Eturauhasen hieronta.

Saako Ylöjärvellä missään eturauhas hierontaa, tai onko ketään joka osaa sen tehdä kunnolla. Itselläni on eturauhasen hyvänlaatuista liikakasvua todettu 6 vuotta sitten, lääkärini kirjoitti jopa lähetteen Taysiin mutta ei siellä ole kyseistä hoitoa saatavana. Osaisiko joku auttaa asiassa jatkuva juilinta jalkovälissä ei ole kovin mukavaa saati elämänlaatua parantavaa.

9

1191

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No voih IsoJorma! Samaa ongelmaa tässä on yhdellä jos kolmannellakin.
      Rauhasen liikakasvuun ei taida hieronnat tai anaalinkautta tehtävät toimenpiteet auttaa?
      Mutta jos haet tämän "hieronnan" nimikkeen kautta jotain muuta seksuaalista toimintaa, se on eri juttu!
      Eturauhanen
      on ongelmallinen vaiva, jota houidetaan lääkkeillä, leikkauksilla jopa poistamisella!

      SorrrTxt takkuilee en saa kaikkea kirjoitettua.
      t

      • Siis tuo eturauhasen hieronta on olemassa oleva toimenpide, lääkärini ihmetteli ettei sitä ole saatavilla vaikka lääkärit määräävät sitä lääkkeiden lisäksi tarvittaessa.


    • Ihan tosissani kyselen voi olla mies tai nainen hieroja, kunhan helpottaisi eturauhasen vihlominen ja juiliminen. Ei ole mukavaa kun rauhanen tiputtelee päivän mittaan, eli vuotaa sitä rauhas nestettä haittaa esim kaupassa käyntiä. Ei kiva jos kostuu nesteestä shortsien etumus.

      • Anonyymi

        Ota selvää miehille on kehitetty oma "pikkuhousun suoja" ( incontens tms.) joita myyvät tavalliset ruoka- ym. tavaratalot.
        Ei ole tamponeista vaan imukykyisestä muuta tuotteesta kysymys joka laitetaan ilm. teipein alushousuun sisälle. Tällainen estää valumat ym. päällysvaatteeseen eli housuun esim.
        Kun rakko ei tyhjene kunnolla, tulee näitä pidätys ongelmia sitten vuotoina tipottain.

        🙄


      • Anonyymi kirjoitti:

        Ota selvää miehille on kehitetty oma "pikkuhousun suoja" ( incontens tms.) joita myyvät tavalliset ruoka- ym. tavaratalot.
        Ei ole tamponeista vaan imukykyisestä muuta tuotteesta kysymys joka laitetaan ilm. teipein alushousuun sisälle. Tällainen estää valumat ym. päällysvaatteeseen eli housuun esim.
        Kun rakko ei tyhjene kunnolla, tulee näitä pidätys ongelmia sitten vuotoina tipottain.

        🙄

        Siis kyse on eturauhasesta vuotava eturauhasneste, ei siis pissa


      • Anonyymi

        Linkki jäljessä eturauhasen hierontajuttuun.
        Hieronta on hankala suorittaa ( peräaukon kautta) ja se on myös vanhentunut hoitomuoto ja asiaa hallitsevia suorittajia on jos ollenkaan!?
        Hoitomuoto on tulehduksellisissa tapauksissa käytetty, eikä itse liikakasvuun tai muihin eturauhasvaivoihin. Alempana.
        Jos kuten aloittajalla vuoto on muuta kuin "ylijäämä virtsaa" rakossa - on ongelma täysin erilainen.
        Ja mitään puoskarointeja ei pidä tehdä!
        ➡️HUOM.
        Ja hieronta tässä yhteydessä ei ole seksuaalista millään muotoa, joten turhat mielikuvat muualle!

        Ja VÄLIHUUJTAJILLE:
        TE TULETTE SAAMAAN TÄMÄN VAIVAN muodossa rai toisessa, jokainen mies varmuudella!
        Pahin on eturauhassyöpä!
        Sen tullessa peliaikaa ja keinoja on mutta vähän!
        Yksi hoitomuoto on koko rauhasen poisto, ja samoin myös kivesten poisto on yksi keino saada syövän leviäminen estettyä!
        Kivesten poistolla estetään hormoonien tuotanto - josta syöpä saa lisätehoja!


    Ketjusta on poistettu 28 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 150
      3825
    2. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      87
      3249
    3. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      86
      2655
    4. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      7
      2436
    5. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      247
      2393
    6. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      39
      2236
    7. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      84
      1843
    8. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      42
      989
    9. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      978
    10. Mä tiedän

      Että sä tiedät, että mä tiedän, että sä tiedät. Me molemmat tiedetään. Onko näin?
      Ikävä
      53
      869
    Aihe