Tässä tapauksessa onnettomuus on varmasti ollut vahinko. Kokemattomuus on varmasti ollut osasyynä. 17 - vuotiaille tulisi antaa korttia vain erityisperustein. Työ ei saisi olla peruste. Minun isä teki pitkän uran kuljetus alalla. 15 vuotta täytettyään hän teki traktorilla töitä niin kauan kun ikä riitti auton ajamiseen. Eikä hän välttynyt kolareilta työurallaan. Liikenne on vaarallista. Onneksi kolareista selvittiin vain aineellisilla vahingoilla.
Tyrnävän päälleajaja 17 - vuotias
Anonyymi
3330
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei mitään paikkaa kannata pitää lintukotona. Hyvät ja huonot puolet yhteisöllisyydessä. On se kumma että heti nousee hirveä haloo kun nuori kuolee. Eikä 17v ole mikään rattimies vielä
Lesta jos on ollu ni uutta tulille vaa
Isosisko oli 17 ja pikkusisko 1 vuotias tapahtuma-aikaan. Suurperheestä lienee kyse, niissä on kuulemma numerot käytössä kun menee yli kymmenen. Tuossahan voisi olla bisnesideaa kun suomessa on paljon lapsettomia.