Olisi tarjouksessa, mutta en muista maistaneeni, joten kiinnostaa tietää muiden kokemuksia kyseisestä merkistä, etenkin tummapaahtoisesta.
Voiko Costa Ricaa juoda?
9
501
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä sitä voi juoda. Ennenvanhaan se oli suosittu arkikahvi. Costarica premium blend on ihan Juhlamokan tasoista kahvia, mutta se maksaakin saman verran kuin Juhlamokka.
- Anonyymi
Kokeile, voi sopia hyvinkin siihen kraanaveteen joka sinulla on asunnossasi. Jos et pidä mausta, niin laita hyppysellinen suolaa suodatinpussiin kahvinporojen sekaan. Tai kardemummaa. Netissä myös paljon ohjeita muihin kahvijuomiin ja drinkkeihin.
- Anonyymi
Tavallinen Costa Rica on hyvä kahvi, harmi kun ei taida saada muualta kuin k-kaupasta. Juuri ennen kuin hinnat nousi oli tarjouksessa 4/10€, harmittaa etten ostanut.
- Anonyymi
Vasta-avatusta pakkauksesta saa ihan hyvää kahvia, mutta maku väljähtää ja katoaa jo seuraavana päivänä. Sama homma kaikilla muillakin suodatinkahveilla. Juhla-mokkakin on aromikasta ainoastaan juuri avatusta paketista keitettynä.
- Anonyymi
Eräs henkilö sanoi 80 luvulla, ettei ostaisi sitä edes pahimmalle vihamiehelleen. En sitten tiedä onko maku tuota muuttunut. Itse en ole ostanut, kun harvemmin juon kahvinkeittimessä keitettyä kahvia. Kotona juon nescaé azera espresso pikakahvia. Erinomaista.
- Anonyymi
Älä mittaa yli tasamitan . Hyvää arkikahvina.
- Anonyymi
Juuri tummapaahtoisista en varsinaisesti tiedä mitään, mutta vaaleissa on melko sama mitä merkkiä tarjouksesta ostaa maku on sama kahvin maku.
- Anonyymi
En juo, on se vaan niin mitättömän makuista.
- Anonyymi
Minä aion osallistua ilmastonmuutoksen torjumiseen vähentämällä kahvin juomista. Lopettaminen ei vielä onnistu, kun aamu ei ilman sitä aukene. Pyrkimykseni on ensin vähentää nykyistä tarvitsemaani neljää kupillista, joka on noin puoli litraa, siten että pärjäisin kupillisella pikakahvia. Ei tarvitse enää kiinnittää huomiota noihin kauppojen sisäänveto tarjouksiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011591
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?581011Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140954- 85912
- 61896
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11770Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t266766Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75717Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk61712Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä342711