Remtoiminen

Anonyymi

Toivottavasti olisi tässä kunnassa opittu jo entisistä remonteista se ettei uudella maalipinnalla kun siirretään ongelmat eteenpäin..täytyisi ymmärtää ja ottaa vakavasti vaihtaa uudet seinäelementit ,keittiökalusteet ,pesuhuoneiden täysi remontoiminien ,lattioiden vanhat muovimatot pois liimoineen ettei tule VOIC PÄÄSTÖJÄ JOTKA ON MYRKYLLISIÄ HENGITYSELIMILLE täällä on jo pidemmän aikaa VEDETTY maalit vanhojen jopa 3kerrosta olevan tapetin päälle purkamatta seinäelementtejä...ikkunapokiin on lisätty vaan maalia kun koko ikkunat menisi uusiksi ja ikkunoiden yläpuolelle kunnolliset ilmanvaihto pelkkä talotuuletin ei riitä kun huoneet on pieniä. Ja sitten salaojaputkiin sadevesiviemärivesi valuu rakenteisiin no juuri ihme että rakennukset pilaantuu..alapohkan juuressa kasva rehottaa nurmikot ..jep..kyllä ok-taloja omistajat pitävät talonsa reunat puhtaina ja ylimääräiset puut poissa jotta juuristo ei kasva alspohjassa.. Paljon on parannettavaa että saataisiin ilmastollisesti puhtaampia asuntoja..en ihmettele Yhtään ettei Polvijärvellä ole halukkaita muuttamaan kun rakennukset ovat todella huonossa kunnossa ja se, raivsusahalla rakennusten reunojen siistiminen on naurettavaa..olisi paljon tärkeämpääkin.. siihen lisäisin että voisi raivata rivitalojen ympäriltä noi jumalattomat pajuryteiköt..sekä tehdä kunnon ojitukset ..en uskookaan etteikö työmiehiä löydy raivaus sahan varteen ja sisähommiin ammattilaisia eikä mitään sisustus suunnittelijoita....???? Joilla ei pätevyyttä riitä kun vähän pensseli heiluttamaan.. KYLLÄ tänne pitää saada kunnon johto ja ammattitaitoinen valvonta!!!!

5

892

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Haiskahtaa vähän että joku sosiaalihuollon elätti ei ole taas saanut tahtoaan läpi.

    • Anonyymi

      Ja osoite on Tapiontie Polvijärvi

    • Anonyymi

      Kannattaako mokoman kuolevan kylän kiinteistöihin kuluttaa rahaa,20v ja koko kunnassa asu ketään kun vanhat jäärät on kuolleet

    • Anonyymi

      Minkä ihmeen takia nämä jotka jatkuvasti narisevat kunnan asuntojen kunnosta ja vaativat remontteja,eivät osta omia asuntoja ja tee niihin niin paljon remontteja kun haluavat?

    • Kävin etelässä vanhaa koulukaveria moikkaamassa. Valitteli, että heidän paikkakunnallaan ei ole enää kuin muutama kaikki eläkerahat vievä vanhusten palveluvuokra-asunto. Kunnalla ei ole enää tavallisia vuokra-asuntoja, vaan ne vähät mitä löytyvät ovat yksityisten vuokraamia.
      Hänen tuttavansa oli joutunut yksityisen vuokraamaan asuntoon, jossa wc:n käsienpesuallas rönötti lattialla. Asunut kuukausia, allas lattialla vieläkin. Vuokra-isäntä ei välitä korjata huoneistojaan, vaikka kunnan kautta otettu myös yhteyttä.
      Asunnon omistaja on kertonut että hänen omistamansa lukuisat vuokra-asunnot tullaan purkamaan maantasalle. Kunnan puolesta ollaan hipihiljaa, jotta suunnitelmaa ei panna nopeammin käyttöön.Jonkinlaista tienestiä kunnalle vuokralaisistakin?
      Sairaanhoidon tapaan, vuokra-asuntoa tarvitsevat ohjataan muille paikkakunnille.
      Poltsillakin on aloitettu kannattamattomien/huonokuntoisten rivi-taloasuntojen purku.Otetaan kartta käteen koska mekin pääsemme täältä suunnistamaan rikkaampiin leipäpitäjiin vuokralle nopeammin kuin arvaammekaan.Siellä ei itikan itku kuulu piimäkirnussa olipa vaiva päässä tai toisessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1642
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1478
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      36
      884
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      849
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      791
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      766
    7. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      718
    8. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      718
    9. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      710
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      673
    Aihe