En ole ennen tehnyt tulosvetoa ja kaipaan neuvoa.
Eli miten kun tuossa veikkauksen kupongissa kun on niin nuo a,b,c,d...jne niin mistä tietää
mihin peliin sijoitan,piääkö se sanoa myyjälle.
Esim. jos nyt teen kupongin vaikka tämän päiväiseen itävalta-slovenia peliin niin panenko vaikka tuohon a-osaan k ruudukkoon 3,ja v- ruudukkoon nolla ja sanon kiskalla mitä peliä pelaan vai miten?
neuvokaa ekakertalaista.
2
941
Vastaukset
- neuvoja
jos pelaat tulosvetoa, sun ei tarvitse välittää kupongin moniveto-osiosta, joka on oikealla puolella. Tee näin:
1. rastita vasemmalta ylhäältä Tulosveto [x].
2. Katso taitopelilistasta, teksti-tv:stä tai jostain muualta, mikä on haluamasi pelin numero ja rastita se. Se sijaitsee tulosveto- ja monivetosarakkeiden välissä, oikealla puolella siis. Numerot ovat 1-12, rasti siis tietenkin vain yksi.
3. Jos pelaat järjestelmää, tee se äärimmäisenä vasemmalla olevaan ruudukkoon, esim. Itävalta-Slovenia peliin tulosvaihtoehdot 3-1, 4-1, 5-1, 3-2, 4-2, 5-2 saat rastittamalla Itävallalle luvut 3, 4 ja 5 ja Slovenialle luvut 1 ja 2. Vedon hinnaksi tulee näin 3*2*panos. Merkitse panos kyseisen sarakkeen alapuolelle, sinne missä lukee panos.
4. Jos veikkaat yksittäisiä tuloksia, esim. 3-0 ja 6-3, tee ne eri sarakkeisiin, mielellään vasemmalta alkaen. Merkitse kuhunkin sarakkeeseen haluamasi panos (siis rasti panos jokaiseen käyttämääsi sarakkeeseen erikseen).
5. Kuponki on valmis vietäväksi kassalle vaiheen 3 tai 4 jälkeen. Huom! Samaan kuponkiin EI voi yhdistää vaihetta 3 ja 4, siis järjestelmät ja yksittäiset rivit tehdään erikseen.
Ja vielä, tulosvedon pelaaminen onnistuu siinä kassallakin. Sinun tietysti tulee tietää pelinumero (kassa tosin näkee ne koneelta), haluamasi tulokset ja panokset.- dghf
kiitoksia paljon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1658416KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4487560Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei743864Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521563629Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183044Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään542745Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv422046- 1262036
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231883Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211681