Sanna Marin pitäisi erottaa tehtävästään!

Anonyymi

Marin ei sovi millään tasolla Suomen pääministeriksi viimeaikaisten sekoilujensa perusteella. Suomi tarvitsee asiallisen edustajan joka ymmärtää miten vapaa-ajaan vietto pidetään omana tietona ja pois juorulehtien etusivuilta. Tämä on pöyristyttävää käytöstä!

Hävettää koko Suomen puolesta!

4

173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Marin sanoi että hän juhli omalla vapaa-ajallaan. Se ei pidä paikkaansa vaan hän juhli ja käytti päihdyttäviä/huumaavia aineita ollessaan töissä. Kiistattomaksi sen tekee se että hän itse ilmoitti peruuttavansa lomansa ko.ajankohtana eli ilmoitti olevansa työssään pääministerinä. Asiaa ei voi mitenkään kiistää koska siitä tuli/jäi dokumentti arkistoihin. Tähän astiset selitykset ovat siis johtaneet vain uusiin epäselvyyksiin ja luottamuksen menettämiseen. Luottamuksen palauttaminen on paljon vaikeampaa kuin sen menettäminen. Pelkkä SDP:n tuki ei enää riitä koska hän on Suomen/meidän pääministerimme.

    • Anonyymi

      Todellakin hävettää. Ja kuinka mahtavat esim. EU:ssa suhtautua Suomen pääministeriin jatkossa. Häntä ei ota vakavasti enää kukaan!
      Suomen edun valvonta maailmalla ei voi olla tämmöisen bilettäjän käsissä.
      Kiireimmiten vaihtoon pääministeri varsinkin kun ajat ovat näin epävakaat joka suhteessa.

    • Anonyymi

      Silminnäkijä hämmästeli myös sitä, miten Sanna Marin ravintolassa vastakkaista sukupuolta kohtaan.

      – Sanna tanssi intiimisti ainakin kolmen eri miehen kanssa. Lisäksi hän istui kahden eri miehen sylissä. Pääministeri piti kättään erään miehen rinnalla ja mies piteli Sannaa hellästi käsivarresta.

      – Sanna oli kuin yksi hänen missiporukkaseurueestaan. Hän käyttäytyi kuin parikymppinen sinkku. Oli vaikea uskoa, että hän on naimisissa. Hän juhli vip-tiloissa ainakin aamuyöhön puoli viiteen saakka. Itse en ollut juurikaan humalassa, joten siksi minulla on tilanteesta tarkka kuva.
      Seiska lehti

    • Anonyymi

      Marin on ministerin irwikuva ja holisti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      21
      5404
    2. Taposta murhaksi

      Mitä tästä tapauksesta tiedetään?
      Kajaani
      50
      1421
    3. Grilli lopettaa?

      Pitääkö huhu paikkaansa että grilli lopettaa lähiaikoina?
      Suomussalmi
      11
      837
    4. Olet nuorempi nainen aivan ihana

      Tykkään susta ihan valtavasti ❤️❤️
      Ikävä
      47
      809
    5. Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?

      Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️
      Ikävä
      58
      798
    6. Mitä teet nainen

      Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,
      Ikävä
      52
      787
    7. Pitääkö luovuttaa?

      Sano nyt edes jotain 👾
      Ikävä
      46
      782
    8. Mitä vastaisit

      Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle
      Ikävä
      49
      776
    9. Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa

      Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      765
    10. Onko oikein? Kaikki naiset "jäivät rannalle" Maajussille morsian -pääsarjasta - He ovat mukana!

      JES, Maajussille morsian starttaa ja tiedossa on tuttuun tyyliin kaksi eri ohjelmaa: Maajussille morsian ja Maajussille
      Maajussille morsian
      8
      754
    Aihe