Ukrainasta tullut venäläisten sotilaiden hauta.

Anonyymi

Ihanaa...toivottavasti venäjän poikaa kuolee vielä reilusti tuolla.

9

107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joka päivä syntyy venäläistä jauhelihaa.

    • Anonyymi

      No kait haluavat noista burjateista eroon, julmia ja huonoja sotilaita

      • Anonyymi

        Miten kuvat krimiltä näytti rannalla arabeja mitä se on ??


    • Anonyymi

      Tulee vielä paljon paljon lisää kuolleita venäläisiä. Venäjä ei tietenkään voi antaa periksi, vaan tunkee lisää huonosti koulutettuja ukrainalaisten silppuriin. Pakolla värvättyjä varusmiehiä, vankiloista vapautettuja vankeja ja kaukaisten syrjäkylien työttömiä luusereita riittää tykinruoaksi ja miinanpolkijoiksi. Jollaisia heistä tietenkin tuleekin vain parin päivän koulutuksellaan.

      Ja suurin osa venäläisitä kannattaa tätä järjetöntä tuhoamista, tietenkin. Barbaariset raakalaiset ovat aina järjettömän tuhoamisen kannalla. Venäläiset ovat järjettömiä ureapäitä. Eivät osaa eivätkä edes halua elää rauhassa muiden kansojen kanssa. Arvostavat vain raakaa väkivaltaa, sotimista ja tappamista ja vahvemman oikeutta.

      Kuvittelevat että kun käyttäytyy kuin raivotautinen rakki saisi muka osakseen arvostusta ja kunnioitusta. Mutta vaikka kaikki pelkäävät raivotautista rakkia, niin ei sitä kukaan kunnoita.

    • Anonyymi

      Hei tuolla videoita missä on haudattu kuolleita ojiin ja peltoon tai niillä ei ole päätä on irronnut tankin päällä. Niin Krimillä oli kuvia kuinka arabit otti aurinkoa arabien katoksessa. Et ne valtaa niinku taloja yrityksiä rantoja.

    • Anonyymi

      Vain läpensä mielisairas ihmisvihaaja-misantrooppi toivoo toisten kuolemaa.

      • Anonyymi

        Olisit sanonut vain kremlin pellet.


    • Venäjä on jo tiedostanut isot ongelmansa Ukrainan kanssa.
      Ei siellä auta sankarilaulujen laulaminen eikä venäjän uutisten jakama väärä kuva tilanteesta.
      Kun vastassa on koulutettu ja sotakokemusta omaava armeija ei liene kauhean fisua lähettää sinne pikakoulutettuja "sotilaita" joiden pääsyys siellä oloon on se, että kotona olisi vielä kurjempaa tai se, että sain anteeksi 25v kakun ja pääsin linnasta.
      Samoin se, että venäjän armeijan kommunikointi ei toimi vaan käyttävät kännyköitä viestinnässään.
      Vaillinaisella logistiikalla ja huollolla ei vaan yksinkertaisesti voi sotia.

      Tilanteen kokonaiskuva on venäjän kannalta jotain huonon tai surkean luokkaa.

      Venäjän tappiot ovat jo nyt todella suuret ja veikkaan, että 100 000 tuhannen venäläisen sankarivainajan raja menee rikki ennen joulua.

    • Anonyymi

      Saa Ladatehtaat tehdä kolmessa vuorossa ruumis-Ladoja. Mahtaako kaikki omaiset edes moista saada

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      27
      19937
    2. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      81
      6985
    3. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      28
      6586
    4. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      108
      6349
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      43
      6209
    6. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      105
      6098
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      63
      5505
    8. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      46
      5256
    9. Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?

      Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on
      Suomalaiset julkkikset
      61
      4567
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      50
      4170
    Aihe