Eivätkö kaupunkilaiset maksa laskujaan

Mikä on syy, että enerkia ja vesilaitos ei kykene maksamaan velkaansa
kaupungille? Asijasta oli kirjotus hallituksen listalla. Mihin rahat on käytetty. Asiakaskunta on ollut pysyvä, eikä tarvii käyttää rahaa markkinointiin.
Maksuvapautta pyytelevät. Ei hyvältä näytä. Takki levällään on touhuttu. lehtihaastattelu on paikallaan yhtiöstä ja syistä, miten tässä nyt ollaan.
10100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Näitä maksuja on siis korotettava, että maksut tulevat ajallaan?

Äänestä

Kannattaisko noita aloittajan kysymyksiä kysyä suoraan yhtiöltä? Ihan vaan tuli mieleen kun tämä on keskustelupalsta!

Äänestä
  • ihan hyvä itea kysyä yhtiöltä. Onhan joskus kyselty, Nämä kaupungin yhtiöt ovat veronmaksajilta salaisia. Ihme ja kumma, että kaupunkilaisten yhtiöiden toiminta voikin olla salaista. Yhtiöiden veloista viimekädessä vastaavat veronmaksajat kaupungin kassasta.

    Paikallislehti vois tosiaan kysyä otsikolla" Mitä Kuuluu vesiyhtiölle" ihan tuon esilletulleen asian johdosta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    ihan hyvä itea kysyä yhtiöltä. Onhan joskus kyselty, Nämä kaupungin yhtiöt ovat veronmaksajilta salaisia. Ihme ja kumma, että kaupunkilaisten yhtiöiden toiminta voikin olla salaista. Yhtiöiden veloista viimekädessä vastaavat veronmaksajat kaupungin kassasta.

    Paikallislehti vois tosiaan kysyä otsikolla" Mitä Kuuluu vesiyhtiölle" ihan tuon esilletulleen asian johdosta.

    Siinäpä on oikea ajatus. Mikäs siellä on meininki ja tilanne?
    Eikös se pitäisi olla julkista tietoa?

    Äänestä

ajetaan liisatulla autolla

Äänestä

Eikös ne ottanut auruuhommiakin itelle?
Pitäshän siitä tulla rahaa kassaan.

Äänestä
  • Onko tämä Energia ja Vesi Kvantti Oy 2?? Elikkä taas uusi menestystarina PHJ:n "Kuuluisassa ekonomisessa historiassa", joka alkoi 2013. No onhan siellä joitain nostoja, "Kahden kaupunginjohtajanmalli" ja Lampa-aho/Honkavuoren hyysäys ja tietenkin se tärkein ekonomiseen nousuun auttava tekija. LATUKONE ja tietenkin LUMITYKKI, vaikka talvella kyllä muutenkin lunta sataa. No tietysti ne "auraushommat".....

    Äänestä

Omana työnä halvalla.

Äänestä

Johtajalle maksetaan palkkaa joka on töissä muualla =Pyhäjärven malli.

Kvantti Oy.n johtaja?
Kallio Oy,n johtaja?
Kehitys Oy.n johtaja
Ym...

Äänestä
  • Pikku valheella liikkeelle ja sitten aletaan levittään pelkkää hevon humppaa!

    PPPS

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mikä on syy, että enerkia ja vesilaitos ei kykene maksamaan velkaansa
kaupungille? Asijasta oli kirjotus hallituksen listalla. Mihin rahat on käytetty. Asiakaskunta on ollut pysyvä, eikä tarvii käyttää rahaa markkinointiin.
Maksuvapautta pyytelevät. Ei hyvältä näytä. Takki levällään on touhuttu. lehtihaastattelu on paikallaan yhtiöstä ja syistä, miten tässä nyt ollaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu