Marinin puheet pelkkää sananhelinää.

Taas samaa jankutusta, Marinin puhuessa hoitajamitoituksesta. Me haluamme pitää kiinni 0.7 hoitajamitoituksesta, me haluamme, Marinin sanat eivät merkitse mitään vaan teot, haluta saa. Pelkkää huttua ja sananhelinää. Kuka uskoo ?
257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mistä Marini niitä hoitajia ottaa kun alalta pako on huonon palkan vuoksi suurta. Pitäisi ensin korjata perusasiat kuntoon ja sen jälkeen silmät tapillaan vaatia hoitaja mitoitusta. Eikö edes perusasiat ole Marinilla hallussa. Ei ole se on todettu useaan kertaan.

Äänestä

Sanna ansaitsisi tittelin valehtelun suurmestari.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Taas samaa jankutusta, Marinin puhuessa hoitajamitoituksesta. Me haluamme pitää kiinni 0.7 hoitajamitoituksesta, me haluamme, Marinin sanat eivät merkitse mitään vaan teot, haluta saa. Pelkkää huttua ja sananhelinää. Kuka uskoo ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu