Sii mamut
Taonpoijaat
Kauppiaat
Suurey boi y olliset yritykset
valtion hallinnon
Kunnan hallinon ja niiden auyot
Yritukset ei veroja maksa verosuunittelun akiaäalbin maksaa dunarit
Yritykset sama puolella yrotystuk i neen
Työläiset elättää kaikki loiset
19
160
Vastaukset
- Anonyymi
Duunarit myös maksaa itse työttymyys turvansa sisaalimaksuin a ja veroissan
Siis iebä t ole loisa.
Kuneb yrittäkät jitka beeo verovenkuloita - Anonyymi
Samaa mieltä:
Yritukset ei veroja maksa verosuunittelun akiaäalbin maksaa dunarit
Yritykset sama puolella yrotystuk i neen- Anonyymi
Älä unohda, että iebä t ole loisa.
- Anonyymi
Nyt jo Ukrainalle aseet ja pakolaisten elatuksen?
- Anonyymi
Työläiset maksaa Suomessa kaiken
Toiset vaan olisi ajnviettää luksus elämää- Anonyymi
Sitten vielä oikeisto valitaa ulkomaan velan otosta kun jeillemjaetaan ne raht ilmaiseksi yritystukina
Yrtystuki pahinta sosialismia suomessa
- Anonyymi
Yritykset ja verottomat autot bensan maksaa dunarit veroissaan
- Anonyymi
Missä verotonta bensaa saa tankata?
- Anonyymi
Talonpoijaat ja yritystukiloiset takkaa verotta ja verottomilla autoihin .
Duunarit maksaa kaikki verot
Paljonko yritysloisoinen maksaa veroja nyt ja viime vuonna
Ei mitään ja loisii
Albin maksaa asiakas loienntioittää sen vaan verottajalla- Anonyymi
Kerro nyt, mistä mittarista sitä verotonta bensaa saa tankata?
- Anonyymi
Fiksu ei töitä tee.. teettää työt muilla ja kerää voitot!
- Anonyymi
Ihan mistä vaan jos siitä saa kuitin jonka loinen laitaa kirjan pitoon
Ja maksavaa sen palkansaajilla tietenkin oletko uusi näissä asioissa
Töläisperjennkasvatti SDP- Anonyymi
Kirjanpitoon ei voi laittaa bensaa lainkaan.
Dieselin voi, jos yrityksellä on autoja, joita käytetään vain yrityksen ajoon eli käytännössä busseja, kuorma-autoja tai pakettiautoja.
Jos taas kyse on autoedusta, niin silloin siitä maksetaan täydet verot. Työnantaja voi toki vähentää kulun siinä, missä palkan ja terveydenhoidonkin. - Anonyymi
Tölöpersenhunsvotti, joo sehän sinä olet :D
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kirjanpitoon ei voi laittaa bensaa lainkaan.
Dieselin voi, jos yrityksellä on autoja, joita käytetään vain yrityksen ajoon eli käytännössä busseja, kuorma-autoja tai pakettiautoja.
Jos taas kyse on autoedusta, niin silloin siitä maksetaan täydet verot. Työnantaja voi toki vähentää kulun siinä, missä palkan ja terveydenhoidonkin.Jos lähden metsätilalle tarkastusmatkalle on kilometrikorvaus tietenkin veroissa vähennettävissä , joten verottomalla bensalla silloin ajetaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos lähden metsätilalle tarkastusmatkalle on kilometrikorvaus tietenkin veroissa vähennettävissä , joten verottomalla bensalla silloin ajetaan.
Ja silti bensasta maksetaan kaikki verot pumpulla.
Selitäpä se.
- Anonyymi
AP kun makaa sairaalassa niin maksa sitten itse.
- Anonyymi
Nuutilla yritys saa lajit ja verot pois
Duunari maksaa kaikesta verot ja yritysten johdon luksuelömön ja ulkoman velala yritys maksaa vielä osinkoon johdolle
Veroja ei makseta kun on verosuunittelu
Tilikirjanpitäjänne tietää- Anonyymi
Joo, kirjanpitäjät tietävät samaten kuin tilintarkastajat. Sinä et ole kumpaakaan.
Suosittelen lukemaan vero.fi -palstalta henkilöverotuksen ja yritysverotuksen ja palataan asiaan, kun olet tullut maanpinnalle :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382181Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642032Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363881670Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75915
- 27899