Hankittiin mökki Kihniöltä,nyt tarkoitus pikku remppaa tehä. Mites paikalliset palvelut? Saadaaks Kihniöltä kaikki tarvittavat vai käytteks jossai naapuripaikois ostoil ?
Mökkiprojekti
21
3094
Vastaukset
- Anonyymi
Onnittelut hankinnasta!
Paikallinen Sirola toimittaa kaiken mitä tarvitsette, tosin tilauksen kautta.
Parkanossa Puupiste ja K-Rauta parhaat- Anonyymi
Puupisteelle suositus meiltäkin,K-Rautahan loppuu Parkanosta?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puupisteelle suositus meiltäkin,K-Rautahan loppuu Parkanosta?
Mökkinaapurin lehdestä bongasin K-kauppiaan haastattelun ja siinä ei mainintaa kaupan lopetuksesta. Henkilökunta irtisanottu kuitenkin,mikähän on nyt totta?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puupisteelle suositus meiltäkin,K-Rautahan loppuu Parkanosta?
Tuskin K-rauta loppuu, Rakennustarvike lopetti jo ajat sitten...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuskin K-rauta loppuu, Rakennustarvike lopetti jo ajat sitten...
Omistaja ja paikka meni vaihtoon. Uudella hepulla varmasti vähän erilaiset ajatusmaailmat kuin Saarniolla. Tsemppiä!
- Anonyymi
Kihniössä haetaan yöllä rakennustarvikkeet naapurin varasosta eli valmistaudu ostamaan heti kärkeen 10 valvontakameraa.
- Anonyymi
Kamera nurkalla auttaa, varsinkin kun ei ilmotan siitä kyltillä...
- Anonyymi
Oliko tarvikkeet maksettu vai olivatko velaksi ja eräpäivä mennyt umpeen aikoja sitten sitte siinä
- Anonyymi
Kunnan vatupassin kylkeen kun kirjoittaa nimensä niin hupsista se muuttuu omaksi.
- Anonyymi
Näin on. Tussilla tekee ihmeitä.
- Anonyymi
On se kihniö erikoinen paikka. Siellähän on niitä rälläkkä varkaitakin monessa polvessa. Voi harmin paikka.
- Anonyymi
Kolmannen polven rälläkkävaras. Siinäpä olisi hieno titteli.
- Anonyymi
Onnea projektiin!
- Anonyymi
Kihniöltä saa tarvikkeita ja asiantuntemusta, Parkanosta loput mitä ei Kihniöltä löydy.
- Anonyymi
Hyvä valikoima ja palvelu Sirola-Centerissä.
- Anonyymi
Ostin joskus kihniöltä talon, ja sain kaikenlaiset metsästäjät jotka koiriensa ja autojensa kanssa jahtasivat kettuja ja jäniksiä kotiteillä vaikka ei heillä ollut mitään oikeutta siihen. Heillä on kummallisia oikeuksia mitä ei muilla ihmisillä ole. Vaikuttaa jotenkin sellaiselta vajaamielisten toiminnalta. Ei ikinä mihinkään KIHNIÖÖN sekaseksi porukkaan.
- Anonyymi
Kyllä oman kunna n alueela saa riistaa jahdata. kann attaa merkat aidoitta pihansa
- Anonyymi
Kyseisen alueen metsästysseuran jäsenet voivat metsästää jos on maanomistajan lupa. Odotetaan tietysti sen verran hienotunteisuutta ettei piha-alueelle tulla aseiden ja koirien kanssa. Koiraahan ei tietysti voi estää, se menee jälkien perässä.
- Anonyymi
Naapurin isäntä lopetti metsästyksen kun kaikkien eläinten jäljet alko olla samannäköisiä. Kyrsiihän se kun kettua oot päivän jäljestänyt ja kun vihdoin saavutat sen niin kuusen takaa päällisteleekin naama leveänä mäyrä.
Hämmennys on takuulla molemminpuolinen: Luulit jälestänees repolaista ja mäyrä jota luulit ketuksi luuli perässään olleen naapurikylän ukon eikä sinä.
Eksyykin helposti kun myös metsät on samannäköisiä. Kuuset ja männytkään eivät eroa mitenkään toisistaan.
Metsästä siinä sitten.
- Anonyymi
Niin, kannattaa olla tarllana rahoistaan................
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837111Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267063Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv173477Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003400