Viher miljardit

Mihin lie rahat kadonneet. Mitään niillä ei ole aikaan saatu.

https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000009001998.html

Ettei vai oli rahat suhmureiden taskuissa. Niin tai näin, raha ei roistoja pelasta!
271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kun erilaisia ympäristömaksuja on kerätty sadoill amiljoonilla, niin miksi verotus ei ole vastaavasti keventynyt?

Maksujen tarkoitus on ohjata kulutusta eikä kiristää kokonaiveroastetta.

Äänestä

Aina joku täyttää taskujaan!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mihin lie rahat kadonneet. Mitään niillä ei ole aikaan saatu.

https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000009001998.html

Ettei vai oli rahat suhmureiden taskuissa. Niin tai näin, raha ei roistoja pelasta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu