Audi alkoi valehtelemaan vuodesta 2008-2008 huimasti bensa ja diesel autojensa co2 lukemista.. Sama bmw:llä ja Mersulla.
Otetaan vaikka a6 3,0tfsi moottorit. Polttoaineenkulutus on niin suurta kaikissa ajoissa. Pätkäajo suomessa talvella voi mennä 15 litraa.
Sitten kun ottaa 4 sylinterisen ahtamattoman vanhemman jossa sama co2 kuin tuollaiseen audiin ilmoitettu niin kulutus on litroja pienempi kaikilla ajoilla.
Audi valehteli autojensa co2 lukemat viranomaisille.
Anonyymi
3
118
Vastaukset
- Anonyymi
Tuollaisella ei ole mitään merkitystä, koska kansa haluaa kuitenkin aina Audei, Mersui, Bemarei, Opelei, Volkkarei. Mielummin vapaat nopeudet, ja vain Saksalaisia tehotykkejä myyntiin Suomessa, kuin jotain Tuhnua tollolootaa alle kaikkien nopeusrajoituksien mukaan ajelemassa!
Audi King
-Teiden King- 💪- Anonyymi
Samaa mieltä. Elämä on nopeutunut huomattavasti siitä, kun tuo tuhnu keksittiin joskus vuonna 1937. Nyt mennään tänä päivänä liikenteessä hautaan nopeutetussa aikataulussa!!
BMW Keisari. 😆
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 674557
- 1053505
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj373228Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️262648- 472563
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan52139- 222014
- 1981931
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3961554Huomenta kulta
En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo91428