Remtoiminen

Anonyymi

Toivottavasti olisi tässä kunnassa opittu jo entisistä remonteista se ettei uudella maalipinnalla kun siirretään ongelmat eteenpäin..täytyisi ymmärtää ja ottaa vakavasti vaihtaa uudet seinäelementit ,keittiökalusteet ,pesuhuoneiden täysi remontoiminien ,lattioiden vanhat muovimatot pois liimoineen ettei tule VOIC PÄÄSTÖJÄ JOTKA ON MYRKYLLISIÄ HENGITYSELIMILLE täällä on jo pidemmän aikaa VEDETTY maalit vanhojen jopa 3kerrosta olevan tapetin päälle purkamatta seinäelementtejä...ikkunapokiin on lisätty vaan maalia kun koko ikkunat menisi uusiksi ja ikkunoiden yläpuolelle kunnolliset ilmanvaihto pelkkä talotuuletin ei riitä kun huoneet on pieniä. Ja sitten salaojaputkiin sadevesiviemärivesi valuu rakenteisiin no juuri ihme että rakennukset pilaantuu..alapohkan juuressa kasva rehottaa nurmikot ..jep..kyllä ok-taloja omistajat pitävät talonsa reunat puhtaina ja ylimääräiset puut poissa jotta juuristo ei kasva alspohjassa.. Paljon on parannettavaa että saataisiin ilmastollisesti puhtaampia asuntoja..en ihmettele Yhtään ettei Polvijärvellä ole halukkaita muuttamaan kun rakennukset ovat todella huonossa kunnossa ja se, raivsusahalla rakennusten reunojen siistiminen on naurettavaa..olisi paljon tärkeämpääkin.. siihen lisäisin että voisi raivata rivitalojen ympäriltä noi jumalattomat pajuryteiköt..sekä tehdä kunnon ojitukset ..en uskookaan etteikö työmiehiä löydy raivaus sahan varteen ja sisähommiin ammattilaisia eikä mitään sisustus suunnittelijoita....???? Joilla ei pätevyyttä riitä kun vähän pensseli heiluttamaan.. KYLLÄ tänne pitää saada kunnon johto ja ammattitaitoinen valvonta!!!!

5

985

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Haiskahtaa vähän että joku sosiaalihuollon elätti ei ole taas saanut tahtoaan läpi.

    • Anonyymi

      Ja osoite on Tapiontie Polvijärvi

    • Anonyymi

      Kannattaako mokoman kuolevan kylän kiinteistöihin kuluttaa rahaa,20v ja koko kunnassa asu ketään kun vanhat jäärät on kuolleet

    • Anonyymi

      Minkä ihmeen takia nämä jotka jatkuvasti narisevat kunnan asuntojen kunnosta ja vaativat remontteja,eivät osta omia asuntoja ja tee niihin niin paljon remontteja kun haluavat?

    • Kävin etelässä vanhaa koulukaveria moikkaamassa. Valitteli, että heidän paikkakunnallaan ei ole enää kuin muutama kaikki eläkerahat vievä vanhusten palveluvuokra-asunto. Kunnalla ei ole enää tavallisia vuokra-asuntoja, vaan ne vähät mitä löytyvät ovat yksityisten vuokraamia.
      Hänen tuttavansa oli joutunut yksityisen vuokraamaan asuntoon, jossa wc:n käsienpesuallas rönötti lattialla. Asunut kuukausia, allas lattialla vieläkin. Vuokra-isäntä ei välitä korjata huoneistojaan, vaikka kunnan kautta otettu myös yhteyttä.
      Asunnon omistaja on kertonut että hänen omistamansa lukuisat vuokra-asunnot tullaan purkamaan maantasalle. Kunnan puolesta ollaan hipihiljaa, jotta suunnitelmaa ei panna nopeammin käyttöön.Jonkinlaista tienestiä kunnalle vuokralaisistakin?
      Sairaanhoidon tapaan, vuokra-asuntoa tarvitsevat ohjataan muille paikkakunnille.
      Poltsillakin on aloitettu kannattamattomien/huonokuntoisten rivi-taloasuntojen purku.Otetaan kartta käteen koska mekin pääsemme täältä suunnistamaan rikkaampiin leipäpitäjiin vuokralle nopeammin kuin arvaammekaan.Siellä ei itikan itku kuulu piimäkirnussa olipa vaiva päässä tai toisessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      83
      1019
    2. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      73
      852
    3. Jasmin Vähäkangas paljastelee

      Eilinen päivä on heillä kulunut biitsillä niin silloin tuo äiti ihminen on intoutunut paljastelemaan kunnolla. Laittanut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      101
      586
    4. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      43
      585
    5. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      46
      557
    6. Ei mulle kelpaa kukaan muu...

      Kuin "hän"
      Ikävä
      29
      523
    7. Kangaskylän alkoholi-hurjastelijat

      Oppi olkoon että autollessa etanoli kuuluu pääasiassa 95 E10 polttoaineseen, siihenkin vain enimmillään 10% vahvuisena t
      Hyrynsalmi
      4
      516
    8. Miehet lähtevät itse pois deittailumarkkinoilta

      Ovat saaneet tarpeekseen naisista. Tyypillisin poistuja on: Koulutettu, työssäkäyvä, etsii pitkäaikaista parisuhdetta.
      Sinkut
      164
      513
    9. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      136
      508
    10. Olen pahoillani mies ihan kaikesta

      Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on
      Ikävä
      61
      505
    Aihe