Kommentoijat eivät ole rekisteröineet nimimerkkejään Suomi24-palveluun. Kommentoineiden henkilöiden IP-osoitteiden selvittäminen edellyttäisi Helsingin käräjäoikeuden päätöstä verkkoviestien tunnistamistietojen luovuttamisesta. Koska kyseessä olevaa rikosta voidaan pitää vähäisenä, ei tietoja todennäköisesti tultaisi luovuttamaan. Vaadittavat toimenpiteet ovat myös epäsuhdassa asian laatuun nähden. Tämä on Itä-Suomen aluesyyttäjän kirjeestä
Lue siitä totuus
Anonyymi
2279
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Että tämä Persupoliitikko valehtelee
Revi siitä, että ei ollu näyttöä ei todisteita ja poliitikko vaan valtuustoon ja aluevaltuustoon ja tarjoili kahvia kesäkadulla luukkaisen puhuessa
Niin että kuka Vesa?
Koeta saatana saada kalloosi että tuo aloitus on oikeuden syyttäjän kirjoittama
Taitaa olla Kokoomus ja Persut väärässä eikä ihan vähän olekaan
Tolla tekstillä olisi Luukkainen hiljennyt kesäkadulla
Tämän aloituksen yli käveli purra,orpo,Osa Varkauden poliitikoista
Ollaan oikeudessa lautamiehenä ja ei tämmöstä tiedä
Taitaa alla silleen, että Vesku valehtelee ja yrittää omaa rikostaan peitellä syyttelemällä poliitikkoja ja muita ihmisiä täällä.
"Koska kyseessä olevaa rikosta voidaan pitää vähäisenä". Eli aloittaja on tehnyt rikoksen, josta tehty tutkintapyyntö. Asian tutkimista ei kuitenkaan jatketa, koska rikosta (yritysten, yhdistysten ja toisten ihmisten haukkumista ja uhkailua) pidetään vähäisenä.
On se jännä, että yksi ihminen voi täällä melskata miten vaan, eikä siihen saada kuria. Koko palsta mennyt piloille tämän henkilön takia.
Joo poistetaan z aakkosista se on tärkeetä.
Kohta saatte totuuden pedofiili Kurdistan,joka asuu varkaudessa ja myy pitsaa ja kebabia ja käräjäoikeuden päätös kun tulee,niin tulee julkiseksi. Väittää kovasti ettei ole tehnyt mitään mutta todisteet puhukoon puolestaan.
Boikottiin Zima pizzeria ja Napoli.
Nivala on rikoskaupunki, varastetaan pankkikortit, puhelin simkortit, jne,jatkuva toisen asunnon käyttö kirurgiseen huolimattoman TK hoidon vuoksi, rekisteröityminen ei ole tässä tapauksessa suotavaa,on poliisin tiedotus,mitä vähemmän on id näkyy sen parempi,että näin Nivala lehti,ja kaupunki rajat nimet kohdalleen,jos minun wc on Hilkka Kopola liitettynä Se on Nivala,ei Pihtipudas Laura asia pitää Tölli. Ymmärtää ryhmineen ministeri taso
Ihanko on ruma nahkapää, mitta te puolustatte tätä persuvaletta ja työnnätte rahhoo akkutehdas haaveeseen
Eikö sulle ääliölle mene jakeluun,vai haluatko että talon omistaja sanoo sulle sen 20.8
Morjesta vaan vetele sinä vaan kaljaa
Pitääkö näyttää kasvi poliisin päätös vai millon menee turpasi kiinni
Aivovammanen kirjoittaa nimiä,niillä ole mitään väliä.kun kirjoittakaa ei voida selvittää,niin aivovamma
Oletko joku yksinkertainen, täältä ei voi saada kirjoittakaa selville,tämä Persupoliitikko yritti,eikä saanut
Minä en halua teiltä mitään
Edes ystävyyttä enkä rahaa,paina kalloos