hel**tissä nariset täällä. Jos se ei ole haussa niin se ei ole vielä haussa. Tämä ei ole mikään te duunitori. Mikäli halunnet tietoa niin pistä vaikka sähköpostia , srk sivuilta kyllä löytynee osoitteita. Mistä lähtien tämä kanava on ollut joku työnhaku kanava ? Samalla vaivalla kun tänne kirjoittaa, niin kirjoittaa sähköpostin johonkin srk osoitteeseen. Onko tämä jotain nykyajan uusavuttomuutta ?

      • Anonyymi

        Seurakunnan pöytäkirjasta luin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Seurakunnan pöytäkirjasta luin.

        Aivan vapaasti kaikkien luettavissa.


      • Anonyymi

        Ex suntioko pelkää että joku vie hänen duunin!


      • Anonyymi

        Voiko seurakunnan pöytäkirjoihin todella enää luottaa, siellähän käy selkeästi esille että suntion paikka tulee hakuun 1.8 alkaen, mutta eihän sitä sit varmaksi minä vuonna. Olen tähän saakka luottanut näihin ko. pöytäkirjoihin , mutta nyt täytyy kyllä rehellisyyden nimessä sanoa että aika entinen ei taida koskaan enää palata!


    • Anonyymi

      Koittakaa nyt jo rauhoittua ja temmeltää siellä temppelissä vaikka päällekkäin. Kyllä sinne sopii kaikki halukkaat.

    • Anonyymi

      Ja tämän seurakuntamestarin duunin hakuaika päättyi tänään pöytäkirjan mukaan. Jännityksellä odotetaan kuka valitaan...

    • Anonyymi

      Tarvitseeko valehtelijoiden klubi uuden seksipellen ? Mie voin pikkulikkoja jelppiä ja talkkari hommia hoitaa...

      Usko on vahva omaan itseen ei satuihin ja tarinoihin, sänky polkka sujuu loistavasti joten olen käytettävissä avoimeen toimeen..

      • Anonyymi

        Kuulostaa hyvältä! Saatat tulla kutsutuksi haastatteluun!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuulostaa hyvältä! Saatat tulla kutsutuksi haastatteluun!

        Saattaa tulla kilpailua näillä kahdella hakijalla. No koeponnistus ratkaisee!


    • Anonyymi

      Haastattelu pöytäkirjassa mainitusta 23.8 , koeponnistus
      haastattelun jälkeen. Varatkaa mukaan mynthonpastillit ja pitkät kalsarit. Aitassa on kylmä.

    • Anonyymi

      Nyt on paikka haettavana: Hakuaika tehtävään on 24.8. - 7.9.2022. Hakemukset osoitetaan [email protected] 7.9.2022 klo 15 mennessä. Otsikkoon maininta: seurakuntamestari.

      • Anonyymi

        Eiköhän tämä oo jo valittu. Lain mukaan pitää joku ns.hakuilmoitus vaan laittaa, mutta tyyppi on jo valittu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eiköhän tämä oo jo valittu. Lain mukaan pitää joku ns.hakuilmoitus vaan laittaa, mutta tyyppi on jo valittu.

        Hei , kerro muillekin kuka tää uusi mestari on? Mitä kuka missä puhuvat mitä? Mistä kotoisin ja millainen ihminen?


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      112
      7207
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      36
      4242
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      38
      3718
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      400
      1970
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1457
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      35
      1448
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      63
      1398
    8. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      177
      1090
    9. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      12
      1088
    10. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      1020
    Aihe