OP:n pankkipalvelu on tasoltaan ala-arvoista. Yritin soittaa sinne muutaman kerran mutta jouduin näippäilemään numeroita ja ruutua sekä tilinumeroani moneen kertaa, niitä toistetiin moneen kertaan ilman mitään tulosta. Olisin kysynyt vain että miksi tilinhoitomaksuni on 13,50 € kuukaudessa.
OP pankkipalvelu on pelkkä suuri vitsi.
22
258
Vastaukset
- Anonyymi
Vastaus kiinnostaisi minuakin.
Pankin kuukausimaksut ovat noussee muutamassa vuodessa sataja prosentteja.
Opposition Marinin syyksi paneminen ei riitä vastaukseksi.- Anonyymi
Laitetaanpa sitten koronan(muistaako joku vielä?) piikkiin😁😁😁.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Laitetaanpa sitten koronan(muistaako joku vielä?) piikkiin😁😁😁.
Korona ei liippaa mitenkään pankkiasiaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Korona ei liippaa mitenkään pankkiasiaan.
Ehkä et huomaa heitossa sarkasmia. Parin viime vuoden ajan kaikissa hinnan nousuissa on vedetty syyksi korona, Marin ja Putin. Esim bensan hinnan nousussa kenenkään sormi ei ole osoittanut öljy-yhtiöihin....
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ehkä et huomaa heitossa sarkasmia. Parin viime vuoden ajan kaikissa hinnan nousuissa on vedetty syyksi korona, Marin ja Putin. Esim bensan hinnan nousussa kenenkään sormi ei ole osoittanut öljy-yhtiöihin....
Joku minimaalisen pieni ukraina muka aiheuttaa AIVAN KAIKEN hinnan nousun KOKO Eurooppaan?
Juu ei aiheuta.Putler kantaa syyt muiden ahneudesta.Saudi arabiasta tulee aivan varmasti tankkerilaivalla entiseen tahtiin öljyä jos vain ostajilla on rahaa.
Ruokaa tulee eri maista aivan varmasti jos on ostajilla rahaa.Yksi ukraina ei vastaa koko maailman viljantuotannosta, eikä edes putin.
Ilman leipää tai jauhoja tullaan toimeen aivan varmasti.Mutta ei, liha, kasvikset, kaikki kallistuu ja syy on kenen? Joku putin muka.
ei ole.
Syy on siinä, että keinotekoisesti luodaan tämä tilanne.väestö pitää saada polvilleen ja nälkä tekee kansasta lojaaleja vaikka hallituksena olisi mikä tahansa EU pellejen ohjaama kassaneitihuulipunahallitus. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joku minimaalisen pieni ukraina muka aiheuttaa AIVAN KAIKEN hinnan nousun KOKO Eurooppaan?
Juu ei aiheuta.Putler kantaa syyt muiden ahneudesta.Saudi arabiasta tulee aivan varmasti tankkerilaivalla entiseen tahtiin öljyä jos vain ostajilla on rahaa.
Ruokaa tulee eri maista aivan varmasti jos on ostajilla rahaa.Yksi ukraina ei vastaa koko maailman viljantuotannosta, eikä edes putin.
Ilman leipää tai jauhoja tullaan toimeen aivan varmasti.Mutta ei, liha, kasvikset, kaikki kallistuu ja syy on kenen? Joku putin muka.
ei ole.
Syy on siinä, että keinotekoisesti luodaan tämä tilanne.väestö pitää saada polvilleen ja nälkä tekee kansasta lojaaleja vaikka hallituksena olisi mikä tahansa EU pellejen ohjaama kassaneitihuulipunahallitus.Jaa mistäkö sinä nämä "viisautesi" imit, mieti sitä!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jaa mistäkö sinä nämä "viisautesi" imit, mieti sitä!
Katso nyt neiti vaikka karttaa aluksi, pienen pieni ukraina muka syy KOKO EUROOPAN bensan,ruuan,lämmityskustannusten jne jne jne jne jne nousulle?
Mieti nyt uuvatti ennenkuin kirjoitat..
- Anonyymi
Havumetsä kansan oma juntti pankki, kannattaa valuutat siirtää muualle!!😭😭
- Anonyymi
kaikki pankkikriisit on mun syytä ja vahinkojen aiheuttamiani.
terveisin:
Nina, Ninnu ja ninni. - Anonyymi
Vaihda Nordeaan. Meillä on reilut tilinhoitomaksut. 50,-kk.
- Anonyymi
Nordealla kaikki on ilmaista asuntolaina-asiakkaille
Muille asiakkaille kaikki palvelut (tilit,kortit,yms) 4€/kk
- Anonyymi
Niin mutta oopeesta saa poonusta!
- Anonyymi
Paljonko maksoi?
- Anonyymi
Se soittaminen. Niilläkin on tarkoitus rahastaa.
- Anonyymi
Kannattaa kirjautua netin kautta OP: n sivuille. Sinne on helppoa kirjoittaa kysymyksensä ja saa henk.koht. vastaukset. Sieltä löytyy heidän ilmoituksensa, tiedot bonuksista, mihin niitä voi käyttää yms.
Se on tätä päivää.- Anonyymi
Chat on kätevä. Op:n nuorelta palveluvastaavalta voi kysyä mitä vaan pankkiasioista ja hän vastaa mitä vaan eikä välttämättä pankkiasioista!
- Anonyymi
Ensiaskelia seurantayhteiskuntaan tyyliin Kiina.
- Anonyymi
1,Pankki LAINAA SINULTA RAHAA, eli OTTOLAINA.
2.Pankki sijoittaa ja keinottelee SINUN RAHOILLASI
3.Sinä, maksat pankille tästä ilosta rahaa tilin "hoito" maksuineen ynnä muine rosvoamisineen.Tiliä ei mitenkään hoideta, rasvailla ja jutella sille mukavia, siellä se tili vaan stondaa itsestään ja pankin donitsipossut saa rahaa sinun taskustasi joka kuukausi.
4.Maksat niistä korteistakin, ja niiden käytöstä lisää.
Pankki jos menee konkkaan, arvaa saatko rahojasi? Heidän on maksettava vain 100.000Eur asti talletukset.Jos omistat miljoonan, hei hei 900,000Eur johtajan tilille gayman saarille.
Olisko se mummon piironki kuitenkin varmempi paikka omille rahoille... - Anonyymi
Olisi korkea aika keksiä jonkunlainen korvike rahalaitoksille eli pankeille. Pankkeja ja niiden rikollisuutta hipovaa asiakaskohtelua tuskin kukaan jäisi kaipaamaan.
Maaseuduille pitäisi avata yksityisiä pankkeja, jotka olisi auki klo 9-16 joka arkipäivä, ja jossa ei ole pakko ottaa minkäänlaisia luotto eikä pankkikortteja. Perinteisesti pankkikirjalla nostot päivittäin kellonajasta riippumatta aukioloaikoina.
Näin voisivat vanhuksetkin käydä itse hoitamassa pankkiasioitansa, ilman että vaatii internet-osaamista.
Merkilliseen suuntaan kehitys kulkee, kun se menee kaiken aikaa huonompaan suuntaan kautta linjan. - Anonyymi
Tänäänkään ei ole tullut eläkkeet tilille , kun op ongelma. LIIAN USEIN ONGELMIA
- Anonyymi
Vaihda pankkia, niin ei tarvitse valittaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu917431Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2227295K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1375038Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1234694PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *394540Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko864251Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta1154050- 1621711
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.91459Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell2351314