Talouteni on tiukka

Työtön ja 45 v. aika monta kertaa harjoittelussa ollut. Sukkela ja nokkela kirjoittaja ja elektroniikkaharrastaja, kotona Windows 98-kone josta olen ylpeä.

Ottasko joku nyt duuniin . Yksinäiset päivät menevät kiljunkeittelyssä. Käyn myös kävelylenkeillä ja välillä kusen katuojiin toisten katsoessa, saan siitä tyydytyksen.

Koulutus: peruskoulu ja ylioppilas. Erityisesti haluan mainita laajan matematiikan joka todistaa nerouteni. Lisäksi olen kirjailija, lähes Hemingwayn veroinen siis.

ei ajokorttia. Harrastan mm. viinejä.

asd
8571
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Jos Kylmis tulisi töihin niin suosittelisin häntä meille. Meillä on ongelmia tampuurin päivityksen jälkeen ja myös sähköinen laskutus on tökkinyt..

Äänestä
  • Ei ole aidon Kylmiksen aloitus.

    Feikin-feikki luulee feikkiä aidoksi ja provosoituu feikkaamaan tätä. Samoin feikki luulee feikin-feikkiä aidoksi ja yhtälailla provosoituu taas sitä feikkaamaan.

    Loputon looppi, eli ikuinen noidankehä, joka on pyörinyt palstalla jo vuosikausia ilman, että aidon on tarvinnut edes lisätä bensaa liekkeihin. Tulee jatkumaan ikuisuuksiin.

    -Faktaa vanhoista vakioista

    Äänestä

Kylmis taas astunut jonkun ex-luotsin varpaille, kun valtava feikkaus jälleen käynnissä.

Äänestä

Olen 40-vuotias toimeentulotuen varassa elävä. viranomaiset yrittävät saada minua töihin, mutta olen ylioppilas, haluaisin luovaan tai älylliseen työhön.
Olen liian älykäs ruumiilliseen työhön.
Päivät ohjelmoin ja ryyppään olutta.
Rahat aina loppu enkä saa naisia ?
Miksi naiset karttavat minua ja työssäkäyvät pienikalloiset yrittävät päteä minulle?
Onko elämässä muuta kuin yksinäisyys vuokra-asunnossa ja suoli24.
En saa tarvitsemaani rauhoittavaa lääkitystä. Suomi ei ole oikeusvaltio.
Miksi toimeentulon saaja ja eläkeläinen ei kelpaa naisille ? Joku pienikalloinen Nissan mies vie naiset.

Asd

Äänestä
  • LOL toi on jo epätoivoinen yritys saada aidolle Kylmikselle ovihyökkäys. Kylmis-pakkomielteeseen saa ilmaista apua, jos tajuaa sitä hakea. Hakeudu ajoissa hoitoon!

    Pidetään toisistamme huolta:
    https://www.youtube.com/watch?v=KNEh6DoxC4U

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    LOL toi on jo epätoivoinen yritys saada aidolle Kylmikselle ovihyökkäys. Kylmis-pakkomielteeseen saa ilmaista apua, jos tajuaa sitä hakea. Hakeudu ajoissa hoitoon!

    Pidetään toisistamme huolta:
    https://www.youtube.com/watch?v=KNEh6DoxC4U

    Kylmis on jo aikoja sitten varautunut ovihyökkäyksiin. En paljasta muuta kuin sen, että mies nukkuu yönsä todella hyvin. Ei kannata mennä sen ovelle.

    Äänestä

Työtä voi tarjota jos itse myös saa töitä.
Palkkaan sinut jos palkkaat minut. Voisimme tehdä hyvin paljon jos me työttömät ajatelisimme muita työttömiä yhtä paljon kuin itseämme.

Äänestä

Sanonko sulle feikki-Kylmis, mikä sulla EI ole tiukka?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Työtön ja 45 v. aika monta kertaa harjoittelussa ollut. Sukkela ja nokkela kirjoittaja ja elektroniikkaharrastaja, kotona Windows 98-kone josta olen ylpeä.

Ottasko joku nyt duuniin . Yksinäiset päivät menevät kiljunkeittelyssä. Käyn myös kävelylenkeillä ja välillä kusen katuojiin toisten katsoessa, saan siitä tyydytyksen.

Koulutus: peruskoulu ja ylioppilas. Erityisesti haluan mainita laajan matematiikan joka todistaa nerouteni. Lisäksi olen kirjailija, lähes Hemingwayn veroinen siis.

ei ajokorttia. Harrastan mm. viinejä.

asd

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu